Tvoja ex chce byť len kamarátka. Čo robiť?

od | jan 22, 2018 | Ako získať späť ex | 48 komentáre

Vitaj vo friendzone. Je to chladné, osamelé a depresívne miesto.

Pozri, budem úprimný. Byť len kamarátom je totálne dno, pretože je to horšie ako keby s tebou nechcela mať nič spoločné. Je to proste zlá situácia a aby si sa z toho dokázal dostať, musíš to začať brať vážne.

Našťastie máš mňa!

Som niekto, kto ťa z toho zajatia friendzone zachráni. V najbližších minútach ťa naučím ako sa z friendzone dostať a čo musíš urobiť, aby si zvýšil šance, že ju získaš späť. Bude to obsiahly, ale nesmierne dôležitý článok, tak dávaj dobrý pozor.

Ale než sa k tomu všetkému dostaneme, chcem ťa upozorniť, že…

Tento článok nie je odpoveď na všetko

Mnohí z Vás na moju stránku prídu s cieľom získať návod, ako získať späť expartnerku krok za krokom.

Problém však je, že dosiahnúť také niečo je zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšľanie, správny plán a niekedy aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj návod, ako získať späť bývalú priateľku obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (ucelenú stratégiu „ako ju získať späť“, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravený), nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Úvodu už hádam stačilo… Poďme na to!

Čo je friendzone?

Keď si muži predstavujú friendzone, predstavujú si zamilovaného muža a ženu, ktorá to rovnako necíti, no je príliš milá na to, aby mu to povedala tvrdo narovinu. A tak to vyrieši tým, že si z neho urobí kamaráta. To, o čom idem v tomto článku písať, je trošku iný prípad.

Je to totiž o dvoch ľuďoch, ktorí si už niekedy boli dostatočne navzájom zaujímaví na to, aby spolu začali chodiť. Potom však prišiel rozchod a tvoja ex chce byť len kamarátka a nič viac.

Chcem ťa naučiť, ako sa z toho dostať.

Vieš, v jednej veci máš výhodu. Ak si z teba tvoja ex spravila kamaráta, nie je to nič moc. No máš viac nádeje ako ten chalan, ktorý je vo friendzone a pritom s dotyčným dievčaťom nikdy nič intímne a ľúbostné nezažil. On je stratený, ty nie. Len potrebuješ zmeniť prístup.

Negatíva friendzone

Musím vôbec vysvetľovať, čo je na friendzone vlastne zlé?

Ehm…

Všetko?

Je to ako keby si nemal nohy. A miloval beh viac ako čokoľvek na svete. Predstav si, že miluješ beh viac ako čokoľvek na svete. Každý víkend chodíš pretekať a doslova tým žiješ. Keď vstaneš, chceš ísť behať. Keď zaspávaš, tešíš sa na to, ako pôjdeš behať. No potom jedného dňa príde škaredá autonehoda a doktori ťa síce zachránia, no museli ti amputovať nohy. Už nikdy nezažiješ ten skvelý pocit…

Prepáč za možno príliš konkrétny príklad. Snažím sa ti naznačiť, že friendzone je to isté, len z emocionálneho hľadiska.

V tejto chvíli máš dve možnosti:

  • Priznať porážku a ísť ďalej
  • Bojovať a z friendzone sa dostať

Je veľa mužov, ktorí to vzdajú. Ale neverím, že ty si jeden z nich. Už len to, že čítaš tento článok znamená, že sa snažíš prejsť cez prekážky, ktoré ti zabraňujú byť s tvojou ex.

Poďme sa vrátiť k našej „nehode“. Ak niekto príde o nohu, no miluje beh, čo urobí preto, aby mohol behať?

Toto sú protézy, ktoré majú ľudia, ktorí chcú behať, hoci prišli o nohy. Inak povedané, ľudia, ktorí milujú beh a prišli o nohy si skrz tieto protézy našli cestu ako robiť to, čo milujú.

A to presne bude tento článok pre teba.

Začnime tým, že ti poviem, čo NEMÁŠ robiť.

Nebuď jej kamarát

Pasca, do ktorej spadne väčšina mužov po rozchode. Pretože si myslia toto:

„Možno ak budeme kamaráti, možno si uvedomí, že urobila chybu a budeme opäť spolu.“

Muži v tejto pozícii potom tvrdým spôsobom zistia, že to takto nefunguje. Pretože čoskoro ich „kamarátka“ začne randiť s iným mužom a oni budú tí, ktorí jej pritom budú poskytovať emocionálnu podporu. Nie je nič zlé na tom, keď sa dvaja ľudia môžu o seba navzájom oprieť. Ale faktom je, že toto je zneužívanie tvojich citov na to, aby sa cítila lepšie.

Povedzme, že si po rozchode a tvoja ex ti začne neustále telefonovať, aby si jej na to povedal tvoj názor. Hovorí ti o problémoch v práci. Hovorí ti o problémoch s rodičmi. O problémoch v škole…

Vždy, keď ju niečo trápi, zavolá ti a tebe to istým spôsobom aj lichotí. Cítiš, že si pre ňu dôležitý a že si stále súčasťou jej života. V skutočnosti však nie si. Si len využívaný ako podpora.

To je síce dobrá vec, no len keď ste vo vzťahu. A vy vo vzťahu nie ste.

Ona berie to, čo jej vyhovuje a nedáva nič späť. Lebo povedzme si úprimne, podporuješ ju a napriek tomu si k nej akosi nie si bližšie, však?

Tak prečo jej tú podporu dávať?

Potrebujeme zmeniť prístup.

Pravidlo nulového kontaktu je povinnosť

Predpokladajme, že si z teba tvoja ex spravila kamaráta. V tej chvíli máš z môjho pohľadu dve možnosti:

  1. Zostať jej kamarátom navždy
  2. Vyskúšať pravidlo nulového kontaktu a snažiť sa dostať z friendzone

Pozri, chápem že využiť pravidlo nulového kontaktu na tvoju „kamarátku“ je niečo, čomu sa bráni každá jedna bunka tvojho tela, no aby si zmenil svoju situáciu, potrebuješ urobiť niečo drastické. A ignorovať ju na 21-45 dní je podľa mňa dostatočne drastické.

Prečo by si mal použiť pravidlo nulového kontaktu na svoju ex

Si vo friendzone. Preto je pravidlo nulového kontaktu jediné východisko, vďaka ktorému sa dostaneš nielen z friendzone, ale možno ju dokonca aj získaš späť.

Možno sa teraz pýtaš,

„Načo je dobré ignorovať ju?“

Písal som, ako ťa využíva na emocionálnu podporu a nič nedáva späť. Ak jej túto podporu budeš poskytovať ďalej, bude ťa ďalej brať ako samozrejmosť. Inak povedané, jej správanie sa samo od seba nezmení.

Ak však použiješ pravidlo nulového kontaktu, skôr jej pripomenieš, aký si pre ňu dôležitý. Pretože tá emocionálna podpora, ktorú tak potrebuje, tu zrazu nebude.

Ako by to mohlo vyzerať? Povedzme, že sa rozhodneš 21 dní ju ignorovať. Približne siedmy deň sa ti ozve, pretože je v strese, má v práci problémy a potrebuje sa vyrozprávať.

Pred nulovým kontaktom by si sa zahral na rytiera v žiarivom brnení, ktorý hrdinsky pristúpi, aby ju vypočul. No teraz? Napíše ti a odpoveď zrazu nepríde. Ignoruješ ju.

Možno bude chvíľku naštvaná, no tento pocit čoskoro vystrieda iný pocit – že je osamelá a zrazu tu nie je nikto, kto by ju vypočul. Možno si sa teraz zľakol, že ak ju budeš ignorovať, nahradí ťa niekým iným.

Môže sa to stať. A je to vlastne tá najlepšia vec, aká sa ti môže stať. Kým ona si nájde iného kamaráta na vykecanie sa, ty sa môžeš postaviť do pozície muža, ktorý má reálnu šancu ju opäť získať späť.

Čo je vlastne pravidlo nulového kontaktu?

..prepáč. Ak si na tejto stránke prvýkrát, asi nevieš, čo je pravidlo nulového kontaktu.

O pravidle nulového kontaktu si môžeš prečítať v tomto článku.

Znamená to, že na určitú dobu úplne ignoruješ tvoju ex.

Ale čo ak ti napíše niečo ako toto?

 

Budeš ju ignorovať ďalej? Áno. Vrátane jej telefonátov, smsiek a pokusov stretnúť sa. Budeš sa správať, akoby si neexistoval. Nepopraješ jej ani k prípadným narodeninám.

Asi by som ti mal ešte povedať jednu dôležitú vec. Ako dlho by mal tento proces trvať? No NAVŽDY!

Dobre, prepáč, robím si srandu.

Zvyčajne pracujem s troma návrmi:

  • 21 dní
  • 30 dní
  • 45 dní

Pre každý scenár odporúčam inú dĺžku, v tomto prípade ťa poteším a odporučím ti 21 dní.

Čo robiť po pravidle nulového kontaktu?

Takže máš tých 21 dní za sebou a urobil si obrovský krok k tomu, aby si sa dostal z friendzone. No boj ešte nie je vyhratý, potrebujeme urobiť ešte pár vecí navyše.

Tri veci, ktoré odporúčam po nulvoom kontakte a ktoré ti pomôžu, aby ťa vnímala ako muža s hodnotou, sú:

  • Sprav z nej kamarátku
  • Dávaj jej zmiešané signály
  • Buď ochotný kedykoľvek odísť?

Vieš o čom hovorím?

Bol by som prekvapený, keby áno, keďže každý bod potrebuje vysvetlenie.

Sprav z nej kamarátku

Pozri sa na túto ženu…

 

Pekná, čo povieš?

Čo keby ti poviem, že to, či s ňou budeš randiť, je na tebe? Uveril by si mi?

Asi nie, ale to je v pohode. No dávaj dobrý pozor, pretože ťa presvedčím.

Povedzme, že táto žena za tebou príde, povie ti tisíc komplimentov a povie ti, že chce s tebou ísť na rande.

Povedal by si áno?

Na 99% hej.

A preto 99% z vás by ju napokon nezbalilo. Prečo?

Pretože to je to, na čo je zvyknutá. Je sexy a preto si dokáže každého muža omotať okolo prsta. Je zvyknutá, že muži jej na všetko prikývnu. Nie je tajomstvom, že s krásou prichádza moc.

To 1%, ktoré by toto pozvanie odmietlo, by šancu malo. Pretože si zachovali svoju moc.

Prečo by si si z nej mal spraviť kamarátku? Je to preto, pretože ľudia chcú to, čo nemôžu mať. Takže sa dostaneš do pozície, kedy je vo friendzone ona.

Ale ako to dosiahnuť?

Ako dostať svoju ex do friendzone

Čo robia ženy s mužmi, ktorých umiestnia do friendzone? Čo sa im len zachce. Bude ti hovoriť o mužoch, ktorí sa jej páčia, atď…

No istým spôsobom je to od nej dar. Aký dar? Ukázala ti, ako na to. Ty vlastne len teraz musíš urobiť presne to, čo spravila ona tebe.

Predpokladajme, že sa sťahuješ do nového bytu a potrebuješ pomôcť. Tak jej teda zavoláš, nech ti pomôže. To predsa kamaráti robia, tak ako ti ona zavolala, keď sa potrebovala presťahovať.

Povedzme, že súhlasí a celé hodiny ti pomáha. Po všetkej tej náročnej práci a zdvíhaní ťažkých predmetov, jej povieš presne toto:

„Ďakujem ti (meno tvojej ex), bez teba by som to nezvládol. Si vážne skvelá kamarátka.“

Druhým spôsobom, ako z nej spraviť svoju kamarátku, je hovoriť s ňou o svojich vzťahoch.

Povedzme, že jej povieš o tej roztomilej novej kolegyni, ktorú chceš pozvať von. A spýtaš sa jej na názor, či je to dobrý nápad a ako si to mal urobiť. Tvoja ex bude mať zrazu pocit, že nie je tvojou prioritou. Ak to urobíš dobre, prebudíš v nej žiarlivosť a to je v tomto prípade viac ako žiadaná vec.

Ok, ešte jedna vec.

Urobiť zo svojej ex kamarátku sa nedá za noc. Chce to čas a musíš vytrvať, no ak to budeš robiť dobre, bude ona v situácii, v ktorej si teraz ty. A naopak.

Nebolo by to super?

Zmiešané signály

Ďalší spôsob, ako sa „pohrať“ s mysľou tvojej ex a vyhodiť jej z hlavy myšlienku, že si jej kamarát, sú zmiešané signály.

Neznamená to, že ju pozveš na rande, na ktoré neprídeš.

Nezabúdaj totiž na jednu podstatnú vec. Ak sa chceš dostať z friendzone, je to preto, že ju chceš späť. To znamená, že nám nestačí len dostať sa z friendzone. To sa dá totiž aj inými, veľmi nepeknými spôsobmi. Akurát že ťa už nikdy nebude chcieť vidieť.

Keď teda hovorím o zmiešaných signáloch, hovorím o veľmi jemných signáloch. Ako ti to vysvetliť? Napadá mi pár príkladov. Poviem ti môj príbeh, vezmi si pukance a priprav sa, že sa možno zasmeješ.

Pred pár rokmi sa mi páčilo jedno dievča a myslel som si, že sa aj ja páčim jej. Šli sme na rande a mal som pocit, že všetko ide dobre. Smiala sa na mojich vtipoch. Rozprávali sme sa asi dve hodiny o našich hodnotách a všetkých tých veciach, o ktorých sú zaujímavé rozhovory. Bol som si istý, že bude aj druhé rande.

Ach chlape, keby som vtedy tušil, ako veľmi som sa mýlil.

Na konci rande som jej povedal tieto slová:

„Bolo to fajn, mali by sme si to zopakovať.“

A jej odpoveď?

„To teda bolo, bavila som sa!“

Keďže sme sa bavili o tom, že má rada divadlo, o niekoľko dní som jej napísal túto správu:

 

A jej odpoveď:

 

Všetko bolo super. Až kým mi deň na to poslala túto správu:

 

Mohla sa na mňa vykašľať? Ale nie, predpokladám, že hovorila pravdu. A tak, ako to správni muži robia, adaptoval som sa a pozval ju na iné rande o pár dní neskôr. A ona sa na mňa zase vykašľala. Aby sa to o pár dní stalo znova.

Keď už som to prestal brať vážne, prišla mi zrazu smska:

 

Povedzme si narovinu, keď nám dievča napíše, že jej chýbame a chcela by nás pobozkať, teší nás to. Bol som si vďaka tej správe opäť istý, že ma chce.

No potom sa ďalšie týždne neozvala. A ja som začínal byť naštvaný.

Keď som to nevydržal, ozval som sa jej s tým, čo mala tá správa znamenať. Zistil som, že bola opitá.

Tak či tak, z jej strany prichádzalo toľko zmiešaných signálov, až ma začala štvať. No napriek tomu som stratil tri mesiace myšlienkou, že by toto by mohla byť tá pravá.

Predstav si, čo by bolo, keby toto robíš svojej ex. Tri mesiace by si ju mal úplne pod kontrolou. Dosť silné, nemyslíš?

Tým, že jej budeš vysielať zmiešané signály, jej nachvíľu dáš pocit, že má šancu a potom zase, že šancu nemá. A takto dookola.

Efekt horskej dráhy

Čo majú horská dráha a zmiešané signály spoločné?

Raz si hore, potom dole a tak ďalej.

No a ľudia majú radi horské dráhy. Sú vzrušujúce. Chceme jazdiť znova a znova.

Zmiešané signály vo vzťahu sú o tom istom.

Najprv máme pocit, že budeme s niekým vo vzťahu, potom naša nádej zmizne a keď máme pocit, že je všetko stratené, v poslednom momente sa nájde niečo, čo nám nádej obnoví.

Ak takéto pocity vyvoláš v tvojej ex, bude za tebou šalieť. Bude sa jej to páčiť? Neprizná to, ale áno. A potom mi bude na moju ženskú časť tohoto projektu (áno, učím aj ženy, ako získať späť svojich ex) písať, čo má robiť, lebo jej dávaš zmiešané signály. Kým sa ju snažíš získať späť, ona sa možno snaží o to isté a tiež na to využíva moje rady ;).

Poďme ešte na poslednú vec, ktorou je:

Buď ochotný kedykoľvek odísť

Poviem ti to narovinu. Zvyčajne získa ženu ten muž, ktorý je prvý ochotný od nej odísť. Čo tým myslím?

Povedzme, že si skúsil všetko, o čom som v tomto článku písal.

Pravidlo nulového kontaktu. Spravil si z nej svoju kamarátku. Vysielal si jej zmiešané signály.

Všetko si robil dobre, no napriek tomu na teba nepozerá ako na možného partnera.

Niekedy je najlepšia vec, akú môžeš urobiť, aby si ju získal späť, proste odísť a ukončiť všetky vaše väzby. Jednoducho odídeš z jej života.

Je to extrém? Áno.

Môže to fungovať? ÁNO!

Ale prečo?

Vieš ako sa hovorí, že tráva sa zdá na opačnom brehu zelenšia. Možno až keď ťa úplne stratí a začne prežívať v živote iné veci, až vtedy zistí, ako jej bolo s tebou dobre a že chce byť vlastne s tebou.

Predstav si, že si vo friendzone. Využiješ moje rady, no akosi to nefunguje. Tak sa rozhodneš, že proste ideš ďalej. Začneš na sebe pracovať a urobíš zo seba lepšieho muža.

Po roku sa z ničoho nič ozve a vyzerá to, že má opäť záujem. A zrazu ste na rande..

Zrazu už nie si len kamarát a možno ste aj opäť spolu. A to všetko len vďaka tomu, že si bol ochotný to nechať tak.

Ani nespočítam, koľkokrát som o takomto scenári počul.

Tak ak naozaj nič nefunguje, možno je čas ísť ďalej. Či už ti ju to časom získa, alebo nie…

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…