Pravidlo nulového kontaktu

od | máj 20, 2017 | Dôležité | 365 komentáre

O pravidle nulové kontaktu som toho napísal dosť. Vždy, keď som sa k nemu dostal (a že to nebolo zriedka, toto pravidlo je úplný základ a jedna z najsilnejších zbraní každého muža, ktorý sa snaží získať svoju bývalú späť), rozobral som tak zhruba o čo približne ide, no nikdy som sa tejto téme nevenoval naozaj do hĺbky.

Myslím si, že to bola chyba a týmto článkom ju chcem napraviť.

Je pravidlo nulového kontaktu to, čo mi pomôže získať bývalú späť?

Najčastejší omyl v súvislosti s týmto pravidlom. Veľa mojich čitateľov a klientov berie toto pravidlo ako zlatý grál, ktorý vyrieši všetky ich problémy s bývalými.

No hoci je pravidlo nulového kontaktu skutočne základnou technickou v snahe získať svoju ex späť, no samotné nestačí. V skutočnosti to nie je ani polovica boja. Koniec koncov, fakt si myslíš, že ťa tvoja ex bude chcieť späť len preto, že si ju nejakú dobu ignoroval?

Nuž, nie. Po období nulového kontaktu potrebuješ opäť nájsť spojenie, vybudovať dôveru, vybudovať príťažlivosť a zvládnuť niekoľko stretnutí. A to sú skutočne podstatne náročnejšie veci, ako pár týždňov niekomu proste nenapísať.

V tomto článku sa zameriam len na pravidlo nulového kontaktu

Chcem ho skutočne rozobrať do hĺbky a všetko ti vysvetliť. Preto sa v tomto článku nebudem venovať tomu, čo po ňom nasleduje.

Ale než sa k tomu dostaneme…

Ak si ale na tejto stránke, predpokladám, že sa snažíš získať svoju ex späť a rád by si mal pred očami jeden konkrétny a komplexný návod, ktorý ti presne povie, čo máš robiť.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v pár článkoch je pre mňa doslova nemožné.

Môj návod, ako získať späť bývalú priateľku obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (ucelenú stratégiu „ako ju získať späť“, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravený) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

A teraz k téme.

Moja definícia pravidla nulového kontaktu

Pravidlo nulového kontaktu je skutočne jednoduchý koncept, ktorý sa dá pochopiť za pár sekúnd. Komplikácie nastanú, keď sa do toho pripoja ďalšie premenné. To prezatiaľ vynechajme, vrátime sa k tomu neskôr.

Takže čo je pravidlo nulového kontaktu? Aká je tá najzákladnejšia definícia tohoto konceptu?

Je to určité časové obdobie, kedy ignoruješ svoju bývalú priateľku. A keď myslím ignoruješ, tak tým myslím naozaj ignoruješ. Znamená to, že ani neodpovedáš na jej pokusy o správy a telefonáty.

Túto definíciu by som teraz rád rozdelil na dve konkrétne sekcie. Na časť, kde rozoberiem, aké časové obdobie by si mal svoju ex ignorovať a na časť, kde rozoberiem, prečo by si mal dokonca aj ignorovať správy od svojej bývalej.

Koľko by si mal ignorovať svoju ex?

Ani si nevieš predstaviť ako často krútim hlavou nad tými, ktorí pravidlo nulového kontaktu aplikujú, ale nedočítajú celú definíciu. Títo idioti, áno, čítaš dobre, idioti, zničia všetky svoje šance tým, že ignorujú svoju ex celé mesiace. Myslia si totiž, že čím dlhšie toto pravidlo aplikujú, tým to bude efektívnejšie. Resp. čakajú, kedy sa ex ozve ako prvá.

Je nesmierne dôležité, aby si toto pravidlo aplikoval len na určité časové obdobie a potom aplikoval konkrétne kroky, ktoré ti pomôžu získať tvoju ex späť.

Otázka je: Koľko by som ju teda mal ignorovať?

Nuž, z mojich skúseností nie je situácia ako situácia. Áno, niektoré princípy sú univerzálne, no každá situácia je špecifická a presné kroky sa teda môžu líšiť. A to sa týka aj dĺžky ignorácie.

Ak sa bavíme napríklad o 60 dňoch, nie každý to dokáže vydržať, navyše dlhšia doba zvyšuje šance, že sa tvoja ex posunie ďalej a nájde si niekoho iného. Ak sa ale zase bavíme o krátkej dobe, existuje zase šanca, že si jej ešte nezačal chýbať a nemáš teda realistickú šancu získať to, po čom túžiš.

Po množstve špecifických klientov som prišiel s troma rôznymi verziami, pričom aspoň v jednej z nich by sa malo nájsť 99,9% z vás.

21-dňové pravidlo

21 dní je perfektných v prípade, že sa tvoja ex skutočne snaží obnoviť kontakt. Písala ti deň po rozchode? Potom zase o dva dni? Nerozumie, prečo ju ignoruješ a zúfalo sa snaží niečo s tým spraviť? Viditeľne túži po tvojej pozornosti? Vydrž 21 dní a získaš kontrolu nad situáciou, dáš jej dôvod, aby si jej mohol začať chýbať. Ak by si v tomto prípade čakal dlhšie, mohlo by to byť kontraproduktívne.

Len jednu vec dodám. Ak sa tvoja bývalá skutočne snaží vybojovať tvoju pozornosť späť, pravdepodobne príde s výčitkou, že sa takto správaš k človeku, ktorého si vraj ľúbil. Veľa mužov má v tejto situácií tendenciu začať sa ospravedlňovať a zvaliť vinu na mňa s tým, že už „tieto hry hrať nebudú“.

Nie, nerob to. Vážne. Históriu píšu víťazi, nie hrdinovia. A my chceme tento boj vyhrať. Tak robme veci tak, aby boli efektívne. Nie aby zapadali do našich predstáv z romantických filmov.

30-dňové pravidlo

30 dní je úplny štandard, ktorý odporúča viacero zahraničných expertov. Je to perfektná doba v prípade, že ťa tvoja ex kontaktuje len zriedka. Za 30 dní jej dáš príležitosť na to, aby si jej začal chýbať.

Treba ale myslieť na jednu vec. Ja osobne preferujem 21 dní. Ak si si nastavil 30 dní a tvoja ex ťa začne skutočne pravidelne kontaktovať, mal by si zvážiť, či to neskrátiš. 30 dní a 45 dní by si mal vydržať vtedy, keď od bývalej nechodí nejaká zásadná spätná väzba a očividne to zatiaľ ako tak zvláda.

A platí to aj opačne. Ak si nastavíš 21 dní a tvoja ex na teba kašle, je rozumné to predĺžiť na 30-45 dní.

45-dňové pravidlo

45 dní je ideálnych v prípade, že sa stalo niečo naozaj zlé a váš rozchod bol poriadne tvrdý. Povedzme že si ju podvádzal s viacerými ženami. Tu skutočne nebude 21 dní stačiť. Za týchto okolností totiž budeš rád, ak bude vôbec ochotná napísať pre teba súvislú vetu.

Prečo by si ju mal ignorovať, aj keď sa sama snaží ťa kontaktovať?

Je to skutočne jednoduché na vysvetlenie. Jednoducho si vyberieš podľa okolností počet dní a IGNORUJEŠ. Bez ohľadu na to, koľko ti píše, minimálne 21 dní jednoducho vydržať musíš.

A to vrátane takých situácií, že má tvoja ex napríklad narodeniny. Viem, je to trošku kruté, no neexistujú okolnosti, ktoré by ti dovolili toto pravidlo porušiť.

Vlastne..existujú. Zopár ich je. Ale narodeniny a sviatky medzi ne nepatria.

Kedy môžeš porušiť pravidlo nulového kontaktu?

Nedávno mi jeden chalan napísal zaujímavú správu.

„Ako ju mám ignorovať, keď spolu bývame?“

Ako som už naznačil, existujú určité okolnosti, kedy sa jednoducho nedá nič robiť. 80% z vás sa to netýka, no predsa je každý rozchod špecifický a existujú scenáre, kedy to jednoducho bez kontaktu nepôjde. Čo sú to za scenáre?

Pracuješ so svojou ex

Pochopiteľne je nemožné udržať pravidlo nulového kontaktu, pokiaľ máte aj profesionálny vzťah. V takomto prípade je potrebné po dobu minimálne 21 dní udržiavať kontakt na absolútnom minime a riešiť skutočne len veci, ktoré súvisia s prácou. Až po 21 dňoch máš moje požehnanie, aby si otvoril aj inú tému.

Žiješ so svojou ex

Deje sa to často – dvaja spolu žijú, príde konflikt a nastáva rozchod. Dosť komplikované, keď sa nemáte narýchlo kam odsťahovať a musíte spolu žiť pod jednou strechou.

Priznávam, že v takejto situácií je vyhnúť sa kontaktu nemožné. Napriek tomu sa však dá zo situácie niečo vyťažiť.

Po dobu minimálne 21 dní sa musíš striktne vyhýbať všetkým témam, ktoré sa týkajú vášho vzťahu. Navyše, je potrebné byť neustále v pohode a pozitíve naladený. Kým uplynie 21 dní, snaž sa byť milý a priateľský, no dlhšie rozhovory nevyhľadávaj.

Ak máte so svojou ex deti

Je to veľmi podobné ako pri práci a v zásadi úplne jednoduché. Bavte sa len a len o deťoch, až kým neuplynie potrebná doba. Ak sa s tebou ex snaží flirtovať, prípadne sa snaží hovoriť o vašom vzťahu, buď ju ignoruj alebo proste slušne ukonči rozhovor.

Vaša komunikácia musí byť jednoducho len o deťoch.

Ak chce svoje veci späť

Ak váš vzťah trval nejakú dobu, je dosť pravdepodobné, že ste zdieľali viacero vecí. Je teda možné, že má u teba nejaké veci.

Pochopiteľne, sú to jej veci a je tvoja povinnosť jej ich vrátiť. No podobne ako pri čomkoľvek inom, je jednoducho potrebné maximálen sa vyhýbať všetkým ostatným témam a zostať len pri veciach. Ak sa snaží otvoriť tému vášho vzťahu, uzavri to vetou: „Nie som ešte pripravený hovoriť o našom vzťahu.“

Celá interakcia musí byť len o výmene vecí. Až sa to udeje, môžeš pokračovať v úplnej ignorácií.

Čo robiť, kým ju ignoruješ

Snáď si nemyslíš, že ignorovať svoju ex 21 dní znamená sedieť 21 dní na posteli a odrátávať sekundy. Ale nie, nebol by si prvý, veľa mužov tieto dni proste prefláka a čaká, až konečne dostanú odomňa povolenie ex kontaktovať. Myslia si totiž, že ignorácia spraví všetku robotu za nich a po 21 dňoch to jednoducho budú mať vyhraté.

Lenže obdobie nulového kontaktu nie je len o tom, aby si jej začal chýbať. Je to aj čas, kedy potrebuješ pracovať na tom, aby si sa stal mužom, ktorému sa nedá povedať nie. To znamená že sa (nielen) počas týchto dní potrebuješ stať najlepšou verziou samého seba.

Skús sa na to pozrieť takto. Rozišla sa s tebou a 21 dní nie ste v kontakte. Počas 21 dní sa ale premeníš na Brada Pitta.

Takže po 21 dňoch jej budeš nielen chýbať, ale zrazu si aj jeden z najpríťažlivejších mužov, akého za život stretne. Fakt si myslíš, že by mohla povedať nie?

Ale ok, nikto z nás sa nezmení na Brada Pitta. Vráťme sa do reality. Napriek tomu ale vieš sám vytvoriť podobný efekt.

Celé sa to delí na dve časti.

  • Mentálne zmeny
  • Fyzické zmeny

Mentálne zmeny

Nikto nie je perfektný.

Ani ty.

Ani ona.

Ani ja.

Ale hoci teda perfektní nie sme a nikdy nebudeme, neznamená to, že by sme sa o to nemali pokúšať. V tomto by si si mal osvojiť nastavenie mysle samurajov. Mužov, ktorý každý jeden deň tvrdo pracovali na svojich schopnostiach, aby raz dosiahli úplnú dokonalosť.

Samozrejme že ju nikdy nedosiahli, no práve tá túžba ju dosiahnuť ich dennodenne poháňala vpred, až do konca života.

Chcem, aby si teraz bol k sebe úprimný. Čo sú tvoje chyby? Aké sú tvoje povahové nedostatky? Skončil váš vzťah pre hlúpe hádky o nezmysloch? Mal by si si dať napríklad záväzok, že prestanes veci brať osobne a začneš sa pri argumentácií správať viac diplomaticky.

Nezabúdaj, že si samuraj a snažíš sa dosiahnuť dokonalosť.

Fyzické zmeny

Žijeme v povrchnej spoločnosti.

Môžme medzi sebou rozprávať, aké je to hlúpe, no lepšie bude prijať to presne tak, ako to je. Áno, to čo je vnútri, na tom naozaj záleží, no aby sa ľudia začali zaujímať o tvoje vnútro, musíš sa najprv „predať“ zovňajškom.

V každom prípade, za 21 dni zázraky neurobíš. Ide len o to, aby si nielen po mentálnej, ale aj po fyzickej stránke pripravil pre tvoju ex príjemný šok. Vieš ako sú tie obrázky pred a po, kde je na fotke pred muž zaliaty tukom a na fotke po je vyrysovaný svalnatý frajer?

Presne tento efekt potrebuješ dosiahnuť. Aby tvoja ex po 21 dňoch toho, čo o tebe absolútne nič nevedela, našla úplne nového – oveľa lepšieho muža. Po všetkých stránkach.

A teda áno, za 21 dni z teba svalnáč nebude. Ak máš cez 100 kilogramov, za 3 týždne asi pri akejkoľvek námahe nenájdeš na bruchu pekáč. No nie je to len o svaloch a tuku. Je to aj o spôsobe starostlivosti o seba, obliekaní a dobrej hygiene.

Zaplať si dobrého holiča. Choď do posilky. Nakúp si dobré šaty. Čokoľvek.

Aby si svoje šance maximalizoval po naozaj všetkých stránkach.

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…