Ako zistiť, či k tebe tvoja EX stále niečo cíti?

od | apr 19, 2017 | Ako získať späť ex | 35 komentáre

Takže chceš vedieť, či k tebe tvoja bývalá partnerka ešte stále niečo cíti a či máš šancu získať ju späť…

Lenže žijeme vo svete, kde ešte aj Stephen Hawking hovorí, že ženy sú ta najväčšia záhada vo vesmíre a vyznať sa v nich je nemožné.

Vedieť preto povedať, či k tebe tvoja ex stále niečo cíti, alebo nie, nie je jednoduché…

Avšak…

Hoci narozdiel od pána Hawkinga neviem o fyzike vôbec nič (pozdravujem pani učiteľku fyziky zo strednej 😉 ), tak celé toto „voo-doo“ okolo získavania bývalých partneriek je po tom, ako som v tom úspešne pomohol už niekoľkým stovkám slovenských mužov, dovolím si povedať moja parketa a tak sa k tomu v tomto článku vyjadrím…

Ale predtým než sa k tomu dostanem…

Pravdepodobne tu hľadáš návod na to, ako svoju ex získaš späť. Krok za krokom.

Problém však je, že znovu získať bývalú partnerku nie je také jednoduché. No dá sa to.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšľanie, správny plán a priznávam sa, že aj trochu šťastia. Je toho tak veľa, že opísať to v jednom článku je doslova nemožné.

Môj definitívny návod, ako získať späť bývalú priateľku, obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ nájdeš na odkaze nižšie:

 

No dosť bolo predslovu, poďme teda krok za krokom zistiť, či u tvojej bývalej máš ešte stále šancu.

A aby sme to spolu vedeli zistiť, potrebuješ ako úplne prvé pochopiť…

Rozdiel medzi mužskou a ženskou komunikáciou

Aj keď sa ti môže zdať, že odbočujem, naozaj tomu musíš pochopiť.

Ide totiž o to, že muži a ženy komunikujú a myslia veci tak trochu inak a pokiaľ teda neporozumieš tomu, čo tvoja bývalá skutočne hovorí, keď niečo hovorí, bude pre teba len veľmi ťažké spozorovať typy chovania, ktoré naznačujú, že máš stále šancu získať ju späť.

Chcem ti preto tento rozdiel v komunikácii vysvetliť, aby si lepšie vedel, na čo sa zamerať pri posudzovaní toho, či máš stále šancu získať späť tvoju bývalú.

Začnime tým, že sa pozrieme na to, ako komunikuje muž…

Ako komunikujú muži

My muži komunikujeme neskutočne jednoducho. Kedykoľvek sa ťa napríklad spýtam, či ideme večer na pivo, povieš mi áno / nie.

Ak sa ťa potom spýtam „Kam pôjdeme?“, pravdepodobne navrhneš miesto, kam chodíme vždy a keďže ja sám som lenivý vymýšlať, poviem ti „Ok“ a sme vybavení.

Lenže u žien je to zvyčajne trochu inak…

Stačí si vziať za príklad niečo tak jednoduché, ako vybrať miesto, kam pôjdeme na večeru…

On: Pizza v Primi?

Ona: Môžme, ale neboli sme tam nedávno? 

On: Tak radšej Wagamama čína?

Ona: Neviem, žeby? Ramen mala včera na obede a na sushi nemám veľmi chuť.

A v tomto bode si samozrejme (ak si ako väčšina mužov) frustrovane vydýchneš, pretože ona je zasa nerozhodná a nič, čo vymyslíš, nie je dosť dobré.

Všetci tvoji kamaráti ti povedia áno / nie a máte to vybavené.

Tak prečo sa ona, do čerta, nevie vyjadriť?

Nuž a presne to ma privádza k…

Ako komunikujú ženy

Asi sa obaja zhodneme, že ženy komunikujú trochu inak ako my a nie vždy je jednoduché vyznať sa v tom.

Poďme si to prejsť na celej tej dileme „kam sa pôjdeme najesť?“, o ktorej sme sa rozprávali vyššie.

Prečo sú ženy v podobných situáciach tak nerozhodné?

Je to preto, pretože v tej situácii nerieši ani tak kam pôjete (ak by nechcela, povie ti jasné nie), ale naopak očakáva…

 • Aby si ty vybral to správne miesto, kám pôjdete, pretože ona ti to koniec koncov naznačila
 • Aby si prevzial iniciatívu a viedol ju, pretože to je podľa nej rola muža vo vzťahu

Ako si mal vybrať to správne miesto?! Veď ti poriadne nič nepovedala.

Nechcem ti to kaziť, ale z ženského pohľadu si dostatok informácii na urobenie toho správneho rozhodnutia dostal a ona ti predsa naznačila, kam chce ísť. Ak sa s tým nevieš popasovať, tak si ju jednoducho nepočúval.

Prečo to naznačovanie? Prečo ti to nemôže povedať na rovinu?

 • Vyhýbanie sa odpovedať priamo v týchto situáciach nastáva, pretože väčšina žien má pocit, že by si ich mal „chápať“ a že by si to mal „proste vedieť“. A keďže vedia, že nie si kúzelník a nedokážeš čítať myšlienky, vyriešia to tak, že ti naznačia, čo chcú robiť a zvyšok už nechajú na tebe. Mohli by ti to povedať na rovinu, ale potom by nemali istotu, že si skutočne ten pravý a že im naozaj rozumieš.
 • To že v tejto situácii vezmeš rozhodnutie do svojích vlastných rúk je pre ňu znakom sebavedomia a sebavedomie je to, čo ženy priťahuje. A tým, že ťa dostala do tejto situácie a ty si sa zachoval správne, ju ubezpečí, že chodí so sebavedomým, rozhodným mužom, na ktorého sa môže spoľahnúť.

A mimo tohto „evolučného dôvodu“, kedy je jej nepriamosť testovaním, či si dosť sebavedomý, silný a rozhodný muž (pretože z hľadiska evolučnej biológie tým podvedome testuje, či sa budeš vedieť postarať o jej potomka, keďže evolúcia nepozná kondómy), tak je tu ešte jeden dôvod a to je…

Strach, ako bude pred svetom vyzerať

Ide o to, že ženy sú veľmi vnímavé a citlivé. Sám si si to iste všimol na situáciach, kedy niečo ako nový účes, iné nechty, tričko, alebo akákoľvek iná zmena, ktorú ty si ani nevšimneš a jej nepovšimnutie neberieš ako niečo dôležité, je pre ženu obrovská vec.

Všetko (a ešte raz zdôrazňujem VŠETKO) čo vidíš od jej nechtov, cez vlasy, cez štýlizáciu seba samej na fotkách na facebooku a instagrame atď. sú pre ňu maximálnym prejavom jej ega a dá si sakra záležať na tom, aby tam vyzerala najúžasnejšie a najlepšie, ako vie.

A spomínam to preto, pretože  ti potrebujem vysvetliť, prečo to robí a čo sa za tým skrýva.

A tým je strach ako bude vyzerať pred svetom.

Čo mám pod tým na mysli?

Nuž mám nad tým na mysli toľko, že sa bojí byť otvorená a sama sebou, pretože ak si vezmeš, ako odmietnutie bolí teba, tak pre ňu je to asi 1000x horšie.

A to je (pomimo snahy zistiť, či si skutočne ten silný, sebavedomý a rozhodný partner, akého v živote potrebuje) dôvod, prečo bude taktiež celý čas komunikovať „v náznakoch“ a ak má skutočný záujem vrátiť sa späť, nepovie ti to na rovinu.

Pretože nech by po tebe aj akokoľvek túžila, tak riziko, že sa vyzná a ty ju odmietneš jej naháňa tak veľký strach, že to jednoducho nespraví a zodpovednosť spozorovať tie nepriame náznaky záujmu preto prenecháva na tebe.

A čí sa ti to zdá hlúpe, alebo nie, ženy takto väčšinou komunikujú a preto ich voláme nežnými polovičkami.

Deal with it.

Prečo je dôležité porozumieť ženskej komunikácii?

Rozoberám to preto, pretože porozumieť žene a jej forme komunikovania nie je jednoduché a väčšina z nás mužov im jednoducho nerozumie.

Očakávame jednoduchú odpoveď na jednoduchú otázku a ak sa nám jej nedostane, ťukáme sa po čele. A rozoberám to tiež preto, pretože ak tieto riadky čítaš, tak schopnosť komunikovať a zachytiť, čo sa ti snažila v komunikácii medzi vami dvoma naznačiť, nebola vždy tvojou silnou stránkou.

A ak by tu teraz bola, pravdepodobne ti to potvrdí.

A samozrejme sa môžeš na mňa hnevať, že čo to tu píšem a povedať, že…

„Veď predsa nikdy nepovedala, čo vlastne chce, tak ako som to mal vedieť?“

…ale nič to nemení na fakte, že z jej pohľadu si všetky potrebné naznačenia dostával a iba si ju nepočúval.

A píšem to tiež preto, pretože dostať ju späť nebude o inom.

Tiež ti nepovie na rovinu či ťa chce, alebo nie a jediné čo spraví je, že ti to naznačí a je na tebe, či si to všimneš, alebo nie.

A práve preto, aby ti nič neuniklo, som tu ja ;).

V tejto časti článku preberieme všetky možné formy, akými ti tvoja ex bude naznačovať záujem nezahodiť váš vzťah do koša, ale dať mu ešte šancu.

Pravidlo troch znamení

Teraz si už čakal konkrétne znaky, že ťa chce späť a ja ti tu idem písať o akomsi „pravidle troch znamení“. Ešte skôr, než naštvaný vypneš tento článok, prosím vypočuj ma 😉 …

Až do tohto momentu som rozoberal to, že ak chceš vedieť, či existuje možnosť získať ju späť, musíš si všímať tie správne znamenia / naznačenia, pretože priamo ti to nikdy nepovie.

Lenže…

Problém s „naznačovaním niečoho“ je v tom, že niekedy si toto naznačovanie môžeš zle interpretovať a spraviť niečo, na čo ti v skutočnosti zvolenie nedala.

Napríklad ako ja, keď som bol asi rok dozadu v klube a zoznámil som sa tam s jedným celkom milým dievčaťom. Začali sme spolu tancovať a ona po mne začala hádzať celkom zvodné pohlady, čo som si samozrejme nevysvetlil inak ako „okay, chce pusu“.

Idem si teda po ňu a ako na potvoru… Ona sa odtiahne, divne sa na mňa pozrie a spýta sa ma, čo to dopekla robím.

Ako to pokračovalo nie je v tomto momente dôležité – chcem ťa upriamiť na chybu, ktorú som spravil.

Áno, vedel som, že ten zvodný pohľad bol „znamením“, ale namiesto toho, aby som trochu budoval napätie a overil si to, či to nie je iba flirt a nejaké testovanie, že ako sa zachovám…

Tak nie, ja idiot som po nej rovno vyštartoval.

Hovorím ti to tu preto, pretože s ženami (a aj s tvojou ex) to je podobné.

To, že dostaneš jeden náznak ešte neznamená, že ti zvolenie naozaj dala. Na to, aby si „povolenie vyštartovať“ skutočne dostal, preto potrebuješ aspoň 3x znamenie.

1x to môže byť omyl, alebo náhoda…

2x to môže byť akási veľká náhoda…

Ale 3x náhoda za sebou? Nie, to už naozaj značí skutočnú šancu.

A teda teraz, keď ti už poviem konkrétne typy naznačení, že by si u tvojej ex ešte mohol mať šancu, chcem aby si po nej „nevyštartoval“ okamžite.

Jedno aj dve znamenia môžu byť náhoda. Ak chceš mať istotu, že je naozaj otvorená myšlienke skúsiť to ešte raz, potrebuješ tieto znamenia tri…

A teraz už poďme na konkrétne typy naznačení záujmu o teba.

6 znamení, že o teba tvoja ex javí záujem

Ako som písal vyššie. Jedno znamenie nestačí a aby si si mohol byť istý, že máš u nej šancu na návrat, potrebuješ vidieť aspoň 3 znamenia.

A keďže mi záleží na tom, aby ti naozaj nič neuniklo, nenapíšem ti tu iba nejaký generický list znakov jej záujmu, ale popíšem ti ich (a psychológiu v pozadí) aby ti naozaj nič neušlo.

Existuje 6 hlavných znamení, že ma o teba záujem a tými sú:

 • Zdrobneniny
 • Zaujíma ju, čo robíš a špehuje ťa
 • Kontaktuje ťa sama od seba
 • Letmé dotyky
 • Rozprávanie sa o vašom vzťahu
 • Rýchle a dlhé odpovede (ak si píšete)

Poďme sa teda podrobne pozrieť na každé jedno z nich.

Zdrobneniny

„Miláčik“, „Zlatko“, „Cukrík“, „Ňuňu“, „Macik“, atď., sú len malým záberom zo všetkých tých rôzných zdrobnenín, ktoré smerom k nám naše partnerky (a bývalé partnerky v prípade záujmu o nás 😉 ) používajú.

Takáto forma vyjadrovania značí familiaritu a blízkosť. Ak ťa teda tvoja ex aj po tom, ako ste sa rozišli, stále oslovuje zdrobneninami tak, ako keď ste boli vo vzťahu, je to jasné znamenie, že by ešte mohla mať záujem.

A je to sakra milé a úžasné mať priateľku, ktorá ťa má tak rada, že ťa takto oslovuje 🙂 .

Ako si byť istý, že je to znamenie záujmu?

Tu chcem podotknúť jednu vec a to je zhodnotiť, či je tvoja ex typom dievčaťa, ktoré takúto formu komunikácie používa pri každom kamarátovi a kamarátke a zdrobneninám neprikladá veľký význam, alebo či je to niečo, čo si „šetrí“ iba pre tých najbližších.

Aj keď väčšina žien si také niečo šetrí naozaj iba pre svojho priateľa, existujú aj ženy, pre ktoré je takéto oslovovanie bežné a preto na to upozorňujem.

A ak sa odrazíme od toho, že tvoja ex si takéto niečo šetrí iba pre svojho partnera, tak takáto forma oslovovania je jednoznačne jedným zo znakov, že šancu u nej ešte máš a že k tebe ešete stále niečo cíti.

Prečo je to dobré znamenie?

Ako som už písal, pokiaľ ťa tvoja bývalá oslovuje takýmto spôsobom a zároveň tak neoslovuje každého, je to znak silných emócií voči tebe. Tým, že ťa tak stále oslovuje ti to jednak dáva najavo a zároveň si nenápadne overuje tvoju reakciu (či na to zareaguješ pozitívne, alebo nie) aby vedela, či máš tiež stále záujem vrátiť sa k nej.

Zaujíma ju čo robíš a špehuje ťa

Ako sme sa už bavili, ženy sa chovajú výrazne inak, ako my. Zatiaľ čo my svoje city (zvyčajne) prejavujeme len zriedka, takpovediac ich v sebe „dusíme“, pretože je to pre nás jednoduchšie ako otvoriť sa, u žien je to iné…

Ženy o svojích vzťahoch s mužmi (a vzťahoch všeobecne) komunikujú úplne otvorene a pokiaľ napríklad rozmýšlaju nad návratom k tebe, nebudu sa štítiť rozprávať sa o tom s snažiť sa využiť svoje kamarátky na to, aby zistili čo robíš a či ešte máte šancu na návrat.

Lenže ako sme si už niekoľko krát povedali – samé od seba na priamo prejavia záujem len zriedka, až nikdy.

Čo teda asi urobí tvoja ex, pokiaľ ste sa rozišli, nerozprávate sa, ale ona chce vedieť ako sa máš a či ešte máte šancu a zároveň je príliš tvrdohlavá na to, aby to zistila sama?

Namiesto toho aby riskovala a písala ti sama, pretože sa bojí, že bude vyzerať trápne, využije na to svoje kamarátky (zvyčajne niektorú zo svojích najlepších kamarátok) a toto špehovanie bude mať niekoľko rôznych foriem:

 • Budú ťa zrazu sledovať na sociálnych sieťach
 • Budu sledovať, kam ideš a „náhodou“ sa tam zjavia tiež
 • Napíšu ti kôli niečomu „dôležitému“ správu a len tak zo zaujímavosti budú zisťovať, ako sa máš
 • Zavolajú ti opäť kvôli niečomu dôležitému, zatiaľ čo tvoja ex je pravdepodobne vedľa nich a počúva celú diskusiu

Takže pokiaľ odrazu po rozchode s tvojou ex zaznamenáš akokoľvek nezvyčajný záujem o teba od niektorej z jej najlepších kamarátok, vedz, že špehovanie už beží naplno a čokoľvek, čo spravíš a povieš, sa tvoja ex zaručene dozvie.

Prečo je to dobré znamenie?

Pokiaľ tvoja ex vyvinie toľko úsilia, že využije svoje najbližšie kamarátky k tomu aby ťa sledovali, je to sakra dobré znamenie.

Ako som už písal, neznamená to hneď, že máš 100% šancu na úspech (na to potrebujeme 3 znamenia záujmu), ale jednoznačne z toho môžeme vyčítať, že ju stále zaujíma čo robíš a to je dobrý znak, pretože záujem o teba znamená, že jej chýbaš a rozmýšla, či chýba aj ona tebe.

Kontaktuje ťa sama od seba

Ak je jedná vec ktorú o ženách a ich prejavovaní citov musíš vedieť (keďže po 100x zopakujem, ich záujem je prejavovaný nepriamo) tak je to toto…

Pokiaľ si prvý, komu píše hneď ako sa zobudí a posledný komu píše, keď ide spať, tak jej city k tebe sú sakra silné.

Predpokladám, že vieš veľmi dobre o čom hovorím. V časoch, kedy vám to výborne klapalo a nemali ste spolu problémy sa tak určite chovala a ak ťa naozaj ľúbila, bol si naisto tým prvým a posledným, komu písala po zobudení a pred spaním.

Hádky, krízy a rozchody majú tendenciu toto konkrétne chovanie zničiť a je pravdepodobnejšie, že ste k sebe vzájomne chladnejší. Správy po zobudení a pred spaním už nezaznamenáš a tá dynamika komunikácie, ktorú ste spolu mali, je asi preč.

Je to normálne a po všetkom tom, čo sa počas rozchodu stalo sa to dá očakávať.

Každopádne…

Akonáhle hnev ochladne a obe strany sa ukludnia, je pravdepodobné, že ti začne znovu nenápadne vypisovať a ak sa tak stane, je to veľmi dobré znamenie.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE: Ak toto začne robiť, tak v žiadnom prípade, nech sa v minulosti chovala akokoľvek, ju netrestaj a nebuď nevrlý. Pre ňu to v tej chvíli vyžaduje obrovskú odvahu a prekonanie seba samej, „trestať ju“ je to posledné, čo v tej chvíli potrebuje a čo je strategicky vhodné, ak ju naozaj chceš dostať späť.

Prečo je to dobré znamenie

Neustále to opakujem a zopakujem to ešte raz. Ženy sú neskutočne citlivé, empatické stvorenia, ktoré sa boja prejaviť a vyjsť z ulity, pretože v ich svete sa ničoho neboja viac, ako hanby, (a je jedno, že ty ani ja to ako hanbu neberieme – ide o to čo cítia ony) ktorej sa im dostane, ak sa o niečo priamo pokúsia a budú za to odmietnuté a neodmenené.

Preto nemôžeš očakávať, že ti daju vedieť záujem najavo samé od seba a preto je už takýto kontakt, kedy ťa aj po tom, čo ste sa pohádali, neporozumeli atď., skontaktujú hoci aj s „blbosťou“.

Značí to, že majú stále o teba záujem, tak ako o to, čo robíš, a taktiež, že sú schopné prekonať ten obrovský tlak a strach, ktorý pri tom cítia (presne ten, o ktorom som písal vyššie).

A teda samozrejme opäť tiež hovorím, že level sociálnosti a otvorenosti každej ženy je iný a preto sme sa bavili o pravidle troch znamení, ale ak robí všetky tie veci vyššie a robí aj toto… tak poriadne narastá pravdepodobnosť, že ťa chce naspäť tiež.

Letmé dotyky

Okay, v tejto časti sa zamerajme trochu viac na dotyky ako znamenie záujmu. Určite si pamätáš, ako nežne a ľahko sa ťa dotýkala, keď ste spolu chodili očakávajúc, že preberieš zodpovednosť.

Niečo ako tie jemné, „náhodné“ ťuknutia po tvojej ruke, keď ste spolu kráčali dole ulicou a ktorých bolo toľko, že po 5-10x zopakovaniach tejto „náhody“ ti to konečne došlo a chytil si ju za ruku.

Samozrejme dotyky rúk su veľký krok a v prípade tvojej ex také niečo nemá zmysel riešiť.

Na čo však má zmysel zamerať sa, sú objatia a to, akou formou sa prejavujú.

Vo všeobecnosti máme 2 typy objatí (podľa hladiny intimity, ktorú k danému človeku cítime):

 • Kamarátske objatia, ktoré zažívame pri kamarátkach, s ktorými máme na toľko priateľský vzťah, že sa tak spolu zdravíme, ale zároveň zostávame v kamarátskej rovine a také objatie jednak nejde nijakým spôsobom „telo na telo“ a určite netrvá dlhšie, ako by sa na kamarátske objatie patrilo.
 • Intímne objatia, ktoré zažívame pri skutočne blízkych ľuďoch, s ktorými máme intímny vzťah. Tie typy silných, dlhých objatí, kedy sa vzájomne pritisnete telo o telo a kedy toto objatie trvá omnoho dlhšie, ako by sa na objatie kamaráta a kamarátky patrilo.

A jednoduchým znakom, ako rozoznať, či sa jedná o obyčajné kamarátske alebo intímne objatie je sledovať, čo tvoja ex spraví v momente, kedy by ste sa mali pustiť.

Pustí sa sama od seba, alebo sa naopak nepúšťa a pozitívne reaguje na pritisnutie sa? A pokiaľ sa ocitneš v tejto druhej kategórii, je to znova veľmi dobré znamenie záujmu.

Prečo je to dobré znamenie?

Je to dobré znamenie, pretože takéto formy dotykov a objatí vyžadujú mieru intimity, ktorú nemáme len tak s každým. A ak je tvoja ex niečomu takému otvorená a robí to, značí to, že voči tebe ešte stále prechováva silné city, aké neprechováva k žiadnemu inému mužovi.

Rozpráva sa o vašom vzťahu

V tomto bode chcem podotknúť, že nehovorím o rozprávaní sa o vašom minulom vzťahu, ktorý skončil. Hovorím o rozprávaní sa o vzťahu, ktorý spolu máte teraz.

Takže ak sa stane, že tvoja ex začne vyťahovať, ako sa cíti teraz keď sa spolu znovu rozprávate a komunikujete (obzvlášť, keď je to v pozitívnej rovine), je to rozhodne výborný signál.

Znamená to totiž, že…

 • Testuje, ako sa zachováš ak znovu hovorí o Vás dvoch
 • Zaujíma ju, v akej rovine tento váš nový „vzťah“ zadefinujete

Ako konkrétne sa to prejavuje?

Najčastejšia forma, akou sa toto prejavuje v konkrétnych situáciach je, že sa pokúsi hovoriť o budúcnosti s otvoreným koncom (prípadne ťa do nej zahrnie) a bude sledovať, ako na to budeš reagovať.

Napríklad ste spolu znovu niekde v bare na drinkoch, alebo na večeri a ona, užívajúci si prítomný moment natešená povie niečo ako… „Toto je najviac super, nebolo by úžasné sem chodiť častejšie?“.

Ide o to, že v tom bode sa s tebou cíti super, ale znovu – nechce ti to dať najavo a jednoduchá technika, ako vyskúšať, či to cítiš rovnako je hovoriť o spoločných plánoch v budúcnosti a sledovať, ako zareaguješ.

Ak teda začne hovoriť niečo, ako „oh, nebolo by najviac úžasné ísť spolu do Prahy na výlet“ a ty v tom bode neprejavíš nadšenie pre jej nápad (Pozor: tu nejde o to či pôjdete zrovna do Prahy, ale o to, či si nadšený z možnosti tráviť čas s ňou), vysvetlí si to tak, že s ňou skutočne nechceš byť a že ti na nej nezáleží.

A ak v tom bode dokážeš nadšene zareagovať, aké by to bolo super a hovoriť čo všetko by ste tam mohli robiť a ako by to bolo super, bude to pre ňu pozitívne potvrdenie tvojho záujmu o ňu a donúti ju to ešte viac rozmýšlať nad vami a nad vaším vzťahom.

Dlhé správy a rýchle odpisovanie

Ak ste už vo fáze, kedy spolu opäť komunikujete (ako sa tam dostať spomínam v ostatných článkov a v mojej knihe), je dobre sledovať:

 • Ako rýchlo ti odpisuje
 • Aké dlhé sú jej jednotlivé správy

A kombinácia týchto dvoch signálov (čím dlhšie a rýchlejšie, tým lepšie) je ďalším zo znakov záujmu.

Samozrejme podotýkam, nie vždy je možné odpisovať okamžite. Možno má biznis míting, možno je naozaj vyťažená, alebo čo. Ty sám ju poznáš najlepšie.

Ide skôr o to, či jej patterny odpisovania vyzeraju tak, ako v dobe, kedy ste spolu tvorili pár, alebo či si drží odstup.

 • Ak sa 1-2x za týždeň stane, že odpisuje neskoro, lebo mala neplánovanú prácu a nemohla sa hrať na telefóne, je to úplne normálne.
 • Ak jej však pravidelne odpisuješ, ona je zjavne „online“ a aj napriek tomu jej trvá niekoľko hodín odpísať zrovna tebe, úplne košér to nebude.

To, čo hladáme je doslova ultimátny znak jej záujmu… Je to ten stav, kedy ti bude písať okažite po tom, ako si prečíta tvoju správu (resp. okamžite, ako to bude možné) a ešte lepšie ak bude nasledovať dlhá odpoveď, od ktorej sa dá ďalej odpichnúť a konverzovať spolu.

Prečo je práve toto tým najdôležitejším znamením záujmu?

Prečo práve rýchle odpisovanie a dlhé správy?

Nuž z jednoduchého dôvodu a tým je, že z evolučného hľadiska je to pre ňu omnoho intímnejšie a dôležitejšie, ako pre teba.

Pretože ako som písal, evolúcia nepozná kondómy a teda na podvedomej úrovni je pre ženu rozhodovanie, do koho investovať čas rozhodnutie, v ktorom zvažuje, či tento konkrétny muž ostane pri nej aj pokiaľ otehotnie, bude mať potomka a bude sa o ňu treba postarať.

A áno, logicky samozrejme vieme, že existuje antikoncepcia a kondómy, ale práve tento podvedomý strach (lebo ešte raz, evolúcia nepozná kondómy), môže za to, že jednak „zbaliť babu“ (och, ako neznášam to slovné spojenie) je tak ťažké a väčšinou v momente, kedy sa ti „podvolí“, začne zrazu vyžadovať pozornosť, lásku a záujem do takej miery, že to mnoho mužov považuje za trošku prehnané chovanie sa.

Aby som to zjednodušil, žena nechce „investovať“ svoj čas do muža, v ktorom nevidí vhodného kandidáta na pozíciu chlapa ktorý sa bude vedieť postarať a ktorému môže dôverovať, že sa o ňu aj naozaj postará.

Tzn. pokiaľ do teba ten čas investuje, zaujíma sa o teba a o to, čo robíš – práve si získal jeden z najsilnejších znakov jej záujmu, aké možno dostať.

A vieš čo to znamená?

Že máš naozaj šancu získať ju späť 😉 .

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…