Ako zvýšiť šancu, že sa k tebe tvoja ex vráti späť

od | jan 22, 2018 | Ako získať späť ex | 14 komentáre

Poslednú dobu si v komentároch a mailoch všímam jeden trend.

Veľa mužov donekonečna rieši postup a chcú vedieť „čo robiť“.

Ako dlho sa neozvať, čo jej napísať, ako reagovať na jej spŕavy atď.

A samozrejme, akokoľvek dôležité tieto veci sú, nie je to všetko.

Vieš čo týmto mužom chýba?

Nemajú jasnú predstavu, čo robili zle a čo ich ex priťahuje.

A vo výsledku, aj keď robia všetko technicky „dobre“, ich šance sú stále malé a potom sa hnevajú, že „taktika nefunguje“. Nuž, taktika by aj fungovala, ale vo vysielači je problém.

A presne o tom sa chcem v tomto článku baviť.

Ale než sa k tomu všetkému dostaneme, chcem ťa upozorniť, že…

Tento článok nie je všetko

Ako som už viac krát písal…

Získať späť tvoju ex je komplexný proces a tento článok je iba jeden dielik veľkej skladačky.

Pokiaľ hľadáš kompletný návod, ako ju získať späť, odporúčam sa ti pozrieť na môj kurz:

 

Úvodu by hádam stačilo.

Poďme k veci…

Čo týmto článkom sledujem?

Tento článok má za cieľ 2 veci:

 • Pomôcť ti lepšie pochopiť, čo tvoja expartnerka po rozchode prežíva a prečo ho iniciovala
 • Ukázať ti, ako môžeš čo najviac zvýšiť šancu, že tvoja snaha získať ju späťbude úspešná

Takže… začíname!

Vráti sa k tebe tvoja ex vždy?

Nie. Ako som už viac krát písal, tvoja ex je slobodná bytosť s jej vlastnými snami a potrebami a rozhodnutie bude v konečnom dôsledku vždy na nej a niekedy žiaľ ani tá najlepšia taktika nemusí fungovať, zatiaľ čo vo vínimočných situáciach môžeš po*rať úplne všetko a ajtak to dopadne dobre.

Jednoducho, treba pochopiť, že medziľudské vzťahy (a získavanie späť tvojej ex) nie sú matematika, kde a+b=c a platí to vždy.

Ak ich už k niečomu prirovnať, bude to skôr poker, ktorý variabilitu vystihuje asi najlepšie. Aj s kartami ako AA (najvyššia, 83% šanca na výhru) môžeš stále prehrať a aj s hrozým párom typu 37 sa ti za istých okolností môže podariť vyhrať. A to platí aj pri snahách získať späť ex. Viem sa postarať o to, aby ti prišli na ruku tie najlepšie možné karty a poradiť ti, ako s nimi hrať. To, akých 5 kariet sa však zjaví na stole pred nami už nedokážem ovplyvniť ani ja, ani ty.

Ok.

To by sme mali z krku.

Poďme sa teda pozrieť na to, ako dosiahnúť, aby boli tie tvoje „karty“ čo najlepšie a šanca na úspech čo najvyššia.

4 charakteristiky dobrého vzťahu

To či sa ti to podarí, alebo nie ovplyvnia v konečnom dôsledku najviac tieto 4 faktory:

 • Ako silné je vaše puto
 • Či ma váš vzťah budúcnosť
 • Tvoj vzhľad
 • Či si dosť chlap

Poďme sa na ne teda pozrieť podrobnejšie…

Aké silné je puto medzi vami?

Vieš, ktoré puto je najsilnejšie?

To medzi rodičom a dieťaťom.

A je nám všetkým jasné prečo…

Matka mu na 9 mesiacov obetuje doslova celé svoje telo. Otec sa bude drieť ako kôň, aby sa o ňu počas celého toho obdobia (ako počas tehotenstva, tak aj počas materskej po ňom) bolo o všetko postarané, aby bolo čo jesť, aby bolo kde bývať… obaja sa pre jedno nemľuvňa, ktoré možno v tej chvíli ešte ani nedokáže pochopiť kto sú, spravia úplne všetko.

Spomínam si na veľmi smutný článok o nehode z roku 2014. Bol o čínskom otcovi a synovi, na ktorých sa na križovatke vyrútil kamión. Situácia, v ktorej mal otec na výber či uskočí a zachráni samého seba, alebo odstrčí svojho syna a obetuje vlastný život. Vybral si, samozrejme to druhé. Obetoval vlastný život, aby jeho syn mohol ďalej žiť. A ešte v momentoch, kedy mu už kamión drtil nohy a blížil sa k trupu… aj v týchto posledných sekundách života rukami tlačil syna do bezpečia namiesto toho, aby myslel na seba.

Je to neskutočne hrdinský čin.

A núti zamyslieť sa k tomu…

Ako by si sa choval v podobnej situácii, kedy je to buď ty, alebo ten druhý, kde ten druhý je tvoje dieťa? Bez váhania by si spravil to isté.

Lenže… ako by si sa choval v podobne situácii, kedy je to buď ty, alebo ten druhý, kde je ten druhý neznámy človek? Nuž, nie je hamba priznať, že tam už by to rozhodovanie také jednoduché nebolo.

Prečo to tu píšem?

Nuž preto, aby som ti ukázal, aké silné dokáže byť puto medzi dvomi ľuďmi, ak skutočne dlhodobo investujú do svojho vzťahu.

Ak si sa rozišiel so svojou ex, je asi rozumné predpokladať, že medzi vami dvomi veľké puto nebolo.

A ak ju chceš získať znovu a udržať si ju, začať na tom, aby si toto silné puto medzi vami vytvoril.

Ok.

Poďme ďalej…

Má váš vzťah budúcnosť?

Väčšina mužov sa na rozchod pozerá iba zo svojej strany.

V tomto bode sa na to skúsme pozrieť inak – očami tvojej partnerky.

Podotýkam, že to budem ilustrovať iba na jednej vekovej kategórii čitateľov, keďže rozoberať každú jednu z variabilít, ktoré sa môžu udiať nie je v mojích kapacitách. Preto ten príklad nižšie neber osobne, ale ako náčrt, ako chcem, aby si rozmýšlal nad vašim vzťahom a nad tým, čo asi tvoja ex očakávala a očakáva.

Nuž, poďme k veci…

Vieš, aká demografická skupina z hľadiska veku číta tento môj web v najväčšiej miere?

Veková kategória vo veku 25 až 29 a je ich až 40%. Žiadna iná veková kategória ako táto nedosahuje ani len 20%.

No a poďme ďalej…

Vieš aký je podľa eurostatu priemerný vek, kedy sa slovenská žena po prvý krát vydá? Niekedy medzi 27 a 28 rokom života.

Zdá sa ti to skoro? Nuž tak vedz, že toto si ešte žijeme dekadentnú dobu.

10 rokov dozadu to bolo okolo 25-27 a v 80 rokoch za komunizmu bola väčšina žien vydatá už v 23 roku života.

No a pozri sa na to očami tvojej partnerky…

Má 27 rokov.

Polovica jej kamarátok je už vydatá.

Jej mama bola v jej veku vydatá už 5 rokov a kedykoľvek k nej príde na návštevu, pýta sa jej, kedy sa konečne vydá aj ona.

Okrem toho, pamätám si na svoje slobodné obdobie, kedy som randil hlavne s ženami okolo 25-30 rokov a áno. Ony ani ich kamarátky veľa krát na nič iné nemysleli.

Búrlivé obdobie už majú dávno za sebou a chcú niekoho, s kým im to skutočne vydrží.

Chcú byť vo vzťahu ktorý ma perspektívu, nie vo vzťahu, kde sa ich partner skutočnému záväzku vyhýba, ako čert krížu.

A teda zopakujem…

Všetci sme rôzni a v rozličnom období života túžime po iných veciach a preto samozrejme nehovorím, že tú tvoju partnerku trápilo práve toto.

Ale stále je veľká šanca, že v kontexte svojej vlastnej budúcnosti o tebe premýšlala a ak sa váš vzťah skončil, musel si sa chovať spôsobom, že si ťa v nej už viac nedokázala predstaviť.

A pokiaľ to nedokážeš zmeniť, pokiaľ sa nedokážeš začať k nej a k vášmu vzťahu pristupovať spôsobom, aby si jej do tej jej predsavy o budúcnosti pasovať začal, späť ju získaš len veľmi ťažko.

Poďme ďalej…

Tvoj vzhľad

Priznám, že toto nie je taký veľký problém, ako v prípade žien.

Je totiž pravda, že u mužov ide tá počiatočný záujem hlavne cez oči (ako žena vyzerá), zatiaľ čo u žien je dôležité v prvom rade to, ako sa muž chová (sebavedomie, pracovitosť, emočná odolnosť…).

Lenže…

To neznamená, že by si sa mal na vzhľad vykašlať.

Predstav si to na tejto situácii…

Existujú 2 muži. Milan a Jakub.

Obaja su približne rovnako sebavedomí, rovnako zábavní a obaja majú dobrú prácu s veľkým platom a sľubnou budúcnosťou.

Aký je teda medzi nimi rozdiel?

Milan vyzerá nejak takto…

A Jakub nejak takto…

No a teraz si predstav, že sa títo dvaja začnú snažiť o to isté dievča.

A opakujem… rovnaký charakter, rovnaký zmysel pre humor, rovnako sľubná kariéra a schopnosť postarať sa… rozdiel je iba vo vzhľade.

Ktorý z nich dvoch bude mať u daného dievčaťa vyššiu šancu?

Asi sa zhodneme, že to bude Jakub (muž č.2.)

Čo z toho vyplíva?

Na vzhľade záleží.

Neignoruj starostlivosť o seba a svoj zovňajšok.

Chováš sa, ako chlap?

Áno, v tomto bode sa budeme baviť o „alfa“ kvalitách, ktoré som už dopodrobna rozoberal v mojom kompletnom návode, ako získať späť tvoju ex. Ak si ten článok aj nečítal, určite si na celú tu teóriu o tom čo je „alfa“ a čo je „beta“ natrafil, ak si sa v minulosti čo i len trochu zaujímal o vzťahy a ako sa chovať, ak chceš byť pre ženy príťažlivý.

No a písať chcem o tom z jedného dôvodu… Celá ta alfa vs. beta teória je veľakrát dosť nepochopená. Samotné články na nete (obzvlásť v magazínoch) ju nevedia poriadne vysvetliť (lebo autori a autorky článkov tomu sami nerozumeli, iba ich odniekiaľ preložili) a potom sú tie rady vo výsledku interpretované zle a muži si ich vysvetlia tak, že sa majú chovať ako nejaké dominantné gorilie hovädá.

A budú chodiť vystretí, mračiť sa, tvrdohlavo si stáť za svojím nech povedia akúkoľvek blbosť, s ostatnými ľuďmi budú komunikovať povýšenecky, lebo „alfa chovanie“ si pomýlili s chovaním typu „arogantné hovädo“.

A zvyčajne je tomu tak preto, pretože sami sebou sú si neistí a myslia si, že takéto „tvrďácke“ chovanie je to, čo robí alfu alfou. Nie je.

V čom teda spočíva „alfa“ chovanie naozaj?

V sebaistote.

V ničom inom.

Alfa muž si je jednoducho istý sebou samým a dôveruje si. A keďže je to veľmi ťažko uchopiteľné, vysvetlím ti to na niekoľkých príkladoch, ako sa mužská sebadôvera (v kontexte toho, ako sa chováš ku ženám) prejavuje naozaj.

Je to napríklad…

Príklad č.1: Situácia, kedy partnerka chce ísť večer von s babami

 • Beta reakcia: Beta muž je z podstaty neistý samým sebou a to, že partnerka chce ísť večer s kamarátkami von, berie ako ohrozenie ich vzťahu a riziko, že mu niekto jeho partnerku zbalí. Bude preto „tvrďák“ a „dominantne“ jej povie, že nikam nepôjde, alebo jej bude dávať nepríjemné deadliny, kedy sa má vrátiť, alebo ju bude neustále spamovať telefonátmi a kontrolovať, kde je a kedy sa vráti. Lenže akokoľvek „tvrdo“ a „mužným hlasom“ to môže robiť z podstaty je to stále beta, pretože za veštkým tým testosterónom je to stále iba neistý chlap, ktorý si neverí ani natoľko, že ho jeho vlastná partnerka nepodvedie, ak čo i len na hodinu vystrčí nohy z domu.
 • Alfa reakcia: Alfa muž si je istý samým sebou. Vie, že je skvelý chlap, že jeho partnerka môže byť rada za to že ho má a vie, že ona si je toho vedomá tiež. Preto sa ničoho neobáva, pretože takého muža, akým je on jeho partnerka len tak nestretne a keby jej aj cudzí muži dávali návrhy celý večer, odmietne ich, pretože nie je hlúpa a nebude riskovať, že svojho partnera stratí pre jeden hlúpy úlet v meste. Alfa mužovi je toto všetko jasné a preto jej nerobí žiadne scény, iba sa partnerky spýta, kedy ju má asi čakať a s úsmevom jej popraje, nech sa s babami zabaví.

Príklad č.2: Partnerka je nahnevaná, vzniká konflikt

 • Beta reakcia: Beta muž myslí zasa len na seba a konflikt si bude vysvetlovať ako útok na seba. A to si samozrejme „alfa“ (tak ako ju beta muž chápe) nenechá a preto sa na ňu buď rovno agresívne vykričí, alebo sa zduje a nebude sa s ňou baviť, pretože ju tak „vytrestá“ za to, že si niečo dovolila pánovi „alfovi“ povedať.
 • Alfa reakcia: Alfa muž si konflikt neberie osobne. Namiesto toho, aby ho bral ako osobný útok ho berie ako impulz k zamysleniu, čo jeho partnerka prežíva a čo ju trápi, že to viedlo až k tomu, že je nahnevaná a vytvára konflikt. Opýta sa jej, čo ju trápi. Snaží sa zistiť o čo naozaj ide a vyzíva ju k tomu, aby mu vysvetlila, ako to môže zmeniť. Ak to má racionálny základ, uzná, že má partnerka pravdu, povie jej, že sa na tom pokúsi pracovať a poďakuje jej, že ho na to upozornila. Ak konflikt racionálny základ nemá, ale iba jej vybuchli nervy z nejakého iného dôvodu, skutočný alfa muž to okamžite pochopí a povie jej, že ju mrzí, že ju niečo nahnevalo a že je tu pre ňu, ale prosí ju, aby si veci nesúvisiace z ich vzťahom nevybíjala na ňom, ak za to nijakým spôsobom nemôže.

Myslím, že to je jasné.

Alfa chovanie jednoducho spočíva v tom, že alfa muž neberie situácie, ktoré mu život hádže osobne, ale snaží sa pochopiť, prečo sa dejú a chce sa na ne pozrieť empaticky (z pohľadu toho druhého). A až tak urobí, až potom zváži, či je to naozaj situácia, kde by mal zvyšovať hlas a stáť si za svojim, alebo či sa jedná o situáciu v ktorej o nič nejde a namiesto zbytočných konfliktov by mal svoju partnerku podporiť.

Je to spôsob chovania sa, ktorý žiaľ v dnešnej dobe nie je mnohým ľuďom vlastný. Avšak nejedná sa o nič vrodené a dá sa to naučiť. Stačí sa vedome rozhodnúť, že sa namiesto toho, aby som sa sústreďoval na seba a na to čo chcem ja, sústredim na to, čo chcú a čo prežívaju ľudia okolo mňa, a ako im môžem byť v ich situácii pomocou a oporou.

Ako zmeniť teóriu v prax a zvýšiť šancu, že tvoju ex získaš späť

Haha, ja viem.

Ako vždy, namiesto jednoduchej odpovede na otázku, kde by stačilo na „vráti sa k tebe tvoja ex vždy?“ odpovedať „nie“, a vec by bola vybavená.

Lenže nie. Pristupujem k tomu ako pedant a preto som do klávesnice naťukal už 2400+ slov a ešte len teraz sa dostávame k tomu, ako teda tvoje šance na to, aby si ju získal späť, môžeš zvýšiť.

Ako?

Tým, že sa zameriaš na všetky z vyššie uvedených bodov a tie, ktoré ti robili problém (a čoho následkom vám to vo vzťahu škrípalo) začneš jeden po druhom odstraňovať.

Zvyšovanie vlastných šancí bude vyzerať nejak takto:

 • Charakteristika č.1: Puto medzi vami momentálne z dôvodu rozchodu neexistuje, alebo je vážne poškodené. Na obnovu puta medzi vami sa budeš musieť zamerať vždy.
 • Charakteristika č.2: Ste rozídení. V jej predstavách o budúcnosti momentálne nie si. Ak chceš, aby ste ešte niekedy boli spolu, je to vec na ktorej musíš zapracovať vždy.
 • Charakteristika č.3: Sú muži, ktorí po rozchode zmenia svoje trvalé bydlisko za fitko a začnú sa o seba starať ako nikdy pred tým a sú muži, ktorých rozchod zlomí natoľko, že starostlivosť o seba ide na druhú koľaj. Ak patríš medzi tých druhých, budeš musieť na svojom vzhľade zapracovať.
 • Charakteristika č.4: To, že ste rozídení znamená, že medzi vami existovali vážne, dlhodob neriešené problémy. A to, že ste sa nakoniec rozišli mi hovorí toľko, že si svojej parnterke nevedel dostatočne načúvať, nebol si k nej dostatočne empatický, alebo si iným spôsobom nevedel viesť vzťah tým správnym spôsobom. V prípade, že by si mal „alfa“ chovanie naozaj v malíčku, na 99% by sa váš rozchod neudial, alebo by sa udial z dôvodov, pre ktoré by si ju už získať späť nechcel. Preto budem predpokladať, že v skutočnom alfa prístupe k ženám máš rezervy a budeš na ňom musieť zapracovať.

Ok.

Teoretické okienko k praktickej časti máme za sebou, poďme sa už na tie 4 charakteristiky (a ako ich premietnuť do praxe) pozrieť podrobne…

Jednoduchý spôsob, ako tvoje šance zvýšiť v praxi

Pozrime sa na to logicky…

Tvoja partnerka mala pocit, že váš vzťah nie je dobrý a neklape vám to.

Preto ste sa rozišli.

A ak chceš tvoju ex získať späť, najvyššie šance budeš mať vtedy, ak zapracuješ na problematických aspektoch vášho vzťahu.

Ak to spravíš, odstrániš jedny z najhlavnejších príčin vášho rozchodu.

A ak odstraníš príčiny rozchodu, tvojej partnerke vezmeš logické argumenty, prečo sa k tebe nevracať.

A ak jej vezmeš logické argumenty, prečo sa k tebe nevracať, jediné silné argumenty v jej hlave budú už iba v prospech vrátenia sa k tebe.

A ak toto dokážeš… aké ťažké asi bude získať ju späť? Aká asi bude potom šanca, že odmietne rande? Že neopätuje pokus o bozk? Že sa v nej znovu neprebudí túžba byť opäť tvojou? Malá ;).

A presne preto po tebe teraz chem, aby si sa sústredil na vyššie zmienené 4 faktory dobrého vzťahu.

Zopakujme si ich…

 • Puto
 • Spoločna budúcnosť
 • Vzhľad
 • Mužnosť

A bez ďalšieho obkecu si ich poďme vysvetliť podrobne…

Obnovenie puta

Ok, zastavme sa na chvíľu a pozrime sa, čo vlastne to puto je a ako môže vniknúť.

Prečo táto odbočka?

Nuž, pretože tvoju ex dobre poznáš a všetky ingrediencie na vybudovanie puta medzi vami už máš.

Jediné, čo ti možno chýbaje predstava, čo presne hľadať a presne preto píšem túto „odbočku“.

Poďme teda rovno k veci.

Vieš, ako sa puto medzi 2 ľuďmi buduje najjednoduchšie?

Spoločnými názormi a životnými prekážkami.

Ľudia sa totiž cítia najpríjemnejšie v spoločnosti, ktorá ich chápe, ktorá zdieľa ich názory, pred ktorou nemusia schovávať svoje skutočné „ja“. V spoločnosti, ktorá ich nikdy neposudzuje, ale naopak ich vždy podporuje.

A presne preto…

 • Či už je to filmový hrdina, ktorý zdanlivo prežíva to isté, čo my (osamostatňovanie sa, problematické vzťahy, nezdary v práci… čokoľvek)…
 • Alebo je to testosterónová hiphopová hudba s textom o tom, ako sa nikdy nevzdáš (a potlačíš ešte to posledné opakovanie) a ty ju máš tak rád lebo ťa motivuje ísť aj cez zlyhanie svalov…
 • Alebo je to romantická pesnička, v ktorej sa autor vyznáva, ako ho jeho partnerka opustila, pretože si ju nevážil a až po tom ako ho opustila si uvedomil, o čo vlastne prišiel….

…všetky tieto body majú jeden spoločný bod, ktorým je kopírovanie emočného stavu publika. Preto sa nám v závislosti od emočného stavu mení vkus, preto máme tendenciu sledovať iné filmy a počúvať inú hudbu podľa toho, či sme smutní, šťastní, či sa chceme upokojiť, zabaviť, alebo motivovať.

A pozrime sa ešte na medziľudskú komunikáciu.

Vieš, ako sa rozhovoríme najjednoduchšie?

Pokiaľ nájdeme spoločné témy, alebo aspoň skutočný záujem o život a prácu druhej osoby.

Ludia totiž veľmi radi rozprávaju o sebe a svojích záujmoch… a pokiaľ vieš prejaviť úprimný záujem (a pokladať vhodné otázky) ohľadom čokoľvek, čo tvoju ex zaujíma…

Či už je to divadlo, problémy v práci, umenie, móda, šport… čokoľvek. Akonáhle ju dokážeš rozkecať o čomkoľek čo ju baví, bude sa cítiť veľmi príjemne a čo viac – začne sa na teba vďaka tomu opäť viazať, pretože nie je veľa ľudí, pri ktorých sa môžeme takto otvoriť a ak takých raz nájdeme, ich pozornosť je ako droga, ktorej sa dobrovoľne vzdáme už len veľmi ťažko.

A áno. Presne preto som vravel, že všetky ingrediencie už máš… Tvoju ex poznáš ako málokto. Stačí, aby si tieto svoje poznatky využil.

Spoločna budúcnosť

Ako som spomenul vyššie, ženy sú priťahované k mužom, s ktorými si vedia predtaviť spoločnú budúcnosť.

Momentálne pre ňu takýmto mužom nie si, preto s tebou nie je.

Nezúfaj však, existuje spôsob, ako sa nahekovať do jej podvedomia a dosiahnúť, aby si sa znovu stal súčasťou jej predstáv,

Ako?

Za prvé… tvoja ex nebude snívať o budúcnosti s niekym s kým nemá žiadne puto (presne preto som riešil puto prvé a predstavy o spoločnej budúcnosti druhé).

Ak teda puto medzi vami nie je, musíš ho najprv vytvoriť.

Za druhé… Predpokladajúc, že už puto medi vami je, môžeš sa pokojne pustiť do stimulovania jej predstavivosti.

Jediné, čo to vyžaduje, je vytvoriť si to správne „podhubie na útok“.

Ako?

Napríklad tak, niečím takýmto:

 

Akokoľvek jednoducho to vyzerá, takáto správa bude mať na tvoju ex obrovský účinok. Prečo? Pretože jej podvedomie si začne obratom predstavy o dovolenke v Grécku vytvárať a čo je ešte lepšie… Keďže si tú predstavu naviazal na svoju osobu v nej, budeš v jej predstavách automaticky aj ty ;).

Starostlivosť o vzhľad

Starostlivosť o vzhľad je najjednoduchším krokom z celého tohto zoznamu.

Je totiž plne pod tvojou kontrolou a neexistuje výhovorka, prečo si na ňom nedať záležať. Ak nerátam lenivosť, samozrejme.

Chcem, aby si sa zameral na tieto 3 aspekty tvojho vzhľadu…

 • Postava
 • Hygiena
 • Vlasy a brada

A áno, opäť ti k nim poviem niečo viac…

Postava

Dobrá postava robí zázraky a akokoľvek šokujúco to môže znieť, na to, aby si tvoja ex povedala „wow“ nepotrebuješ roky driny, alebo steroidy, ale úplne stačí to, čo dokázeš s dobrou stravou a tréningovým plánom počas 3-4 týždňov nulového kontaktu.

Lebo jasné, tehličky a podobné somariny síce za ten čas dosiahnúť nevieš, ale to ani nie je potrebné. Celé tie tvoje tehličky je totiž možné vidieť jedine, keď si vyzlečený v posteli. A ak sa s tvojou ex dostaneš až tam, či už tehličky máš, alebo nie, je úplne jedno.

3-4 týždne sú však dostatok času na to, aby sa ti napumpovali svaly a tým vizuálne zväčšili svaly natoľko, že z teba bude tvoja ex paf.

Alebo aby si v prípade nadváhy zhodil nejaké to 1-2 kilá tuku, ktoré v kombinácii s vodou, ktorá počas diéty opustí telo spôsobí, že z rozdielu vtedy vs. teraz tvoja ex padne na zadok ;).

Hygiena

Vieš, čo je najjednoduchší spôsob, ako očariť ženu?

Dobrá voňavka.

Sám tomu nerozumiem, pretože ako väčšina chlapov, ani ja necítim nič, ale jedno mi neuniklo…

Pamätám si, ako som v single časoch chodieval baliť ženy do barov a jedná vec sa opakovala stále „wow, ako dobre voniaš“. A nie, nie počas samotných diskusii (vtedy to bolo pravidlom), ale dokonca tie isté slová použilo niekoľko žien k tomu, aby ma samé oslovili.

A nie je to len toto…

Stačí ti aby si zašiel do drogérie, parfumérie, sekcie sviečok v ikee, alebo kdekoľvek, kde máš na výber voňavé produkty a neunikne ti, ako veľmi fascinované nimi ženy dokážu byť.

Ako dokážu jeden za druhý voňať a donekonečna rozoberať konkrétne jednotlivé zložky, ich pomery a aké pocity v nich vzbudzujú.

Ženy jednoducho na dobru vôňu (a voňavého muža) reaguju neskutočne dobre.

Ak teda doma žiadny kvalitný parfém nemáš, určite ti doporučujem kúpiť si nejaký. V dnešnej dobe internetových parfumérii plných testerov ťa určite nebude stáť viac ako 20-30e.

Vlasy a brada

Čo myslíš…

Ktorý z týchto dvoch mužov vyzerá lepšie?

Tento?

…alebo tento?

Ako iste vieš, na jednom aj na druhom obrázku je ten istý herec, Kenau Reeves, jeden z (vraj teda) najatraktívnejších mužov na svete.

Akurát na tom prvom vyzerá ako neupravený fanúšik techna po 3 dňovom festivale, zatiaľ čo na druhom vyzerá tak, že z neho musí byť očarená každá žena, ktorá ho uvidí.

A celé, čo to chce je dobrý účes a upravená (alebo oholená) brada.

Mužné „alfa“ chovanie

Ako sa stať zmieneným „alfa“ mužom?

Dobrá otázka.

Asi najlepší koncept „ako na to“ opisujem v mojej knihe a nazývam ho 3 piliere príťažlivosti.

Čo sú tri piliere príťažlivosti?

Sú to 3 základne piliere, ktoré tvoria chlapa:

 • Vzhľad
 • Peniaze
 • Vzťahy

A stať sa skutočným chlapom znamená zamerať sa na všetky tieto 3 aspekty súčastne.

Ako?

Nuž, to je nadlho a keďže som o tom už písal a nechce sa mi opakovať, poviem len toľko, že všetky tieto informácie nájdeš v mojej knihe Vzťahový Reštart.

Na dnes to je všetko.

Držím ti palce!

Martin

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…