Možno je to pre teba prekvapujúce, obzvlášť po tom, ako chladne a arogantne sa k tebe počas rozchodu a po ňom správal. No je tu reálna šanca, že ťa chce späť.

Je to pomerne častá otázka mojich klientiek. Samozrejme nie tak častá ako „ako ho získam späť“, ale relatívne často sa ma pýtajú, „ako zistím, či ma chce späť on“.

V tomto článku sa teda podrobne povenujem tejto otázke, ukážem ti, ako zmýšľajú muži a čo si na ňom všímať, aby si si vedela na túto otázku odpovedať.

Samozrejme, nie je to žiadna exaktná veda a každý človek je iný, no z mojich skúseností viem, že ak tvoj ex vykazuje určité znaky, znamená to, že mu chýbaš a že zvažuje druhú šancu.

O čom bude tento článok

Čiže už vieš, že ak tvoj ex vykazuje určité znaky, znamená to, že ťa pravdepodobne chce späť. Tento článok ti všetky tieto znaky ukáže – dostaneš presný zoznam, ktorý si na správaní tvojho ex môžeš všímať.

Klamal by som však, keby tvrdím, že viem všetko. Možno existuje správanie, ktoré vykazuje on a znamená to, že ťa chce späť, no v tomto článku som to nespomenul. Rovnako sa môže stať, že niektoré zo znakov v článku vykazuje, no neznamená to v realite, že po tebe túži.

S najväčšou pravdepodobnosťou však informácie, ktoré v článku nájdeš, budú presné.

V tomto článku sa budem venovať týmto veciam:

 • Ako funguje mužská myseľ po rozchode
 • Prečo je hnev dôležitý
 • Ako s tým všetkým súvisí pravidlo nulového kontaktu

Mužská myseľ po rozchode

Myslím si, že to, ako funguje mužská myseľ, je skvelý spôsob, ako odštartovať tento článok. Ako iste vieš, som muž a tým pádom niečo o mužskej mysli viem, nehovoriac o rokoch skúseností s pomáhaním (aj) mužom v otázke rozchodov.

Čo však možno nevieš je, že muži majú city. Áno, všeobecne sa muži považujú za tých bezcitných a logických, čo je však obrovské klamstvo.

V každom prípade predpokladám, že tak 95% čitateľov tohoto článku sú ženy. A vieš, že ako žena si veľmi emocionálna bytosť. Nebojíš sa plakať, keď cítiš, že by si mala plakať, nebojíš sa precítiť pocity, keď pocity prídu. Ženy majú k svojim emóciam veľmi blízko.

Mám príbeh. Je to o mojej kamarátke zo strednej školy, ktorá bola extrémne emotívna. Nebála sa pred všetkými rozplakať a nebála sa nechať emócie ovládať ju. Hrozne ma na nej bavilo, ako na niekoho v triede nakričala a spravila šialenú scénu, aby si o hodinu neskôr vykračovala, akoby sa nič nestalo. Prišlo mi to bizarné, no čím viac som zisťoval o ženách, tým som prichádzal na jednu vec – tým, že sú ženy emotívnejšie, sú lepšie naučené svoje emócie zvládať.

Jasne, že muži po rozchode plačú. No ich pravé pocity sú skryté. Pamätám si svoj prvý rozchod. Bol to fakt tvrdý rozchod a keď sa to stalo, cítil som sa…dobre. Vlastne som mal pocit, že je všetko ako má byť a tešil som sa, že som slobodný. Bolo to akoby mi niekto vzal z chrbta závažie. Pamätám si, ako som si pomyslel, že to vlastne nie je tak hrozné.

Lenže o pár dní neskôr ma emócie dobehli. Nevedel som čo robiť, bol to pocit, na aký som nebol zvyknutý a nevedel som, ako sa s nimi vysporiadať.

Každý muž sa s rozchodom vyrovnáva inak. Ja som sa napríklad vždy snažil sústrediť na seba. Poznám mužov, ktorí sa uzavrú do seba a citovo k sebe nepustia inú ženu niekoľko rokov. A samozrejme mužov, ktorí sa s rozchodom vyrovnávajú cez iné ženy.

Čo si z tejto časti vziať?

 • Ženy sa vedia lepšie vyrovnať so svojimi pocitmi ako muži.
 • Mužom niekedy trvá niekoľko dní, než ich emócie zasiahnú.
 • Každý muž má iný spôsob, ako sa s rozchodom vyrovnať.

Hnev nie je vždy zlá vec

Prichádzame k jadru článku. Je tu totiž ďalšia vec, ktorú si väčšina ľudí myslí, no nie je to úplne pravda.

Čo si ľudia myslia? Že keď je tvoj ex nahnevaný, tak to znamená, že s tebou nechce mať nič spoločné.

TO VŠAK NIE JE PRAVDA!

Pravdou vlastne je, že by som mal obavy, keby sa tvoj ex vôbec nehnevá. Tiež maj na pamäti, že mnoho mužov je fakt schopných v jednej veci – skrývaní hnevu. Preto nie je vždy jednoduché zistiť, či sa na teba hnevá, alebo nie. V každom prípade nezabúdaj, že hnev nie je opakom lásky, opakom lásky je apatia a ľahostajnosť.

Takže vždy, keď tvoj ex voči tebe prejaví hnev (krik, rozprávanie nepekných vecí o tvojich priateľoch a rodine, rozprávanie nepekných vecí o tebe), neber to osobne. Jasne, že to nie je nič príjemné, no je to znakom, že sa s niečim vyrovnáva a že mu nie si ukradnutá.

Popravde, nie som na svoje hádky hrdý, no vždy, keď som sa s nejakou ženou hádal, tak to bolo preto, že mi na nej v hĺbke duše záležalo. Nekričal som, pretože som tú osobu nenávidel a nechcel s ňou mať nič spoločné. Kričal som, pretože pre mňa bola dôležitá.

Viem, že to znie celé zvláštne, ale tak funguje mužská myseľ. A tým sa dostávame aj k prvému znaku, ktorý ti môže naznačiť, že tvoj ex by ťa možno chcel späť.

Čo si z toho vziať?

 • Ak je tvoj ex na teba nahnevaný, neznamená to, že ťa nechce späť.
 • Niekedy je ťažké zistiť, či sa na teba tvoj ex hnevá, pretože niektorí muži to dokážu dobre skrývať.
 • Hnev znamená, že mu nie si ľahostajná.

Ako s tým súvisí pravidlo nulového kontaktu

Ak moju stránku čítaš pravidelne, tak určite vieš, že som obrovským fanúšikom pravidla nulového kontaktu, Považujem ho za tak dôležité, že sa občas cítim ako pokazená platňa, keď o ňom stále dookola píšem a stále to znova a znova opakujem. Pravidlo nulového kontaktu tu, pravidlo nulového kontaktu tam. No možno ťa predsa niečím prekvapím. Čo keby som ti povedal, že pravidlo nulového kontaktu môžeš využiť ako test, aby si zistila, či ťa tvoj ex chce späť.

Muži o sebe radi uvažujú honosne. Keď k tomu pridáš ešte ženy, ktoré o toho muža majú záujem, jeho ego sa môže poriadne nafúknuť. Skvele to pomenoval jeden kamarát.

Kedysi dávno sa venoval fitness a bodybuildingu. Vraj to pôvodne robil preto, že chcel vyzerať dobre a chcel sa páčiť ženám. Hovoril mi, že sa často cítil povýšenecky, akoby bol niečo viac ako ostatní. To bolo v čase, keď ešte nemal priateľku.

Neskôr si vzťah našiel a jeho prístup k posilňovni sa zmenil. Už sa tak nesnažil, už začal vynechávať. Nepotreboval si nafukovať ego tým, že mal veľké svaly, pretože mu ego nafukovalo to, že o neho mala záujem krásna žena.

Ako to súvisí s tvojim ex? Nuž, v tomto bode je úplne jedno, kto sa s kým rozišiel. Chceš ho späť a je dosť možné, že si je toho vedomý. Tento fakt mu pumpuje ego, pretože si myslí, že ťa má omotanú okolo prsta.

ALE!

Ak zavedieš pravidlo nulového kontaktu, celá dynamika sa zmení. Čaká, že mu budeš volať a písať, že budeš robiť emotívne scény a prosiť ho o ďalšiu šancu. Ak teda zavedieš pravidlo nulového kontaktu, začne sa pýtať, prečo nerobíš to, čo si myslel, že budeš robiť. Zachvíľu začne mať strach, že si sa pohla ďalej a tak ti napíše pre istotu on. Lenže ty neodpíšeš.

V tejto chvíli prichádza hnev. Doteraz bol on ten boh, ktorý mohol mať hocijakú ženu a hocikedy mohol mať aj teba, no ty máš tú drzosť ignorovať ho?

Tento hnev, ako sme sa už naučili, je dobrý. Znie to šialene, ale je to dobrá vec. Znamená to, že mu na tebe záleží.

Je tu pár vecí, ktoré by som vypichol. Tento znak sa počíta len vtedy, ak on iniciuje kontakt. Musí to byť on, kto ti napíše/zavolá a musíš to byť ty, kto ho ignoruje. Jeho reakcia na tvoju ignoráciu je to, čo sa počíta. Čím viac z toho bude sklamaný, tým viac pre neho znamenáš a tým si na tom lepšie. Znie to zvláštne, ale chceme, aby bol sklamaný.

Je veľmi dôležité, aby si pravidlo nulového kontaktu naozaj dodržala, hoci bude sklamaný a možno sa bude snažiť veci napraviť. Potrebujeme totiž celú dynamiku otočiť a mať ju pod kontrolou. Muži chcú to, čo nemôžu mať, využi to. Tým, že ťa bude „naháňať“ on, bude tvoja hodnota v jeho očiach stúpať a zo šialenej a vtieravej ex sa stane ex, ktorá proste odišla, lebo má svoju hrdosť. A to sú presne ženy, ktoré sú pre mužov zaujímavé.

Čo si z toho vziať?

 • Hnev ako znamenie sa počíta, len keď príde v rámci pravidla nulového kontaktu.
 • Muži majú veľké ego, keď má o nich žena záujem.
 • Ak je tvoj ex sklamaný z toho, že ho ignoruješ, znamená to, že mu na tebe záleží.
 • Čím je viac sklamaný, tým tvoja hodnota bude rásť.

Pohol sa príliš rýchlo

Ako som už povedal, muži sa vyrovnávajú s rozchodom najrôznejšími spôsobmi. Toto som naznačil už v úvode, no nerozoberal som to, pretože som si to chcel nechať na koniec.

Idem teraz hovoriť o jednom spôsobe, akým sa muži často vyrovnávajú s rozchodom, čo je zároveň jasným znamením, že sa cez teba nepreniesol a v budúcnosti teda o teba môže mať ešte záujem.

Počúvam tieto príbehy prakticky každý týždeň. A píšem tento článok aj mnohým svojim klientkám, ktoré táto téma trápi. Pár dní dozadu mi napríklad jedna klientka napísala toto:

„Martin, chodili sme spolu tri roky. Pred týždňom sa so mnou rozišiel a ja som urobila strašne veľa blbostí, o ktorých píšeš, že ich žena nemá po rozchode robiť. Stále som mu volala a prosila ho o šancu. Bojím sa, že som ho vyplašila, pretože sa začal stretávať s inou ženou…“

Takéto správy dostávam pomerne často. Prečo ju sem ale píšem? Pretože je to krásny znak toho, že sa tvoj ex cez teba nepreniesol. Ako som povedal, každý muž sa s rozchodom vyrovnáva inak a veľmi veľa mužov sa snaží bolesť z rozchodu vyliečiť inou ženou.

Miesto toho, aby muž urobil zdravú vec a dovolil si čas na to, aby sa s rozchodom vyrovnal, dieru v srdci vyplní inou ženou. Je to akýsi „vzťah z pomsty“ a je to znamenie, že mu na tebe stále záleží.

Chápem, že ťa to bolí. Ťažko sa pozerá na to, ako venuje svoju pozornosť inej žene. No treba spraviť dva kroky dozadu a pozrieť sa na celý obraz. Takéto vzťahy nikdy nevydržia.

Čo si z toho vziať?

 • Muži majú rôzne spôsoby, ako sa vyrovnávať s rozchodom.
 • Veľmi často sa snažia dieru v srdci vyplniť novým vzťahom, ktorý ale prakticky nikdy nevydrží.