Ako získať späť lásku ženy, aby sa opäť zamilovala

od | jún 6, 2017 | Ako získať späť ex | 40 komentáre

Ak existuje jedna vec, ktorou sú ženy posadnuté rovnako, ako muži sexom, je to práve láska.

Ešte presnejšie…

Túžba prepadnuť láske a zamilovať sa a predstavovanie si, aké krásne to bude.

Neveríš mi?

Ok. Stačí si otvoriť Netflix, program v kine, alebo TOP10 predávných kníh pre ženy na Amazone a uvidíš to na vlastné oči, ako veľmi posadnuté príbehmi o romantike a láske ženy skutočne sú.

A to ma dostáva k jednému nepríjemnému faktu…

Je veľmi pravdepodobné, že rovnaké emócie, aké si ženy vkladajú do 50 odtieňov sivej, Twilight-u a čo ja viem čoho, čo je teraz in, si tvoja ex istú dobu vkladala do teba.

A čo je zlé je, že si to v nejakom bode po*ral a ono to skončilo.

Bolí to. Viem. Bol som tam tiež.

Ale preto sme tu.

V tomto článku sa pozrieme podrobne na dôvody, prečo chladnú ženské city k nám, prečo nás prestávaju milovať a čo chceš vedieť asi najviac…

Ako to zvrátiť a ako obnoviť jej lásku a dosiahnuť, aby sa do teba znovu zamilovala.

Avšak ešte pred tým musím povedať jedno…

Pravdepodobne tu hľadáš návod na to, ako svoju ex získaš späť. Krok za krokom.

Problém však je, že znovu získať bývalú partnerku nie je také jednoduché. No dá sa to.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšľanie, správny plán a priznávam sa, že aj trochu šťastia. Je toho tak veľa, že opísať to v jednom článku je doslova nemožné.

Môj definitívny návod, ako získať späť bývalú priateľku, obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ nájdeš na odkaze nižšie:

 

Dosť bolo obkecu, poďme k veci.

Chceš poznať dôvod, prečo ťa prestala milovať? 

Sú to…

Pochybnosti, ochladnutie citov a strata dôvery

Pochybovanie o smerovaní Vášho vzťahu, strata dôvery a s nimi spojený odpor voči tebe sú najväčšou prekážkou pri snahe získať ju späť.

Ide totiž o to, že v začiatkoch vzťahu mala ružové okuliare, idealizovala si ťa, reflektovala si do teba svoje túžby po láske a bola ochotná ignorovať tvoje nedostatky (alebo si ich vykladať tak, že za to môže ona, aby o svoj sen o láske neprišla).

Avšak ako plynul čas a prvotné zamilovanie opadlo, tvoje chyby si začala uvedomovať čoraz viac, pochopila o čom skutočne si (spoznala tvoje skutočné ja, schované za romantickými predstavami o tebe) a žiaľ, mimo všetko to pekné, prečo s tebou chcela chodiť objavila aj veci, ktoré sa jej nepáčili a nepáčia.

Veľmi dobre si pamätá na všetky tie chvíle, kedy si ju ranil

 • Ako si jej klamal
 • Ako si jej sľúbil, že k nej prídeš a namiesto toho si sa s chalanmi opil na futbale
 • Ako si jej nebol oporou, kedy ťa potrebovala
 • Ako si jej neprejavoval svoju lásku a bral si ju za samozrejmosť

A necháp ma zle. Je jasné, že nemôžem takto na diaľku vedieť, čo presne si robil zle práve ty.

Ale pointa je, že si niečo zle robil.

Niečo čo jej ubližovalo. Niečo čo od teba očakávala a potrebovala a ty si jej to nechcel, alebo nevedel dať.

A teraz je koniec, jej ružové okuliare sú preč a ona vie, čo od teba môže očakávať.

Ak ju chceš získať späť, musíš identifikovať, čo konkrétne jej vadilo a dokázať jej, že si sa zmenil a vzbudiť v nej dôveru, že v prípade, že sa k tebe vráti to už bude naozaj inak.

Teórie na začiatok by bolo dosť, poďme sa teraz pozrieť konkrétne príčiny ochladnutia citov a straty dôvery aby sme vedeli identifikovať, čomu čelíš (a zvoliť vhodnú stratégiu, ako z toho von).

Dôvod č.1: Nudil si ju a považoval si ju za samozrejmosť

Toto je chyba, ktorú robí strašné množstvo mužov a je to jeden z najčastejších dôvodov, prečo sa ženy rozchádzajú a prečo podvádzajú.

Ide o to, že z počiatku (keď ju balíš a snažiš sa ju dostať) sa vie typický muž aj pretrhnúť.

Romantické prechádzky, večere, darčeky, kvety, kino, výlety do prírody…

Lenže potom to príde, ona mu podvolí, skončia spolu v exkluzívnom vzťahu, kde sa ona zamiluje (a začne sa chovať neskutočne milé ňuňu, všetko odúpúšťať, robiť, čo mužovi na očiach uvidí atď,.) a muž si to vysvetlí tak, že už je jeho a teda že sa netreba ďalej snažiť.

Lenže to je obrovská chyba.

Áno, na povrchu to nemusí dávať najavo (pretože nechce byť kritická a dúfa, že si to uvedomíš) a tak ti to povie iba v náznakoch, ale vo vnútri ju to zožiera. A ak si to neuvedomíš a pohár jej trpezlivosti pretečie, tak skôr, alebo neskôr príde k nevyhnutnému a ona buď začne plnenie svojích túžob hľadať inde (a podvádzať), alebo sa rozhodne ukončiť to.

Cesta ako z tohto von je jednoducho nezaspať na vavrínoch. Nemôžeš ju považovať samozrejmosť.

Či je s tebou mesiac, rok, alebo dekádu, musíš sa o ňu stále snažiť a robiť všetky tie romantické gestá, ako z romantickeho filmu.

Pretože ak je ako väčšina žien (a 9 z 10 žien takých je), tak romantiku a pozornosť potrebuje a…

 • ak jej ju NEDÁŠ ty, začne ju hľadať inde.
 • ak jej ju DÁŠ, zostane pri tebe a nepustí ťa, nech sa deje čokoľvek

Čo tým chcem povedať je = NEBER JU AKO SAMOZREJMOSŤ.

Vezmi ju na večeru. Poďte spolu do kina. Prekvap ju. Prines jej kvety. Vezmi ju do divadla. Urob jej raňajky do postele. Zviaž ju a maj s ňou sex na neobvyklom mieste.

Jednducho venuj pozornosť tomu, aby dostávala dostatok romantických gest a prekvapení.

Dôvod č.2: Nevšímal si si ju a nedával si jej, čo potrebovala

Tvoja ex je človek ako každy iný a ako taká má určité emočné potreby a ty ako jej partner máš povinnosť si ich všímať a napĺňať (resp. povinnosť nemáš, ale platí, že nenaplnené potreby sú dôvodmi rozchodov).

Ide o potrebu emócií, ako:

 • Pocit bezpečia
 • Obdiv a závisť okolia
 • Pocit že ju rešpektuješ a považuješ za rovnocennú
 • Pocit, že je jediná, že si z nej paf a spravíš pre ňu všetko
 • Pocit dôvery, že ju nebudeš súdiť, že sa ti môže otvoriť a že jej budeš oporou

Je dôležité naučiť sa načúvať a nebyť vzťahovačný. Ak ťa náhodou začne kritzitovať, nemal by si to brať ako útok na seba, ale ako vyjadrenie nenaplnených emočných potrieb a následne sa zamyslieť, čo sa ti tým snaží povedať.

Pretože ak to robí, znamená to, že zmienené pocity sú pre ňu dôležité a ak ich nedostane od teba, začne ich hľadať inde.

Dôvod č.3: Je v tom niekto iný

„Stretla som niekoho iného“ sú jedny z najbolestivejších slov, ktoré možno počuť.

K tomuto poviem toľko, že normálna (čítaj neurotypická, mentálne zdravá) žena nemá vysoku tendenciu k podvádzaniu partnera, ktorého miluje a s ktorým je spokojná.

A pokiaľ tvoja partnerka nebola sociopat, psychopat, narcista, alebo patologický klamár (alebo trpiaca inou psychickou odchylkou od normálu, kedy podvod síce stále bolí, ale je dobré byť z takého vzťahu von), tak podvádzanie znamená jedno…

Podvádzanie znamená to, že váš vzťah mal vážne problémy a že si nevedel napĺňať jej túžby a nevšímal si si ju (dôvody č.1 a č.2).

Ak je toto dôvodom rozchodu, odporúčam sa pozrieť aj na článok o tom, ako získať späť bývalú, ak chodí s niekym iným.

Dôvod č.4: Klamal si jej a stratil si jej dôveru

Dôvera je základným kameňom úspešného vzťahu a kedykoľvek jej klameš, odvádzaš pozornosť, alebo niečo zatajuješ, stratíš malý kúsok jej dôvery.

A áno, môže ti to niekoľko krát prejsť a môžeš nadobudnúť falošný pocit, že keď ti to prepáčila X krát, prepáči ti to aj zasa.

Žiaľ ono to tak nie je.

Môže sa to tak zdať, pretože v danom momente sa opieraš o funkciu ľudskej prirodzenosti, pre ktorú je pocit bolesti zo straty omnoho väčší, ako potenciálna radosť zo zisku.

Preto je svojim spôsobom zložité napr. zbaliť novú ženu (pretože v danom momente budú jej pocity strachu z ublíženia, nefunkčnosti prípadneho vzťahu atď. ako fakt, že môže mať nového partnera a nie každý muž vie po tomto tenkom ľade chodiť tak, aby ich inšpiroval podvoliť sa mu) a zároveň, ak ju už zbalíš a zamiluje sa, zrazu ti dokáže odpustiť skoro všetko (pretože už ti podvolila, zamilovala sa a strach zo straty a nejasnosti, čo by nasledovalo je vtedy silnejší a je pre ňu na čas jednoduchšie dať ti niekoľko šancí a dúfať, že sa naučíš jej emočné potreby plniť).

A ak jej dôveru stratíš a ona sa s tebou kôli tomu rozišla, nie je to dobrá situácia, pretože sa bude konštantne seba samej pýtať, niečo ako:

„Je klamár a oklamal ma už milion krát. Prečo by som mu mala veriť, že to bude iné?“

…a podvoliť uzdu svojim pocitom a dať láske voľný priebeh je v istej miere vedomé rozhodnutie. A úprimne sa ťa spýtam – ty by si si dovolil povoliť svoje emócie a dať priebeh láske pri žene, ktora ťa neustále klame? Asi nie.

P.S.: Neboj sa. Hoci je to nepríjemná situácia, nie je to stratené. Ako z toho von, rozoberám o pár odstavcov nižšie.

Dôvod č.5: Vaše cesty sa rozišli

Život má svoje vlastné cesty a nikdy nevieme, kam nás zavedú.

Určite to poznáš aj sám a spomenieš si, koľko kamarátov si mal na základnej, alebo strednej škole s ktorými si sa zaprisahal, že budete kamarátmi do smrti (a skutočne ste to tak vtedy obaja cítili). A prešlo iba pár rokov a vy z nejakého dôvodu už vôbec nie ste v kontakte a ak na seba aj náhodou narazíte, nemáte si veľmi čo povedať.

Niekedy sa to skrátka stane a ľudia s ktorými sme si boli blízki sa vydaju natoľko inými cestami, že spolu stratíme kontakt a to isté sa niekedy deje aj vo vzťahoch.

Je možné, že sa to stalo aj vám. Možno tvoja ex chcela pokračovať rýchlejšie a túžila po svadbe. Možno ste boli naozaj spolu, ale ona od srdca túžila po deťoch a ty si na to nebol pripravený.

Nie je to pekné, že sa to deje ale takéto obrovské rozdiely v názoroch, kam chceme smerovať (a niekedy absencia diskusia o nich) vedie k tomu, že sa partneri navzájom odcudzia až do bodu, že vzťah skončí.

Ako ju zbaviť pochybnosti a získať späť jej dôveru

Dôvod, prečo nie ste spolu a prečo Váš vzťah (na teraz) naozaj skončil je, že stratila dôveru v teba a začala pochybovať, že by vám to mohlo znova klapať.

A pokiaľ ju chceš získať späť a chceš, aby sa do teba znovu zamilovala, potrebuješ tieto jej pochybnosti zvrátiť.

A z môjho pohľadu je to asi tá najdôležitejšia (a najťažšia) vec v celom procese a je to jediné, čo ti skutočne bráni dať sa s ňou opäť dokopy.

Prečo?

Pretože to, že sa ti podvolila, že ste spolu tvorili pár, že ste spolu spávali, že ťa milovala…

To všetko je dôkaz, že ste na určitom leveli skutočne kompatibilní partneri, priťahoval (a priťahuješ) ju a ona voči tebe mala (a má) slabosť a silné city.

Lenže…

Udržateľný vzťah musí obsahovať viac, ako city a vzájomnú fyzickú príťažlivosť. 

Naozaj nestačí to, že spolu máte chémiu, dobrý sex, humor atď. Pokiaľ nedokážeš vnímať jej potreby a túžby a naladiť sa na spoločnú vlnu tak, aby sa cítila dobre a dostávala to čo od vzťahu očakáva, skôr či neskôr Váš vzťah skončí.

A aj keď sa k tebe môže chcieť vrátiť (pretože na podvedomej úrovní ju ako muž priťahuješ), jej logická časť je v tomto bode silnejšia a hovorí si:

„Prečo by som sa k nemu mala vracať, keď ma ajtak nebude počúvať, vnímať a nebudem s ním šťastná? Bol taky celú dobu a ja som mu dala tísíc šancí. On sa nezmení.“

A akokoľvek sa budeš snažiť robiť dobre všetko ostatné, ak nezmeníš toto, jej lásku a spoločný vzťah už naspäť nezískaš.

A to nás privádza k otázke…

Ako zvrátiť jej pochybnosti a jej odpor vrátiť sa k tebe?

K tomu, aby si to dokázal, potrebuješ:

 • Identifikovať dôvod ochladnutých citov
 • Dať jej čas
 • Dokázať jej, že si sa naozaj zmenil

A aby to nebolo tak vágne, poďme sa na ne pozrieť podrobne…

Identifikuj dôvod ochladnutých citov

Na začiatok musíš pochopiť, prečo stratila dôveru a odcudzila sa ti.

Čo jej vadilo?

 • Príliš veľa ste sa hádali?
 • Nevedeli ste spolu komunikovať?
 • Nepočúval si ju?
 • Nerešpektoval si ju?
 • Nudila sa s tebou?

Nech to bolo čokoľvek, musíš sa nad tým zamyslieť a identifikovať, v čom bol problém.

Je to dôležité preto, pretože práve toto je dôvod (alebo súhrn dôvodov) prečo sa odmilovala a rozhodla sa, že bude lepšie ukončiť to.

A ak ju chceš naspäť a chceš, aby sa do teba znovu zamilovala, potrebuješ tieto jej pochybnosti o tebe 1.) identifikovať a 2.) zvrátiť.

Daj jej čas

Pozri…

To, že sa do teba zamilovala a stal si sa niečim viac, ako „iba nejakým chalanom, s ktorým sa teraz stretáva“ sa neudialo zo dňa na deň.

Zo dňa na deň sa to taktiež neposralo. S najväčšou pravdepodobnosťou ti chcela veriť a dostal si nie jednu ale niekoľko šancí. Lenže s každou ďalšou nevyužitou šancou trochu z jej lásky a dôvery opadlo, až do došlo do momentu, kedy bola bolesť, smútok a nedôvera príliš veľká, aby s tebou dokázala byť ďalej iba kôli tomu, že k tebe niečo cíti.

Čo tým chcem povedať, je…

Daj jej čas.

Nečakaj, že sa to napraví zo dňa na deň a netlač na ňu.

Ak sa to práve stalo a rozchod je čerstvý, platí to o to viac.

Negatívne emócie su skrátka niekedy príliš silné, logika sa úplne vypne a ona bude akúkoľvek snahu ajtak blokovať, pretože ti jednoducho neverí.

Ak sa tak deje, ak ti neverí a blokuje tvoje snahy, nie je dobré na ňu tlačiť. Najlepší spôsob v tomto bode je jednoducho nechať ju ukludniť sa, dať jej priestor, aby negatívne emócie opadli a ideálne, aby si jej po ich opadnutí začal znovu chýbať. Výborný spôsob, ako to dosiahnuť je aplykovať obdobie nulového kontaktu.

Dokáž jej, že si sa naozaj zmenil

Ako som už spomínal vyššie, prvotné zamilovanie sa (kedy sa naše chyby ignorujú) netrvá večne a skôr, alebo neskôr si ženy naše nedostatky a negatívne vlastnosti začnú všímať, začnú im vadiť a začnú nás na ne upozorôvať.

A pokiaľ si na to nedáš pozor a budeš ju ignorovať, skôr alebo neskôr to povedie k strete dôvery, že vám to ešte niekedy bude klapať a následne ku koncu vzťahu.

A tu zopakujem (pretože je to dôležité):

Tvoje nedostatky a negatívne vlastnosti sú príčinou odporu vrátiť sa k tebe a popustiť uzdu svojím emóciam (láske).

A tu sa dostávame do situácie, ako z hlavy 22, pretože:

 • Pre to aby ťa znova ľúbila, ti potrebuje dôverovať
 • Vybudovať dôveru možno iba časom a je preto nutné byť s danou osobou vo vzťahu
 • Vrátiť sa do vzťahu s tebou nechce, pretože ti nedôveruje a bráni si dať láske voči tebe voľný priebeh

A to nás privádza k otázke…

Ako z tohto začarovaného kruhu von?

Na to, aby sme znovu získali jej lásku a spôsobili, aby sa do nás znovu zamilovala využijeme, že hoci nás nemiluje, stále je na nás emočne naviazaná, vďaka čomu si vieme „kúpiť trochu času“ a ukázať jej, že sme sa naozaj zmenili.

Ako prekonať jej odpor vrátiť sa k tebe

Ver mi, počas svojho pôsobenia v tejto oblasti som sa rozprával s toľkými ženami, že som dokázal nemožné – začal som im rozumieť. Po toľkých rozhovoroch je nemožné nezistiť, ako sa ženy rozhodujú.

A vieš čo som sa naučil?

Ženy sa (nielen) vo vzťahu rozhodujú čisto na základe emócií.

Takže ak jej emočné centrum zasiahneš tak intenzívne, ako to nikto nikdy nedokázal, je tvoja. Rovnako platí aj opak.

V tejto chvíli s tebou tvoja ex nechce mať nič spoločné. Súvisí to s negatívnymi emóciami, ktoré voči tebe prechováva. V ich dôsledku netúži po tvojej prítomnosti, práve naopak.

Aby si teda získal jej náklonnosť, potrebuješ, aby začala cítiť viac pozitívnych emócií. Našťastie existuje hneď niekoľko spôsobov ako to dosiahnuť.

Musíš jej chýbať

Chýbal ti už niekto tak veľmi, že to doslova fyzicky bolelo?

Ak patríš medzi tých nešťastníkov, ktorí si tento pocit zažili, vieš aké emocionálne to je. Asi chápeš, kam tým smerujem. Tvoja ex má zrejme v súčasnosti voči predstave stretnutia s tebou dosť silný odpor. Ak by si ju ale „prinútil“, aby si jej začal chýbať, tento odpor bude podstatne oslabený, až zničený.

Ale ako dosiahnuť to, aby si jej chýbal, keď ťa momentálne nechce ani vidieť?

V tejto chvíli jej teda nechýbaš. Treba si ale v prvom rade uvedomiť, že je to úplne prirodzené. Pri rozchodoch je to proste bežná vec.

Časom jej na myseľ určite príde niečo, za čím jej bude smutno. Bude sa ti chcieť ozvať, napísať či zavolať. A ty by si mal reagovať. To presne kričí každá bunka tvojho tela, všakže?

Možno ťa prekvapím, ale rozumnejšie bude jej správy ignorovať. Aspoň zatiaľ.

Prečo?

Píše ti, pretože jej chýbaš. To presne si chceš. No potrebuješ v nej tento pocit živiť. A presne preto neodpíšeš. Musíš ten pocit živiť natoľko, aby sa po tebe išla zblázniť. Ak by si jej odpísal a absolvovali by ste dlhý rozhovor, začal by si jej chýbať menej. Dostala to, po čom túžila.

Mám pre teba hádanku. Ľahkú hádanku.

Povedzme že jej v prvom prípade chýbaš len trochu, v druhom prípade extrémne. V ktorom prípade bude ľahšie prelomiť jej odpor?

Nepotrebuješ byť jadrový fyzik, aby si vedel odpovedať..

Potrebuješ, aby začala spomínať na to pozitívne

Viem že ťa na svojom blogu často nešetrím a kritizujem všetko, čo urobíš zle. Nie že by mi to robilo radosť, práve naopak. Snažím sa len byť k tebe úprimný, pretože si úprimne želám pomôcť ti. V tomto prípade by som sa však chcel sústrediť na to, čo robíš dobre.

Jednou z tvojich najväčších výhod v boji o tvoju ex je fakt, že si posledný muž, ktorého milovala (dúfajme).

To znamená, že si už raz dokázal, že si schopný získať si jej srdce.

Potrebuješ len nájsť novú cestu k tomu istému cieľu. Potrebuješ zatlačiť na tie isté emócie, ktoré jej nedovolili zaspať, keď si jej spravil krásny večer.

Ako na to?

Skúsim ti to ukázať na svojom príklade.

Vybavujem si jeden nádherný deň v Ostrave. Pre nás oboch to bol naozaj veľmi silný zážitok, jeden z tých dní, na ktoré nikdy nezabudneš.

Keby dnes nie je mojou ženou, ale mojou ex priateľkou, zachoval by som sa nejak takto. Nezabúdaj ale, že potrebuješ vybrať nejakú spomienku, ktorá znamená veľa pre vás oboch, nielen pre teba.

Takže napísal by som napríklad toto…

Všimol si si, že som v tej správe spomenul Ostravu, ale vôbec som sa nedotkol toho, čo sa tam dialo? Prečo myslíš, že som to urobil?

Pretože tá spomienka musí byť tak silná, že ju ani nemusíš opisovať. Stačí spomenúť nejaký silný zážitok, miesto alebo čas a tvoja ex musí presne vedieť, o čom hovoríš.

Stále ti nie je jasné, ako ju získať späť?

Ok, je mi jasné, že cez túto časť som iba prebehol (a môžeš byť právom zmätený a mať mnoho otázok) ale je to iba preto, lebo články na túto tému na mojom blogu už sú.

Pokiaľ teda potrebuješ viac informácii na túto tému, pozri sa na tento článok:

Ako získať späť tvoju bývalú partnerku (kompletný návod pre mužov)

Upozorňujem ale, že daný návod slúži primárne k tomu, aby si ju dokázal získať späť a dostal ešte jednu šancu. To však ešte automaticky neznamená, že sa do teba zároveň zamiluje. A keďže sa bavíme hlavne o tom, poďme sa vrátiť k téme a zistiť, ako obnoviť jej zamilovanosť.

3 vlastnosti, ktorých nadobudnutím sa do teba šialene zamiluje

Dostávame sa k praktickej časti získavania lásky našej (ak si zbytočne nepreskakoval obsah a opäť spolu chodíte) partnerky.

Ak teda spolu opäť chodíte, možeme sa naplno sústrediť, ako odbúrať jej nedôveru k tebe tým, že jej dokážeš, že si sa zbavil negatívnych vlastností (chovania, ktoré ju hnevalo a ubližovalo jej) ktoré si v minulosti prejavoval.

A aby bolo jasné, nebude to ani tak o nejakom konkrétnom postupe, ale o náprave toho, ako sa správaš k svojej partnerke (a k ženám všeobecne), pretože:

 • Chovaj sa „správne“ a nebude mať inú možnosť, ako milovať ťa
 • Chovaj sa „NEsprávne“ a nebude mať inú možnosť ako odmilovať sa

A teraz sa už pozrime na 3 črty mužov, ktorých ich partnerky ľúbia, ako žiadneho iného.

Poznaj svoju cenu

Každá žena sa zhodne, že sebavedomý muž je atraktívny muž.

Lenže problém mnoha mužov po rozchode je, že po rozchode stratia komplet všetko sebavedomie a potrebujú ju tak strašne, že sú ochotní zbaviť sa akejkoľvek vlastnej hrdosti, hraníc, schopnosti povedať nie, správať sa ako muž a jednoducho…

Sú schopní spraviť úplne všetko, čo si ich partnerka zaumieni, hoci im to je vrcholne nepríjemné.

A áno.

Existujú manipulatívne ženy, ktorým to nevadí a ktorým nevadí byť v podobnom vzťahu. Problém však je, že tieto ženy svojích partnerov nemilujú, ale iba využívajú a podvádzajú.

A to nie je to, čo chceš, všakže?

Úplne prvým krokom je uvedomovať si svoju vlastnú hodnotu a nechovať sa k tvojej partnerke ako rohožka.

Upozorňujem, to neznamená, že sa máš chovať ako debil. Neznamená to,že  k nej nemáš byť milý, pozorný a nemáš sa starať o jej šťastie a spokojnosť. To robiť musíš.

Znamená to ale, že pri tom nesmieš zabudnúť na svoje vlastné šťastie a nemáš sa stať jej rohožkou, ktorá prestane pracovať na svojích vlastných snoch, stretávať sa s kamarátmi a robiť veci, ktoré ťa napĺňajú.

Naučte sa otvorenej komunikácii

Schopnosť komunikovať je základným kameňom zdravých vzťahov a práve absencia schopnosti komunikovať a počúvať sa je príčínou väčšiny rozchodov.

Pocit že sa neľúbime, že si klameme, že máme nedostatok sexu a všetko ostatné… To všetko nie je príčína rozpadu vzťahu, ale následok neschopnosti komunikovať (čo vedie k problémom, ochladnutiu citov a rozchodom).

Vzájomná komunikácia, načúvanie a empatia (snaha pozrieť sa na problém očami partnera, nie vlastným egom) nám dáva priestor pochopiť pocity a potreby nášho partnera a taktiež vzájomne pochopiť dôvody, prečo sa k sebe niekedy nechováme najlepšie.

Problémy a nedorozumenia prichádzaju v rôznych otieňoch a intenzite a vyhnúť sa im nedá. Dôležité je (ak nastanú) neskočiť do zákopovej vojny, ale snažiť sa si svoje postoje odkomunikovať, pochopiť toho druhého a ukázať, že svojho partnera nesúdime, ale chceme prísť na spôsob, ako problém spoločnými silami prekonať.

Neboj sa romantiky

Aj keď to niekedy nepriznajú, ženy milujú romantiku a romantické gestá.

Problém mnoha mužov je, že (ak si vôbec partnerkinu túžbu po romantike uvedomujú) romantické gestá robiť nevedia a nevedia prejavovať svoje pocity natoľko, ako by si to ich partnerky želali.

Svoju lásku dokážu prejavovať vo fyzickom kontexte (veď s ňou mám sex a zároveň nemám sex s žiadnou inou… ako inak jej mám vsvetliť, že je pre mňa tá jediná?), ale v kontexte emočnom im to už robí problémy.

A preto po tebe chcem…

Neignoruj ženskú túžbu po romantike a snaž sa jej porozumieť.

Ak nevieš ako, pozri si 20 najepších romantických filmov, poraď sa s kamarátkami, alebo vyťukaj „ako byť romantický“ do google.

Čokoľvek to bude, jednoducho to neignoruj a rob pre ňu niečo pekné aspoň 1-2x týždenne.

Prines jej kvety…

Pozvi ju na večeru…

Zatancuj si s ňou v daždi pri romantickej pesničke pustenej na mobil…

Zíd z cesty a poďte sa pozrieť na hviezdy, alebo výhľad…

Prekvap ju raňajkami do postele a masážou nôh….

Je jedno čo to je, je jedno či sa pri tom citiš nesvoj. Dávaš jej tým najavo, že ti na nej záleží, že ju máš rád a že si schopný prekonať svoj diskonfort len preto – aby ona bola šťastná.

A to je to, čo je dôležité.

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…