Čo robiť, ak tvoja ex neodpisuje na správy?

od | jan 22, 2018 | Ako získať späť ex | 0 komentárov

Bývalé priateľky sú dosť prefíkané stvorenia. Hlavne pokiaľ ide o správy. Väčšinou pred správou bývalej premýšľaš a dúfaš, že odpíše. Trochu sa bojíš, ale nie príliš. Napíšeš jej niečo jednoduché, na čo je prakticky samozrejmosť odpísať. Niečo, na čo bežne odpisovala.

Niečo ako: 

Navonok to vyzerá, ako by ťa jednoducho zaujímalo, ako sa má. No povedzme si narovinu, svojim spôsobom ju testuješ. Chceš vidieť, ako na teba reaguje. A tak správu odošleš a čakáš. Sekundy. Minúty. Hodiny. Dni. A odpoveď nepríde. Je to frustrujúce a chce sa ti kričať. Preto sa ťa teraz spýtam. Kde si podľa teba urobil chybu?

Nuž, napísal si správu, akú si jej písal bežne. No akosi si zabudol vziať do úvahy fakt, že veci medzi vami dvoma už nie sú bežné. Predtým bolo to, že odpíše, samozrejmosť. Dnes si toto právo musíš vybojovať. A preto som tu.

Naučím ťa, prečo ti tvoja bývalá priateľka neodpisuje na správy a vysvetlím ti, ako zvýšiť šance, že ti odpíše.

Kto som, že ťa idem poučovať? Moje meno je Martin Klein a živím sa poradenstvom v rámci vzťahov, pričom sa špecializujem na páry, ktoré sú po rozchode. Za tú bodu som pomohol stovkám párov na celom Slovensku nájsť si k sebe cestu. Pracujem s overenými psychologickými princípmi a všetky stratégie, ktoré učím, boli úspešne otestované „v teréne“.

Práve preto je moja kniha Vzťahový reštart tak obľúbená.

Takže áno, pri všetkej skromnosti si myslím, že som ten správny človek, ktorý ti môže pomôcť. A v tomto článku ti objasním všetko, čo potrebuješ vedieť, aby ti nabudúce tvoja ex odpísala.

Začnime tým, že si povieme, prečo ti v tejto chvíli neodpisuje.

Ale ešte malá odbočka…

Väčšina mužov príde na túto stránku preto, že túžia získať svoju ex späť. Má to však jeden háčik. Získať späť ex nie je jednoduché. Chce to premyslenú stratégiu a aj trochu šťastia.

Pravdou je, že ti v jednom článku nedokážem povedať všetko, čo potrebuješ vedieť, aby si mohol svoju ex získať späť. To by som klamal.

Preto som napísal moju eKnhuv Vzťahový Reštart, v ktorej sa naučíš absolútne všetko, čo potrebuješ vedieť, aby si mohol získať svoj ex späť. Nájdeš ju na odkaze nižšie…

 

Ale ešte malá odbočka

Väčšina mužov príde na túto stránku preto, že túžia získať svoju ex späť. Má to však jeden háčik. Získať späť ex nie je jednoduché. Chce to premyslenú stratégiu a aj trochu šťastia.

Pravdou je, že ti v jednom článku nedokážem povedať všetko, čo potrebuješ vedieť, aby si mohol svoju ex získať späť. To by som klamal.

Preto som pripravil svoj program Vzťahový reštart, kde sa naučíš absolútne všetko, čo potrebuješ vedieť, aby si mohol získať svoj ex späť.

Prečo ti neodpisuje na správy

Dôvody, pre ktoré ti neodpisuje, môžeme zaradiť do troch kategórií:

 • Tvoje správy nie sú dostatočne zaujímavé
 • Staviaš sa do nesprávnej pozície
 • Nechce mať s tebou nič spoločné

Čo teraz urobím je to, že každý jeden z týchto dôvodov podrobne rozoberiem. Začneme teda rovno od prvého.

Tvoje správy nie sú dostatočne zaujímavé

Mám pre teba otázku.

Na ktorú z týchto správ podľa teba skôr odpíše?

Na túto?

Alebo na túto?

 

Rozdiel ti je určite jasný.

Jedna správa vzbudzuje zvedavosť, druhá..nerobí nič.

Toto je veľmi častá chyba, ktorú muži robia. Očakávajú, že príde odpoveď, no nie sú ochotní investovať do prípravy zaujímavej správy ani trochu času a skončia pri bezvýznamnom „ahoj“.

Ženy sa chcú zabávať. Predstav si to ako vysokú školu. Profesor hovorí o téme, ktorá ťa nezaujíma. A tak radšej premýšľaš nad tým, čo budeš robiť cez víkend. Alebo je prednáška tak nudná, že dokonca zaspíš.

Porovnaj to s niečím, čo ťa baví. Povedzme koncert tvojej obľúbenej kapely. Tam predpokladám nezaspíš..

Prečo?

Pretože ťa to tam baví. A správy tvojej ex fungujú rovnako. Ak jej pošleš iba „ahoj“, akoby si ju prosil, nech ti neodpíše. Ak však pošleš správu, ktorá si vyžaduje reakciu, svoje šance radikálne zvyšuješ.

To nie je žiadna raketová veda, ani nič revolučné. Verím, že to, čo tu píšem, si doteraz tušil. Preto pôjdem viac do hĺbky.

Ako urobiť správy zaujímavými

Prvá vec, ktorú chcem povedať je, že máš výhodu oproti všetkým mužom, ktorí sa možno v tejto chvíli snažia tvoju ex zbaliť. Prečo? Pretože vieš čo má a nemá rada.

Ak si neprespal celý váš vzťah, mal by si vedieť, čo tvoju ex dokáže nadchnúť. Preto je toto môj prvý tip.

Napíš si zoznam toho, čo má rada

Vezmi si papier a napíš si všetko, čo si pamätáš, že má rada. Napíš všetko, čo ti napadne, na čo by mohla reagovať pozitívne. Pre ženy je to jednoduché, muži s tým mávajú trochu väčšie problémy.

Nehľadáme však spomienky na to, ako si jej priniesol kvety. Hľadáme niečo, čo ju rozžiari aj bez teba. Príklad? Povedzme:

 • Gitara
 • Skok padákom
 • Čokoláda
 • Jim Carrey
 • Náboženstvá

Toto je moja ex a veci, ktoré ju fascinovali. Tieto informácie som od nej počas vzťahu dostal bez toho, aby som musel čokoľvek urobiť.

Takže povedzme, že chcem, aby mi odpísala. Ako zakomponovať tieto veci do správy? A zakomponovať ich do prvej správy alebo do všetkých? Oboje je pravda.

Ako využiť túto taktiku v prvej správe

Zakomponovať tieto informácie do prvej správe nie je žiadna raketová veta. Vlastne potrebuješ len 5 slov: Neuveríš, čo som práve videl.

Takže máš zoznam vecí a máš jej zvedavosť. Takže moja bývalá mala rada toto:

 • Gitara
 • Skok padákom
 • Čokoláda
 • Jim Carrey
 • Náboženstvá

Prvá správa by teda mohla vyzerať takto: „Neuveríš, čo som práve videl…Pes, ktorý skákal padákom. Vážne, PES!“

Vieš, prečo je prvá správa najľahšia? Pretože máš dostatok času na prípravu. Ďalej to však bude komplikovanejšie.

Ako využiť túto taktiku uprostred konverzácie

Pokiaľ ide o správy, treba sa vždy na veci pozerať s nadhľadom. Keby neriešiš len jednu správu ale celú konverzáciu, zistíš, že táto konverzácia nejakým spôsobom plynie. Plynúť môže tak, že je stále nudnejšia, alebo stále zábavnejšia, prípadne hore a dole.

Ak chceš vybudovať príťažlivosť, potrebuješ sa dostať tak vysoko, ako sa len dá. A vtedy rozhovor ukončiť. Čo tým dosiahneš? Bude chcieť viac.

No veci vždy nefungujú tak perfektne ako na papieri. A prakticky žiadna konverzácia nejde len plynule hore. Preto každý jeden bod na tomto pomyselnom grafe je akoby tvoj správa, ktorá musí byť dostatočne zaujímavá na to, aby si konverzáciu posunul na vyššiu úroveň.

Možno vtipom. Možno príbehom. Alebo niektorou z taktík, ktoré ťa teraz naučím.

Je to totiž veľmi častá chyba mužov, s ktorými pracujem. Sústredia sa na to, aby napísali dokonalú prvú správu a čo bude potom, to už neriešia. A tak dostanú prvú odpoveď, no nedokážu následne udržať konverzáciu zaujímavou a skôr či neskôr tento rozhovor skončí.

Tu sú dva typy správ, ktoré môžeš využiť na to, aby si udržal konverzáciu zaujímavú:

Taktika č.1: Fotky

Nie tak dávno sa mi stala zaujímavá vec. Bol som v obchode a nakupoval potraviny na večeru, keď mi začal vibrovať mobil. Vybral som ho z vrecka, šmykol sa mi a roztrepal sa o zem. Tak som sa nasledujúci deň vybral k operátorovi, že si vezmem nejaký nový mobil na paušál. Long story short, prvých pár dní som mal iné číslo, než ho zmenili na moje pôvodné, keď mi prišla smska.

V tej smske bol veľmi zaujímavý obrázok, fakt sa mi páčil. Niekto si dal námahu nakresliť ho a odoslať ho niekomu, o kom si myslel, že vlastní moje číslo.

Vtedy mi došlo, aké šikovné to je. A je to niečo, čo ženy naozaj obdivujú. Obzvlášť ak si to nakreslil sám. Preto to nevyužiť aj pri tvojej ex?

Môžeš niečo nakresliť a pochváliť sa jej s tým, že jej obrázok aj pošleš. Môžeš jej poslať video, ako hráš na klavíri nejakú ťažkú klasickú skladbu a spýtať sa jej na názor. Môžeš jej poslať fotku vtáček búdky, ktorú si vlastnoručne zhotovil.

Viem čo si asi myslíš..

„Ale Martin, neviem kresliť.“

Nuž, máš príležitosť sa to naučiť 🙂

Taktika č.2: Šokujúci fakt

Minulé leto sme išli s manželkou na dovolenku aj s ďalšími dvoma priateľmi a ich dieťaťom. Malá rada na úvod, nelietajte s dieťaťom, je to príšerné a letiská vám nijak nepomôžu.

Každopádne, stáli sme pred kontrolou, tam, kde prechádzate cez to pípacie zariadenie a msíte sa vyzuť, aby vedeli, že nie ste terorista. Vtedy nás oslovil muž, ktorý stál za mnou. Vraj si všimol oči dieťaťa, ktoré bolo s nami. A povedal nám niečo, o čom som dovtedy naozaj netušil.

Dúfam, že to napíšem presne:

„Má krásne modré oči..Vedeli ste, že..niekde som minule myslím čítal, že každý človek s modrými očami je potomkom jedinej osoby.“

Zaujalo ma to, tak som si to začal googliť. Chcel som vedieť, či to bol len nejaký podivín z letiska alebo naozaj hovoril pravdu. Ako sa ukázalo, bola to pravda.

Je to fascinujúci fakt, na ktorý som okamžite reagoval. Vieš si predstaviť, čo by sa stalo, keby napíšeš nejaký podobný zaujímavý fakt svojej ex? Nejaký fakt, ktorý sa jej nejakým spôsobom dotýka?

Tým, že jej napíšeš niečo podobné, jej jednak ukážeš, že si sčítaný a tiež to, že jej máš ponúknuť viac ako tí chalani, ktorí jej vypisujú dookola rovnaké somariny.

Nezabúdaj, kde sa nachádzaš

Poďme sa vrátiť na začiatok. Prečo ti ex neodpisuje na správy.

Keďže túto tému riešiš a si na mojej stránke, tak predpokladám, že ju chceš získať späť.

Vieš, akých 5 fáz musíš prekonať, aby si ju získal?

Ak nie, pripomeniem ti to:

 • Pravidlo nulového kontaktu
 • Správy
 • Telefonáty
 • Tri rande
 • Veľká otázka

Ak sa tohoto muži držia, je väčšia šanca, že sa im podarí získať ex späť. Ale muži nie sú trpezliví. Preto sa často deje to, že po pravidle nulového kontaktu chcú ísť so svojou ex hneď na rande. Preskočia 2 kroky. Veľmi dôležité kroky. Nehovoriac o tom, že každý z týchto krokov má ďalších x podkrokov. Napríklady správy.

Správny proces vyzerá po rozchode asi takto:

 • Prvý kontakt
 • Vybudovanie dôvery
 • Využitie Zeigarnikovej efektu
 • Flirt
 • Prechod na telefonáty

Takže potrebuješ nielen nasledovať každý krok vo veľkom pláne, ešte aj v presnom poradí nasledovať konkrétne kroky v každom jednom kroku. (Nikdy som ti nehovoril, že získať späť ex bude jednoduché)

Tieto kroky si naozaj dobre zapamätaj, lebo ak niektorý preskočíš, môže to byť tiež dôvod, prečo ti neodpisuje. Každý krok je totiž akoby príprava na to, aby si mohol prejsť k ďalšiemu kroku. Nemôžeš s ňou napr. začať flirtovať, pokiaľ si ešte nezískal dôveru a pomocou Zeigarnikovej efektu nevybudoval príťažlivosť.

Teraz ti poviem o najčastejších chybách, ktoré muži v tejto súvislosti robia. Aby si vedel, čomu sa pri správach musíš vyhnúť.

Chyba č.1: Napísať jej skôr ako prejdeš obdobím nulového kontaktu

Keď ľudia prechádzajú rozchodom, majú tendenciu snažiť sa napraviť veci čo najrýchlejšie je to možné. Celá spoločnosť je založená na tom, že očakávame okamžité výsledky.

Pred 20 rokmi neexistovalo ani Google Maps, ani GPS navigácie. Ak si niekam chcel ísť, potreboval si využiť mapu.

Nemohol si vytiahnuť telefón a vygoogliť to. Nedostal si okamžitú odpoveď. Dnes áno. V dôsledku toho máme my ako ľudia problém s pozornosťou. Aby si ju niečo udržalo, potrebuje to byť sakra zaujímavé. Výskumy ukázali, že v roku 2000 nás jedna vec zaujala na v priemere 12 sekúnd. O 15 rokov neskôr je to okolo 8 sekúnd.

Chceme rýchle výsledky a to isté chceme aj pri našej ex. Chcú to prakticky všetci moji klienti. No žiadna rýchla stratégia neexistuje. Nefunguje to. Čím rýchlejšie postupujeme, tým sú stratégie menej efektívne.

Preto je veľmi dôležité brať pravidlo nulového kontaktu vážne a nepísať svojej ex skôr, než uplynie. Prečo je to chyba?

Prvá vec, ktorú ti poviem je, že v drvivej väčšine úspešných prípadov, ktorým som sa venoval, bolo použité pravidlo nulového kontaktu. Je to jednoznačne najefektívnejšia stratégia zo všetkého, čo ťa učím. No prečo to funguje?

Ľudia sú zvláštne bytosti. Nemajú radi, ak sa im berie sloboda. Ak sa to stane, snažia sa ju získať späť.

Inak povedané, ak svojej ex zoberieš „právo“ komunikovať s tebou, bude túžiť získať túto slobodu späť. Ako na to bude reagovať? Tak, že ak jej napíšeš, ochotne ti odpíše. A poteší ju to. Navyše jej možno vďaka tomu začneš aj chýbať.

Druhou výhodou nulového kontaktu je fakt, že máš čas spraviť zo seba lepšieho muža.

Povedzme, že keď sa s tebou rozišla, vyzeral si takto:

Po rozchode si sa rozhodol, že na sebe zamakáš, tvrdo si drel a napokon si dosiahol toto.

Čo myslíš, ktorý z týchto mužov bude mať jednoduchšiu úlohu, ak sa obaja budú chcieť snažiť získať svoju ex späť? Odpoveď je dúfam jasná.

Snažím sa ti povedať to, že ak si nedopraješ obdobie nulového kontaktu a nebudeš mať priestor zapracovať na sebe a dosiahnuť, aby si jej chýbal, nedáš jej dôvod, aby ti odpisovala. Nezabúdaj, teraz si jej odpoveď už musíš zaslúžiť.

Poďme teraz na druhú častú chybu.

Chyba č.2: Prerušiť nulový kontakt

Táto chyba je o niečom inom ako chyba č.1.

Je totiž o mužoch, ktorí sa nulový kontakt rozhodli aplikovať. No počas tohoto obdobia im príde od ich ex správa:

„Ahoj“

Teoreticky je to jednoduché. Stačí to ignorovať a ísť ďalej. No chápem, že to také ľahké nebude. Čo preto väčšina mužov urobí? Odpíše. Majú pocit, že „musia“.

No ak nulový kontakt prerušíš, bez ohľadu na to, či ti napíše, oberáš sa o dve obrovské výhody, ktoré spomínam v bode č.1.

Chyba č.3: Príliš tlačiť na pílu cez správy

Už som ti hovoril o tom, že celá snaha získať ex späť je proces, ktorý pozostáva z 5 hlavných krokov.

 • Pravidlo nulového kontaktu
 • Správy
 • Telefonáty
 • Tri rande
 • Veľká otázka

A správy pozostávajú z 5 podkrokov.

 • Prvý kontakt
 • Vybudovanie dôvery
 • Využitie Zeigarnikovej efektu
 • Flirt
 • Prechod na telefonáty

Takto to funguje v ideálnom svete. Ak to budeš nasledovať, budeš v pohode. Veľa mužov sa však neudrží a preskočí niekoľko krokov.

Nechaj ju dýchať a buď trpezlivý. Týmito krokmi si totiž v jej očiach buduješ hodnotu. A ak ktorýkoľvek vynecháš, oberieš sám seba o obrovskú výhodu.

Výsledok tvojho snaženia sa ti potom nemusí páčiť.

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…