Ako získať späť tvoju ex (kompletný návod)

od | máj 22, 2017 | Dôležité | 321 komentáre

Takže túžiš po tom získať späť svoju bývalú?

Obávam sa, že pre teba nemám najlepšie správy.

Nepodarí sa ti to.

Nie. Nehovorím, že získať späť bývalú partnerku je nemožné.

Možné to rozhodne je, no na to, aby sa to stalo realitou aj pre teba, potrebuješ mať tú správnu stratégiu. Dokonalý plán hry.

A súdiac podľa toho, že si utekal na Google a hľadať rôzne varianty slovného spojenia „ako získať späť bývalú“ ten plán zjavne nemáš. Všetko, čo si doteraz skúšal, nemalo výsledok.

Nechcel som ťa ale znechutiť. Spravil som to len preto, aby som ti upriamil pozornosť na fakt, že takto to ďalej nedáš. Ak ju chceš naozaj späť, tak bez plánu a v emočnom rozpoložení, v ktorom sa nachádzaš, to nie je možné.

Ale mám aj dobré správy.

Venuj mi svoj čas. Ak si totiž prečítaš všetky slová, ktoré som naťukal do klávesnice, aby vznikol tento blog, odhalím ti overený postup. Krok za krokom ako maximalizovať tvoje šance dostať ju späť.

Nemôžem ti nič garantovať, pretože tak ako ty a ja, tak aj tvoja ex je slobodná bytosť, ktorá ma právo rozhodnúť sa tak, ako len chce, a nemám dôvod ani záujem nikomu klamať. A existujú situácie, kedy sa toho zomlelo tak veľa a muž napáchal toľko zlého, že cesta späť už naozaj neexistuje.

Ale…

Ak si to však kardinálne nepokašľal (našťastie málokto to potiahne až do toho bodu), tak nasleduj postup, o ktorý sa v tomto článku podelím. Pokiaľ sa úspešne vyhneš chybám, na ktoré ťa tu upozorním, tvoja šanca získať ex narastie do dramatických výšin.

A čo je ešte lepšie, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude práve ONA, kto navrhne, aby ste sa spolu dali dokopy. Do hlavy jej to dostaneš ty, no ona nebude nič tušiť. 😉 A ten pocit satisfakcie je nepredstaviteľný.

Ale predtým než sa k tomu dostanem…

Pravdepodobne tu hľadáš návod na to, ako svoju ex získaš späť. Krok za krokom.

Problém však je, že znovu získať bývalú partnerku nie je také jednoduché. No dá sa to.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšľanie, správny plán a priznávam sa, že aj trochu šťastia. Je toho tak veľa, že opísať to v jednom článku je doslova nemožné.

Môj definitívny návod, ako získať späť bývalú priateľku, obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ nájdeš na odkaze nižšie.

 

Okej, dosť bolo obkecávania a poďme prejsť k veci…

Čo sa v tomto článku dozvieš?

Tento text je výsledkom dlhých rokov skúseností so ženami, vzťahmi, rozchodmi a návratmi. Je výsledkom pokazených vzťahov, kedy to (mne, mojím kamarátom, kamarátkam, klientom alebo klientkám) nevyšlo a refexiou úspešných prípadov, kedy sa vďaka empatii, inteligencii a snahe pracovať na sebe podarilo otočiť aj nezvrátiteľné.

Čo chcem povedať je, že pred očami máš skutočný návod, napísaný skutočným človekom, so skutočnými skúsenosťami, v ktorom sa ti budem snažiť poradiť, ako sa z tej nepríjemnej situácie dostať a ako postupovať, aby si tvoju ex naozaj mohol získať späť.

Nečakaj iba nejaký narýchlo spackaný návod plný srandovných obrázkov a nič nehovoriacich floskúl na nejakom portáli, kam sa chodí zabiť čas, keď nie je čo robiť pri nudnom jobe v kancli.

Vyše 400 úspešných klientov je dôkazom toho, že tento text mení životy.

V tomto článku sa podrobne pozrieme na:

 • Čo sa od muža/partnera očakáva a čo tak veľa mužov kvôli pohodlnosti vo vzťahu prestáva robiť
 • Čo je pre ženy skutočne dôležité a podľa akých kritérií si vyberajú partnera na vzťah
 • Aké sú najčastejšie porozchodové chyby, ktoré pravdepodobne robíš aj ty a ktoré zaručene zničia každú šancu získať tvoju expartnerku späť
 • Čo je to pravidlo nulového kontaktu, prečo ho potrebuješ dodržať a čo počas toho času, kedy spolu nebudete v kontakte, treba robiť
 • Návod ako krok za krokom prejsť od obdobia nulového kontaktu k obnoveniu komunikácie
 • Aké SMS-ky a správy písať a ako s ich pomocou začať budovať príťažlivosť a záujem o teba
 • Ako prejsť od konverzácii cez SMS ku konverzáciám cez telefón a o čom sa rozprávať
 • Ako zmeniť telefonovanie v rande a ako sa na rande správať

Toto je poriadne dlhý článok, pretože v ňom prejdem úplne všetko, čo potrebuješ vedieť, aby si ju mohol získať späť. Všetko, čo ťa rozptyľuje, teraz vypni a odlož stranou a ak to nejde, radšej si tento článok ulož a vráť sa k nemu neskôr. Vtedy, keď sa budeš môcť stopercentne sústrediť na túto záplavu slov a informácii, ktorá sa na teba valí. Tak poďme na to.

3 charakteristiky správneho chlapa

Možno sa čuduješ, prečo tu ešte nemáš krok za krokom návod na získanie tvojej ex, no nie je to len o správnom postupe. Najprv potrebuješ pochopiť pár princípov. Každý človek je totiž iný.

Ak sa na teba a tvoju ex pozrieme z marketingového alebo sales hľadiska, tak pri snahe získať ju späť potrebujeme:

 • Správny marketing: Kvalitný postup, s pomocou ktorého v nej vieš znovu vybudovať záujem
 • Správny produkt: Ty sám musíš byť v jej očiach produktom s vlastnosťami a cnosťami, ktoré ju presvedčia, že vrátiť sa k tebe má zmysel

Celá „marketingová stratégia“ je opísaná o pár riadkov nižšie, ale ešte pred tým chcem upriamiť pozornosť na teba, na produkt.

V momentálnej situácii je totiž možné, že tvoj život nie je v jednej alebo viacerých z týchto troch charakteristík správneho chlapa v poriadku. To je úplne normálne a pochopiteľné, no pokiaľ sa o tieto tri oblasti života nebudeš starať, zbytočne si budeš sabotovať šance získať ju späť.

Tieto 3 charakteristiky sú:

 • Zdravie
 • Peniaze
 • Vzťahy

A bez zbytočného zdržiavania sa na ne poďme pozrieť a vysvetliť si, prečo si na ne musíš dať pozor a ako dosiahnuť ich perfektný stav. Teda ak si v jednej alebo viacerých z nich poľavil oproti tvojej minulosti.

Zdravie

Hovorím o celkovom zdraví a tvojej fyzickej forme. Povedzme, že v oblasti zdravia na tom nie si úplne ideálne. Možno veľa piješ a prejavilo sa to na tvojej pečeni. Možno si obézny. Možno máš problém s akné. V zásade je to jedno.

Skôr ide o to, že pre ženy takéto veci skrátka nie sú príťažlivé, akýkoľvek zdravotný problém to je. Reč je samozrejme o zdravotných nedostatkoch, ktoré sú tvojou vinou. Za kýchnutie ťa nikto súdiť nebude. No ak vedľa seba postavíš tučného fajčiara a vyrysovaného abstinenta, myslíš, že si taká žena bude vyberať dlho?

Peniaze

Máš dostatok prostriedkov na účte? Dobrú prácu? Ambície? Pekné auto? Spoločenský status? Potom si úspešný kategórii Peniaze.

Videl som raz jeden veľmi zaujímavý dokument, volal sa The Science of Sex Appeal, odporúčam. Vo filme testovali, ako tvoj spoločenský status vplýva na príťažlivosť u žien. Každý muž dostal od ženy hodnotenie 1-10, podľa toho, ako veľmi atraktívny je. Potom k ich fotkám priradili vymyslený plat a vymyslenú pracovnú pozíciu.

Muž, ktorý pôvodne dostal štvorku, dostal po odhalení jeho lukratívneho platu a pracovnej pozície desiatku. A rovnako to funguje naopak. Pôvodne „osmičkový“ muž sa po odhalení neatraktívneho povolania rapídne prepadol dole.

Skrátim to, ženám na tom jednoducho záleží. Nie, neznamená to, že sú to všetko zlatokopky, len je jednoducho z evolúcie prirodzené, že vyhľadávajú bezpečie. Takisto nehovorím, že máš teraz silou mocou začať stúpať po kariérnom rebríčku, no mysli na to, že pudíš určitý dojem. Existuje hromada ďalších vecí, ktorými môžeš ženu okúzliť.

Jediné, čo sa snažím povedať je, že na tom záleží a nemal by si to brať na ľahkú váhu.

Vzťahy

Ako viem, že tvoje vzťahy momentálne nestoja za nič? Nuž, neber to zle, ale zablúdil si na tento web a v článku si sa dopracoval až sem. Ale teraz vážne.

Keď hovorím o vzťahoch, reč nie je len o tvojej ex alebo potenciálnych sexuálnych partnerkách. Hovorím aj o rodine, kamarátoch, obchodných partneroch a podobne.

A čo si myslíš, že sa stane, ak budeš mať poriadny plat a vyšportované telo, no tvoje vzťahy nebudú stáť za nič? Nuž, tvoje mentálne zdravie bude čeliť poriadnej výzve a nie je vôbec vylúčené, že začneš bojovať s depresiou.

A to je presne ten dôvod, prečo všetky tri charakteristiky potrebujú existovať a fungovať v rovnováhe.

Prečo sú tieto 3 charakteristiky dôležité, ak ju chceš získať späť?

Je dosť pravdepodobné, že ťa rozchod položil. Tvoj vzťah utrpel obrovskú ranu (Vzťahy), zrazu si sa nedokázal sústrediť v práci (Peniaze) a dostal si sa do depresie, v dôsledku ktorej si pribral aj desať kilogramov (Zdravie).

Prvý krok, ak chceš svoju ex späť, je práve vzbúriť sa nepriazni osudu a dať si tieto tri oblasti do poriadku. Aby si bol znovu ten muž, do ktorého sa kedysi v minulosti zaľúbila.

Od teba teda vyžadujem, aby si od tohto momentu venoval veľkú časť svojej pozornosti na skvalitnenie zdravia, zvýšenie príjmov a vylepšenie vzťahov.

Dobre. Doteraz sme sa bavili o tom, ako byť chlapom v tej najlepšej pozícii na to, aby si ju získal späť – podľa atribútov samotných žien z hľadiska evolučnej psychológie.

Ale akokoľvek príťažlivým mužom si a akokoľvek máš svoj život v poriadku, existujú chyby, ktoré môžu spôsobiť, že tvoja snaha bude absolútne zbytočná a svoju bývalú od seba akurát tak odoženieš. Poďme sa teda pozrieť na…

2 typy správania, ktorým sa musíš vyhnúť

Túto časť si prečítaj pozorne, pretože je nesmierne dôležité, aby si tieto dve chyby nerobil. A ak náhodou áno, je potrebné okamžite prestať.

A ak si nejakú z nich spravil, nestresuj sa. Neznamená to, že šanca získať ju späť, neexistuje. Akurát budeš mať o niečo viac práce, aby si výsledok týchto chýb anuloval.

Tieto 2 chyby sú:

 • Doliezanie
 • Prejavovanie slabosti a neistoty

Doliezanie

Pod doliezaním mám na mysli správanie chlapa, ktorý jednoducho nevie, kedy už stačilo. Niečo ako ten otravný komár v tvojej izbe počas letného večera, ktorý skrátka nie a nie odísť. Necháš otvorené okno a vypneš svetlo? Nie. Ten malý bzučiaci zmrd si nedá povedať a všetko to musí dospieť do stavu, kedy sa naštveš, vstaneš od Facebooku a ideš po tričko a mucholapku alebo sprej na hmyz, ktorými mu to „vysvetlíš“.

A podobne, ako s hmyzom, je to aj s niektorými mužmi po rozchode. Jednoducho im niečo v hlave našepkáva, že ju musia kontaktovať a absolútne ignorujú jej prípadný nezáujem o komunikáciu.

Nedvíha telefón? Nevadí, zavolám jej ešte dvadsaťkrát.
Neodpisuje na Facebooku? Nevadí, pošlem jej desať správ za hodinu.
Nereaguje na SMS? Nevadí, napíšem ešte aspoň osem.
Nepomáha? Nevadí, začnem jej spamovať e-mail, chodiť ju prepádať do roboty alebo kdekoľvek, kde sa zvyčajne zdržiava.

Neviem, prečo to niektorí muži robia, ale takéto správanie nikam nevedie.

Neustále opakujem, že dostať ju späť vo veľkej miere znamená znovu prejavovať mužské „alfa“ kvality, ktoré v tebe videla a pre ktoré sa ti podvolila. Takto sa javíš len ako slabý jedinec. Takýmto správaním podvedome naznačuješ, že nemáš na výber, že nemáš čo robiť a ak sa ona náhodou nezľutuje, budeš sám a smutný do konca tvojho zúfalého života.

Žena chce partnera, ktorý je žiadaný, sebavedomý a stabilný. Chlapa, o ktorého stojí každá žena, no on si aj napriek tomu vybral práve ju.

No doliezanie vyžaruje presný opak. V jej očiach je to slabé, nesebavedomé a odpudzujúce.

Ak si to náhodou robil, alebo robíš, je nutné okamžite prestať. Anulovať efekt doliezania je následne možné s pomocou pravidla nulového kontaktu, o ktorom píšem nižšie.

Prejavovanie slabosti a neistoty

V tomto bode sa budeme pohybovať na ostrí noža, pretože prejav mužskej neistoty a žiadostivosti je niečim, čo ženu za istých okolností priťahuje a za istých okolností odpudzuje (a je potrebné vedieť, kedy je vhodné neistotu a žiadostivosť prejavovať a kedy si ňou akurát škodíš).

A opäť si tu pomôžem tým opisom romantického, chlapského ideálu, po ktorom ženy tak túžia a uvidíme, kedy treba byť silnou alfou a kedy citlivým a zraniteľným.

Nech si prečítaš akúkoľvek romantickú knihu alebo pozrieš film pre ženy, hlavná postava bude vždy podobná.

Silný, spoločenský, sebavedomý a tajomný muž nesúci si kríž, kráčajúci za svojím cieľom. Nezáleží na tom, či je samotár ako Christian Bale v stelesnení Batmana alebo spoločenský ako Richard Gere v Pretty Woman. Vždy sa vyhýba nenáročným známostiam a čaká na tú pravú.

A práve on si potom vyberie právju, aj napriek tomu, že by mohol mať každú ženu, a ako bonus ju začne tým typickým chlapským spôsobom zasypávať pozornosťou, darčekmi, okorení to troškou žiarlivosti a aj napriek jeho spoločenskému statusu jej dáva najavo, že práve ona je preňho tá jediná a že bez nej nedokáže žiť.

Takto nejak vyzerá prejavovanie neistoty a žiadostivosti, po akom vo vzťahu od partnera túži a vďaka ktorej sa cíti ako bohyňa. Jednoducho povedané, je to typ správania, ktorý jej dáva pocítiť že je chcená.

Ak sa niekedy budeš rozprávať so ženami, ktoré podviedli svojho partnera – ženy totiž narozdiel od mužov nemajú tak silný pud podvádzať, za predpokladu, že sú vo vzťahu šťastné a spokojné. Zvyčajne bude dôvodom práve nedostatok záujmu zo strany jej partnera – absencia pocitu, že je chcená, a ak to nenájde u svojho partnera, začne to hľadať inde.

Avšak rovnako, ako môže byť táto mužská neistota a žiadostivosť príťažlivá, môže byť tiež neskutočne odpudzujúca a najjednoduchšie si to vysvetlíme asi na takejto rovnici:

Neistota + Alfa status = Atraktivita
Neistota + Beta status = Odpudzovanie

V skratke to znamená, že pokiaľ žiadostivosť o ňu prejavuješ z pozície sily, alfa, je to príťažlivé. Pokiaľ však žiadostivosť a neistotu prejavuješ z pozície slabosti, beta, je to odpudzujúce.

Pre priblíženie:

 • Pokiaľ prejav žiarlivosti prebieha v hladine môžem mať každú, ale vybral som si teba a nechcem ťa stratiť, pretože si úžasná, podvedome to komunikuje alfa status, ona sa cíti úžasne, žiadane, a má motiváciu zostať pri svojom partnerovi
 • Pokiaľ prejav žiarlivosti prebieha v hladine ak o teba prídem, žiadna o mňa nezakopne a preto od teba odháňam každého chlapa, podvedome to komunikuje beta status, ona sa necíti dobre, je obmedzovaná a pochybuje o kvalitách jej partnera

Až takto nám prejavovanie citov, neistoty a žiadostivosti voči našej partnerke môže v jednej situácii hrať do karát a ako ju inokedy môže naopak opakovať.

V bode v ktorom teraz si – rozchod – je možné, že o tvojom alfa statuse vážne pochybuje. A práve to je dôvod, prečo na to upozorňujem, a prečo je lepšie prejavovanie žiadostivosti voči bývalej partnerke ukončiť až do bodu, kým si nie sme istí, že ťa znova vníma ako alfa muža.

Alfa kvality, ktoré v sebe potrebuješ nadobudnúť

Ak chceš získať svoju ex späť, potrebuješ sa stať alfou. Aby si to dosiahol, potrebuješ sa sústrediť na niekoľko konkrétnych kvalít. Niektoré sú ľahko ovplyvniteľné, s inými toho príliš veľa nespravíš. Pointou je, aby si zo svojej situácie vyťažil absolútne maximum a čo najväčšmi si tak zvýšil svoje šance.

Vzhľad

Úprimne. Keby pred tvojou ex postavím teba a Brada Pitta, koho myslíš, že by si vybrala?

Či chceme alebo nie, vzhľad hrá vo výbere žien významnú úlohu. Nie takú veľkú, akú hrá ženský vzhľad u nás, no určite ju nesmieš zanedbať.

No mám predsa len dobré správy. Povedzme, že si priemerne vyzerajúci chalan. Nie škaredý, ani príliš pekný. Normálny. Ak však dokážeš nadobudnúť všetky ostatné kvality v tejto časti článku, ženy sa o teba potrhajú. Pochopil som to, keď mi to raz jedna žena povedala niečo v tomto zmysle: „Nikdy v živote už nechcem chodiť s mužom, ktorý vyzerá lepšie ako ja. Už som si to raz vyskúšala a bolo to neznesiteľné.“

Čiže moja kamarátka, ktorá je inak dosť sexy, preferuje menej pekných mužov. Áno, na vzhľade záleží, no až také horúce to zasa nie je.

Výška

Toto je jedna z tých kvalít, ktorú neovplyvníš. Ako zrejme tušíš, ženy preferujú vysokých a pekných mužov.

Keďže ale s výškou skutočne veľa nespravíš, chcem hovoriť o niečom inom. Chcem hovoriť o tom, že výška ti návrat k expartnerke nezaručí.

Mám kamaráta. Vyzerá veľmi dobre, je to proste fešák, zaujímavý chalan. Vždy, keď sme prišli do klubu, trochu som žiarlil. Mohol mať ktorúkoľvek. Pamätám si, ako jeden chalan dve hodiny vášnivým tancom zamestnával nádherné dievča, aby sa môj kamarát na ňu pozrel, gestom ju zavolal k sebe a ona bez váhania svojho celovečerného partnera opustila.

Chcel som prísť na to, či niečo robí inak. Tak som sa ho spýtal, aké je to tajomstvo, ako je možné, že môže mať hociktorú v klube. Jeho odpoveď?

„Kámo, nechcem vyznieť ako debil, ale vidíš tu niekoho iného s pekným telom, dobrým oblečením a normálnym ksichtom?“

Je to nefér, no prijal som to ako fakt. No mohol vyzeral akokoľvek dobre a mať žien toľko, koľko sa mu zachcelo, malo to jeden veľký háčik. Keď sa chcel vrátiť k svojej ex, jeho vzhľad zrazu nestačil. Chcelo to oveľa viac.

Takže bez ohľadu na to, ako dobre vyzeráš, treba sa sústrediť na všetky ostatné kvality, s pekným ksichtom životom len tak neprejdeš.

Zdravie a hygiena

Existuje len jeden jediný typ tučných ľudí, ktorí majú krásne ženy. Áno, sú to tí najbohatší. Poviem to inak. Ak si tučný, zdvihni prdel a choď cvičiť.

Nie je to žiadna raketová veda, keď poviem, že svalnatý a chudý muž je príťažlivejší ako ten tučný. Vlastne, hoci ti to žena povie málokedy, častou príčinou rozchodov je práve to, že sa muž o seba prestal starať.

Nehovorím, aby si sa stal profesionálnym kulturistom. Každé mierne schudnutie zvýši tvoje šance u ex.

A hygiena?

Nuž, raz som stretol perfektného chlapíka. Bol to asi najzaujímavejší človek, s akým som mal možnosť sa rozprávať. A vyzeral fakt dobre. No potom som to zacítil.

Vieš čo o tebe hovorí zlá hygiena? Že sa o seba nestaráš. Zápach a žlté zuby dokážu kohokoľvek odradiť v priebehu sekundy. Staraj sa.

Obliekanie

Predstav si, že do baru plného žien príde najlepšie vyzerajúci muž na svete. Všetko, čo tento chlapík musí urobiť, je sadnúť si a rozhliadnuť sa. Ženy sa roztečú a môže mať ktorúkoľvek, na ktorú ukáže prstom.

A teraz si predstav, že ten istý muž príde oblečený ako bezdomovec, v smradľavých šatách, pokrytý špinou. Niečo mi hovorí, že na ženy by to nemalo rovnako pozitívny efekt.

Či chceš alebo nie, na tom ako sa obliekaš jednoducho ženám záleží, vrátane tvojej ex.

Zaujímavý život

Vieš čo majú spoločné chalani, ktorým som pomohol získať ich ex späť?

Všetci mali skvelý život aj mimo vzťahu. Alebo som im ho aspoň pomohol v priebehu procesu vytvoriť. Skrátka a jasne – ak sa celý tvoj svet točí okolo expartnerky, s najväčšou pravdepodobnosťou sa ti ju nepodarí získať späť. Paradox? Ani nie.

Nedávno som bol na rande s jedným dievčaťom. Bola veľmi príjemná, no v tej dobe som nevyhľadával žiadne záväzky a otvorene som jej to povedal. Reč nestála, po dvoch vínach padla aj pusa. Následne sme sa rozlúčili, vymenili si zopár správ a dohodli sa, že ku mne príde na večeru.

Nasledujúci deň mi doobeda napísala, ako sa mám. Mal som príliš veľa povinností v práci, preto som chcel odložiť konverzáciu na neskôr, kým sa jej budem môcť trochu viac venovať. O 45 minút mi prišla SMS-ka vyčítajúca mi, že neodpisujem a ako sa teda mám. Asi o dve hodiny prišla ďalšia správa a keď už som bol dostatočne znechutený, tak pre istotu ešte jedna. Hoci to dievča určite myslelo dobre, už sme sa nikdy nestretli. Nechcel som.

Ak chceš získať svoju ex späť, potrebuješ trpezlivosť. Potrebuješ, aby celý proces prebehol prirodzene. Ak len trochu veci unáhliš, zlyháš. A práve preto potrebuješ zaujímavý život.

Ak totiž budeš práve drepovať so 150-kilovou činkou na ramenách, nebudeš mať čas premýšľať nad minulosťou, pokiaľ. Nezíde ti na um, pokiaľ sa budeš škriabať na mrazivé štíty Vysokých Tatier. Tým pádom ju zbavíš nátlaku a ak sa návrat naozaj udeje, tak prebehne úplne pozvoľna a prirodzene. Pretože to tak bude sama chcieť.

Pravidlo nulového kontaktu

Pravidlo nulového kontaktu je nevyhnutným krokom na ceste k obnoveniu vzťahu s tvojou bývalou. V krátkosti spočíva v tom, že počas vopred vytýčenej doby (zvyčajne tri týždne alebo mesiac) budeš musieť obmedziť kontakt s tvojou ex na absolútnu nulu. To znamená, žiadne písanie na Facebooku ani Instagrame, žiadne telefonovanie a je jedno, či volá alebo píše ona tebe alebo či dostaneš pocit, že sa jej znovu potrebuješ ozvať.

„Čože? Prečo mám prerušiť kontakt, ak ju chcem získať späť?!“

V krátkosti ide o to, že po rozchode si sa dostal do nevýhodnej pozície a tvoja ex ťa berie ako samozrejmosť. Myslí si, že ťa môže mať kedykoľvek a takýmto štýlom pre ňu strácaš na hodnote.

V tomto sa totiž my ľudia správame veľmi predvídateľne a –nezávisle od toho, čo máme – chceme vždy iba to, čo nemôžeme mať a nevážime si takmer nič z toho, čo reálne vlastníme.

Obdobie nulového kontaktu slúži na to, aby sme tento jej pohľad na teba transformovali a aby ťa opäť začala vnímať ako žiadaného, silného muža s vlastným životom.  V jej hlave sa následne rozbliká svetielko a sama sa začne pýtať: „On je naozaj preč. Naozaj toto chcem?“.

Navyše, ak k tebe stále cíti silné emócie, nulovým kontaktom taktiež docieliš, aby si jej začal znovu chýbať a ona tak začne v pozitívnom zmysle rozmýšľať nad spoločne prežitou minulosťou. Pretože kombináciou citov k tebe a nedostatku tvojej osoby v jej živote už preberá kormidlo spomienkový optimizmus.

„Ako dlho by som mal v období nulového kontaktu zotrvať?“

Dlhodobou praxou v pomáhaní mužom a ženám získať späť ich partnerov som však pochopil, že postupovať v tomto smere podľa striktných pravidiel nie je vždy dobrým nápadom a aj keď štandardných 30 dní pre väčšinu situácií sedí, existujú okolnosti, za ktorých je dobré pridať alebo ubrať.

V tejto sekcii návodu sa pozrieme na špecifické situácie a aký vplyv budú mať na dĺžku obdobia nulového kontaktu. A čo robiť, keď nulový kontakt nebodaj nie je možné docieliť?

Nezabúdaj však, že obdobie nulového kontaktu je stopercentne efektívne a zaručí vytúžený efekt naozaj iba za predpokladu, že ho dokážeš skutočne udržať. Ignorancia bude mať na psychiku tvojej ex silnejší efekt ak to bude trvať mesiac a nie jeden-dva dni.

Ako dlho má trvať obdobie nulového kontaktu?

Poďme si podrobne rozobrať 3 rôzne dĺžky nulového kontaktu v závislosti od okolností.

Tri týždne nulového kontaktu

3 týždne nulového kontaktu sú z mojich skúseností absolútne minimum.

Problémom je, že ženy majú na nulový kontakt rôzne typy reakcií a niektoré ho zvládajú naozaj ťažko, pričom akonáhle ich začneš ignorovať, poniektorým z toho začne doslova šibať.

To je na jednu stranu dobré, pretože to znamená, že jej na tebe niekde vnútri stále záleží, no na druhú stranu treba podotknúť, že vo vnútri môže trpieť až príliš a naťahovať v takomto prípade obdobie nulového kontaktu na celý mesiac nie je nutné a naopak to môže ublížiť.

Nulový kontakt by mal trvať tak dlho, aby si sa jej ozval práve v tom momente, kedy už to nedokáže vydržať a nervózne sa pozerá na telefón dumajúc, kedy sa jej konečne ozveš. Pokiaľ toto obdobie prešvihneš, môžeš ju dotlačiť až do stavu apatie.

Inými slovami, pokiaľ sa tvoja ex začne chovať až príliš nahnevane, smutne, emotívne alebo dotieravo už za krátku dobu jej odstavenia, nie je nutné nekontaktné obdobie držať celý mesiac a môžeš ho ukončiť už po troch týždňoch.

Mesiac nulového kontaktu

Neveľká časť žien je natoľko reaktívna a emočná, že sa to nevydrží už po jednom týždni nulového kontaktu.

Väčšina je tvrdohlavejšia a ak ich to aj bude zožierať, nebudú to takmer vôbec dávať najavo.

Jeden mesiac nulového kontaktu je výborným riešením v prípade, že sa tvoja ex tvári neutrálne. Že ju to nehnevá (resp. to maskuje) a zároveň ťa len tak „pre istotu“ 1-2x počas tvojho odmlku sa skontroluje. Ale je aj malá časť žien, ktoré sú ešte tvrdohlavejšie, a teda…

Šesť týždňov nulového kontaktu

Rovnako ako existuje percento žien, ktoré budú reagovať prehnane už po prvých pár dňoch, existujú aj ženy, ktoré sa budú tváriť, že sa absolútne nič nedeje.

To neznamená, že nulový kontakt nefunguje, znamená to len, že je obzvlásť tvrdohlavá a zlomiť ju bude trvať o niečo dlhšie.

Prerušiť kontakt na šesť týždňov je najdlhšie obdobie nulového kontaktu, ktoré by som zvolil, pokiaľ ju chceme emocionálne zlomiť natoľko, aby si jej začal chýbať. Dlhšie by som to už v žiadnom prípade nepreťahoval, inak riskuješ presun z fázy som nahnevaná, ale chýba mi a iba to nedávam najavo do fázy apatie a zmierenia sa s o skutočnosťou, že je naozaj koniec.

Možné problémy a riešenia počas obdobia nulového kontaktu

Určite sa chceš ešte pozrieť na problémy, ktoré môžu počas obdobia nulového kontaktu nastať, tak si niektoré poďme načrtnúť.

Pokiaľ chceš vedieť o období nulového kontaktu a celkovom procese získavania tvojej ex späť vedieť viac, môžeš sa pozrieť na moju knihu.

Bez ďalšieho zdržiavania poďme na 2 najväčšie a najčastejšie nástrahy obdobia nulového kontaktu:

Čo ak spolu máme deti?

Absolútne sa odmlčať a obmedziť kontakt na nulu nie je v tomto prípade možné. Namiesto nulového kontaktu som v tomto prípade odporúčam pravidlo minimálneho kontaktu, čo znamená obmedzenie komunikácie iba na diskusie týkajúce sa vašich detí.

Čiže:

 • Chceš vedieť, ako ste na tom teraz, čo sa vlastne vo vašom vzťahu stalo a inými spôsobmi sa zaoberať tým, čo sa medzi vami dvomi deje?
  Nulový kontakt v tomto prípade platí a rozprávať sa o týchto veciach znamená porušenie minimálneho kontaktu.
 • Potrebujete vyriešiť, kto vaše dieťa vezme zo školy, k lekárovi, alebo nastal nejaký problém v škole a je nutné to riešiť?
  Nulový kontakt v tomto prípade neplatí a ako zodpovední rodičia sa v mene zdravého vývinu a vývoja vášho dieťaťa musíte vedieť dohodnúť a konštruktívnym spôsobom riešiť problémy, ak nastanú.

Čo ak spolu bývame?

Rovnako ako v prípade detí, ani tu nie je možné zamedziť kontaktu úplne, teda, ak nechceš pôsobiť absolútne drzo, a arogantne, čím ju akurát tak vytočíš.

Problém, ktorý však v prípade spoločného bývania nastáva, je obrovské riziko hádok a praskania nervov. Samozrejme rozumiem, že v tebe môžu lomcovať emócie a byť pod jednou strechou tomu nijak nepomáha, ale ako som už písal vyššie, nie každé správne rozhodnutie je jednoduché a občas je pre dosiahnutie svojho cieľu nutné ísť proti vlastným impulzom.

Pokiaľ teda bývate pod jednou strechou, odporúčam udržať svoje emócie na uzde a doslova ju zahrnúť kombináciou milého chovania a nezáujmu.

V praxi to znamená, že rovnako, ako v období nulového kontaktu, nebudeš riešiť váš vzťah, kde ste, kam smerujete, ani nič podobné.

Zároveň to však znamená, že sa k nej budeš v kontexte domácich prác a spoločného priestoru, ktorý zdieľate, správať, ako k prvej dáme. Poďakovať, poprosiť, navariť, umyť riad, vyniesť smeti, neodvrávať a nevyhýbať sa, ak ťa o niečo požiada, ale okamžite urobiť čo treba. A do toho sa budeš starať o seba, o svoju hygienu, chodiť cvičiť, chodiť von s kamarátmi a žiť svoj zaujímavý život.

Jednoducho sa správať tak, aby si jej nedal žiadny objektívny dôvod na hádky, hnev, no zároveň aby si podvedome komunikoval, že máš vlastný život a záujmy a donútil ju tak v hlave premýšľať, ako sakra môžeš byť tak milý, šťastný a samostatný aj napriek tomu, že ako partnerka v tvojom živote absentuje.

Totiž:

 • Emočnou reaktivitou voči nej (či je to prosenie, hádanie, robenie si naschválov, negativita, urážanie sa, atď.) jej podvedome komunikuješ, že ti záleží na tom čo sa stalo, validuješ jej ego a staviaš sa do submisívnej role.
 • Emočnou nereaktivitou v kombinácii s ohľaduplnosťou a nezáujmom voči nej (tzn. že absolútne rešpektuješ váš spoločný priestor tak, ako pri akomkoľvek inom spolubývajúcom, no nič viac) sa jednak chováš zodpovedne, podvedome komunikuješ svoj alfa status a tým, že jej „nešteklíš ego“ dosiahneš, že sa po čase ona sama skončí v submisívnej pozícii.

Čo robiť počas obdobia nulového kontaktu

Do tohto momentu som sa snažil vysvetliť, čo sa deje v hlave tvojej ex počas obdobia nulového kontaktu a teda aj prečo je to v našej stratégii ako ju získať späť tak dôležité.

Až potiaľto sme sa zaoberali tým, prečo je pravidlo nulového kontaktu nevyhnutnou súčasťou procesu na ceste k obnoveniu vzťahu a čo konkrétne sa deje v hlave tvojej ex, keď to na ňu správne použiješ. No to nie je zďaleka všetko.

Najväčšia chyba a dôvod, prečo toľko mužov ich ex späť nezíska, je mentálne zlenivenie a mýlenie si obdobia nulového kontaktu s akousi dovolenkou kedy nemusia nič robiť a môžu sa hrať XBox a sledovať futbal s kamarátmi.

A ako som už písal, nepatrím medzi ľudí, ktorí ti budú ťahať motúzy pod fúzy a na rovinu tvrdím, že existujú výnimky z pravidla a rovnako, ako je malé percento situácií, kde môžeš pokaziť úplne všetko a aj tak sa k tebe vráti , sa rovnako môže stať aj to, že aj ak spravíš všetko úplne dokonalo a tak ako by si mal, to nakoniec aj tak nevyjde.

Je to tak trochu ako poker, kde ti každý pokrový hráč povie, že dostať pár A-A znamená, že z hľadiska štatistiky máš takmer istú výhru a môžeš ísť all-in a naopak napr. kombináciu 2-4 treba zahodiť. Lenže náhoda je sviňa a môže sa stať, že zrovna s týmito dvoma kartami sa dvaja hráči naozaj dostanú do all-in situácie a štatistika sem, štatistika tam, river bude: A-3-5-K-8 alebo K-J-2-7-2, čo znamená, že aj napriek trojici v prvom prípade a najvyššiemu páru v druhom, hráč s najlepšou štartovacou pozíciou prehral.

To na margo toho, že aj keď sa snažím radiť najlepšie ako viem a stojím si za každým slovom, náhoda je blbec a vždy sa môže stať niečo nečakané a ja som iba empatický a sociálne inteligentný človek, nie čarodejník. Ale poviem aj to, že ak sa to malej časti mužov predsa len nemusí podariť, stále to bude znamenať aspoň to, že sa dostanú do strategicky veľmi dobrej východiskovej pozície v zmysle statusu a subkomunikácie alfa vlastností. Budú prirodzene príťažlivými mužmi, pre ktorých je jednoduché zaujať ženy a nájsť si partnerku bez akýchkoľvek sofistikovaných trikov a techník.

Každopádne… Nech je ako je, pre maximalizovanie šancí na to, aby si ju späť získal, ešte raz zdôrazňujem:

Počas obdobia nulového kontaktu na sebe musíš pracovať.

Nie sme na dovolenke a nemáme čas strácať čas.

Obdobie nulového kontaktu nie je obdobím pív a sledovania futbalu, no obdobím, ktoré musíš využiť na to, aby si sám seba osobnostne pozdvihol a pozitívne prekvapil expartnerku intergalaktickým posunom.

Je to obdobie, počas ktorého máš čas na to, aby si po opätovnom stretnutí pomyslela: „sakra, on je naozaj chlap,“ začínajúc prehodnocovať, či je naozaj rozumné definitívne stratiť tak kvalitného partnera, ako si ty.

Do karát ti bude hrať aj to, že veľká časť mužov – a takmer každý s kým príde do kontaktu – sa fláka, myslí iba na sex, nerozumie jej, a teda počas obdobia, kedy sa nevidíte, nestretne svojho nového vyvoleného, ale bude len frustrovaná z toho, akí nepoužiteľní a nedôveryhodní sú dnešní muži.

Kombinácia jej frustrácie z reálneho života – muži, ktorých stretne ju buď nepriťahujú, alebo im ide iba o sex – a toho, že sa v jej očiach staneš nositeľom atraktívnych vlastností a mužom, ktorému dôveruje a nevníma ju len ako sexuálny objekt, potom robí skutočné zázraky.

Mužské kvality, na ktorých budeš počas obdobia nulového kontaktu pracovať

Ako sme si hovorili vyššie, existujú 3 základné piliere atraktívneho alfa muža, ktorými sú:

 • Zdravie (vzhľad)
 • Peniaze (schopnosť postarať sa)
 • Vzťahy (charakterové vlastnosti a komunikácia)

A rovnako sme sa bavili o tom, že váš rozchod bol na 99% vyústením toho, že jedna alebo viacero z týchto pilierov tvojho života nebola úplne v poriadku. Ale nemaj obavy.

Ja viem, že sa za 3 až 6 týždňov nulového kontaktu nedá kompletne transformovať tvoj život a stať sa kráľom večierkov z introvertného chalana, instagramovým fitnessmodelom z chalana s nadváhou alebo šéfom nadnárodnej korporácie z nezamestnaného.

Ale to ona ani nepotrebuje. Jediné, čo jej pravdepodobne vadí je kríza dôvery a pocit, že si zlenivel.

Teda:

 • V kontexte peňazí  nepotrebuje, aby si bol milionár, no mala pocit, že naozaj nerobíš nič a potom stráca dôveru, či jej (a prípadným potomkom) budeš vedieť byť oporou a postarať sa o nich, keď to bude nutné.
 • V kontexte sociálneho vzťahov rovnako nepotrebuje žiadne neuskutočniteľné a nedosiahnuteľné zmeny, ale možno len mala pocit, že si ju nevšímaš, nevážiš alebo sa vyhýbaš jej okoliu a opäť ju to núti pochybovať o dôvere k tebe.
 • V kontexte zdravia rovnako nepotrebuje modela, ale možno si v jej očiach naozaj za hranicou a výrazne si poľavil, odkedy ste sa dali do vzťahu (a aj keď ťa ma rada, môže to podvedome brať ako nižší status) alebo sa bojí, že si svojím životným štýlom privodíš choroby a problémy, čo opäť spochybňuje dôveru v teba a v tvoje schopnosti postarať sa a byť oporou

A ešte raz, každému je jasné, že napraviť pokazené netrvá tri týždne, ale to ona ani nepotrebuje.
Ona nepotrebuje vidieť definitívny výsledok. Ona iba potrebuje vidieť snahu a zodpovednú prácu na sebe, pretože ak vidí tú, tak vie, že po čase sa ten výsledok dostaví. Jednoducho máš cieľ a neflákaš sa.

To je mimo iné aj dôvodom, prečo som aj ja v najchudobnejšom období, kedy som začal podnikať a zarábal som iba pár stoviek eur mesačne a nemal som ani na pivo, mohol aj napriek tomu všetkému chodiť s tak krásnou ženou, že mi ju závidel každý muž na ulici a pomaly každý deň bola bombardovaná ponukami na rande, kávy, dovolenky, výlety a podobne.

A aj napriek tomu bola so mnou. Ja som jej síce nič z toho ponúknuť nevedel ale cítila, že narozdiel od tých všetkých mi nejde iba o sex a mám ju naozaj rád a zároveň si všímala, že šetrím, investujem, od rána do večera pracujem a že skôr alebo neskôr sa tým mužom vďaka mojej snaživosti a pracovitosti stanem a že až to bude treba, budem sa vedieť postarať a spravím pre to čokoľvek.

Teoretický kontext teda máme za sebou, poďme sa pozrieť na konkrétne problémy, ktoré môžeš mať a ako ich riešiť.

Hygiena a starostlivosť o seba

Áno, ani mne sa nechce. Áno je jednoduché posunúť kaderníka o týždeň, alebo si povedať, že vynechať jedno holenie nevadí, ale nie je to tak. To, že nám to naše partnerky odpustia neznamená, že im to je jedno a ak si v tomto prípade povolil, naprav to.

Pre malú skúšku správnosti sa mi stačí len spýtať, či by si bral starostlivosť o seba rovnako, pokiaľ by nebola tvojou stálou partnerkou, ale pokiaľ by šlo napríklad o nejakú úžasne vyzerajúcu novú ženu, ktorú si nedávno spoznal, si z nej mimo, rozumiete si a ty ju chceš zbaliť.

Nie, nebolo by ti to jedno. Tak na tom zamakaj.

Zdravie a fyzická zdatnosť

Možno si pribral. Možno máš viditeľne slabšiu kondičku. To neznamená, že sa musíš premeniť na modela, ale stále platí, že fyzická zdatnosť, sila a svaly sú atraktívnymi atribútmi muža a je preto dobré sa im venovať.

A čo je možno ešte dôležitejšie – cvičenie produkuje endorfíny a navodzuje doslova meditačné stavy, čo tebe samému pomôže psychicky zvládať obdobie nulového kontaktu a neistoty, ktoré môžeš pociťovať.

Peniaze, cieľavedomosť a schopnosť postarať sa

Ako som už písal vyššie, z hľadiska evolučnej psychológie bude každá žena na základnej úrovni podvedome kalkulovať, nakoľko sa o ňu a o jej potomstvo dokážeš postarať. Evolúcia kondómy nepozná.

Ak v teba stratila dôveru v tomto bode, neznamená to, že sa musíš stáť milionárom, poskočiť o tri pozície vyššie v korporátnom rebríčku, alebo si okamžite nájsť výbornú prácu.

Znamená to ale, že potrebuje vidieť snahu a pracovať. Ak si sa teda absolútne nevenoval firme alebo práci, začni ju brať zodpovednejšie. Pokiaľ si momentálne nezamestnaný, možno mala pocit, že si negatívny a nerobíš dosť preto, aby si sa z toho dostal. Ak je to náhodou naozaj tým, opäť platí – utekaj na ten portál s pracovnými ponukami, začni posielať životopisy a prejav snahu.

Sociálnosť a príjemne vystupovanie

Všimol si si na sebe niekedy, ako pri náhodnom očnom kontakte znervóznieš a uhneš pohľadom? Robíme to v situáciách, kedy si sami sebou nie sme istí, nedôverujeme si a znervóznieme. No a nervozita a neistota nepatria medzi alfa atribúty  a je dobre na nich pracovať.

Odstrániť to samozrejme nie je jednoduché a nestačí povedať „proste si ver“, alebo podobnú motivačnú hlúposť, ktorá nič nerieši. Namiesto toho ti poradím jeden trik, ktorý spôsobí, že budeš vystupovať sebavedome a príjemne automaticky.

Celý trik spočíva v pochopení, prečo tieto pocity neistoty máme a to je strach typu „čo si o mne myslí okolie“. No tento strach prežíva takmer každý.

Akonáhle tomuto rozumieš, vzdaj sa stresu, prestaň riešiť, čo si o tebe ten človek oproti myslí, a naopak sa zameraj na to podstatné.

Akonáhle toto dokážeš, nikdy v živote ti žiadna žena nebude vyčítať, že nepočúvaš a naopak všetky nadobudnú pocit, že im skutočne venuješ pozornosť, že sa pri tebe môžu otvoriť a že im rozumieš. A akonáhle dokážeš toto, tak nielen tvoja ex, ale každá žena bude doslova ochotná prebrodiť sa žumpami, kanálmi a rozbitým sklom, len aby mohla byť s mužom ako ty. Slovami nedokážem viac podčiarknúť, aký silný účinok to má.

Zapracovaním na sociálnej zložke svojej osobnosti dokážeš byť nie len lepšou oporou pre ňu, ale zároveň aj oporou a priateľom jej okoliu, čo si ženy na mužoch, ktorí toto dokážu, mimoriadne vážia a rešpektujú.

Viac tipov ako na svojich sociálnych schopnostiach a vystupovaní pracovať nájdeš v mojej knihe.

Záujem žien a randenie

Na konci dňa je to samozrejme na tebe, či počas obdobia nulového kontaktu chceš alebo nechceš randiť, no existujú 2 dôvody, prečo to v istej miere odporúčam.

 • Dáva ti to možnosť pracovať na svojich sociálnych zručnostiach a príťažlivom správaní voči ženám
 • Dokážeš v nej prebudiť žiarlivosť a tým aj strach, že o teba môže definitívne prísť

Neškodné vyprovokovanie žiarlivosti v tomto kontexte nie je na škodu, pretože ťa to automaticky posúva do roly muža, o ktorého je záujem a ktorý má svoj vlastný život.

Zdôrazňujem ale slovo neškodné. Dosiahnúť istú mieru zvedavosti a žiarlivosti spoločnou fotkou s neznámou ženou na Facebooku je jedna vec, no určite neodporúčam posúvať to do roviny, kedy by tvoje činy mohli expartnerke ublížiť.

A mysli na to, že v žiadnom prípade to nie je dobrý nápad, ak bolo spúšťačom rozchodu podvádzanie z tvojej strany.

Čo robiť po uplynutí obdobia nulového kontaktu

Do tohto momentu sme sa bavili o tom, ako vyzerá príťažlivý chlap, ako svoju príťažlivosť po rozchode nesprávnymi rozhodnutiami sabotujeme a ako na príťažlivosti počas obdobia nulového kontaktu zapracovať tak, aby sme v našej bývalej partnerke dokázali prebudiť záujem, žiarlivosť, aby na nás začala myslieť a aby sme jej začali chýbať.

Teraz sa už poďme pozrieť na samostatný proces ako ju získať späť.

A aby to bolo jednoduché a zrozumiteľné, ako je to u mňa zvykom, opäť začnem súhrnom celého procesu a potom si prejdeme jednotlivé časti podrobne.

Návod ako ju získať späť v 3 krokoch

Nemám záujem byť akýmsi šarlatánom a predavačom teplej vody a nepoviem, že postup, ktorý opisujem ďalej bude fungovať na 100 % (je to okolo 72 % podľa doterajších klientov, s ktorými som hovoril), ale stojím si za tým, že je to to najúčinnejšie, čo kde na tému ako získať späť ex nájdeš a je to úplne zdarma. 😉 Čo viac by si mohol chcieť.

A chcem ešte povedať povedať toľko, že som tento návod písal – rovnako ako celý tento blog a knihu – pre mužov, ktorí možno spravili nejaké chyby, ale uvedomujú si to, chcú ich napraviť a majú skutočný záujem o obnovenie vzťahu. Nie pre sukničkárov hľadajúcich návod Ako sa dostať ex do nohavičiek v 3 krokoch a chovať sa k nej, ako hovädo.

Krok 1: Správy

Po období nulového kontaktu potrebujeme kontakt obnoviť. Ale ako na to?

Najbezpečnejšie je začať si písať, či už cez SMS, WhatsApp, Viber alebo Facebook, a to z 2 dôvodov:

 • Písanie je najviac sociálne akceptovaná forma komunikácie, ktorej nedávame príliš veľkú váhu a nehrozí pri nej zbytočný šok ako pri telefonáte
 • Dáva tebe aj jej možnosť premýšľať, čo napísať pred tým, než stlačíte tlačidlo Odoslať. To jednak znižuje riziko, že to pokazíš a dáva ti to možnosť prísť s dobrou reakciou v prípade, že tvoja ex na druhej strane nie je úplne nápomocná a zaútočí alebo nebude reagovať hneď tak, ako by si si to predstavoval.

A pokiaľ spravíš všetko dobre, správy sú tiež super spôsob, ako znovu vybudovať puto, navyknúť ju na teba a začať si písať stále.

A to už je skvelá pozícia, z ktorej sa vieme odpichnúť k telefonovaniu a neskôr aj osobnému stretnutiu.

Krok 2: Telefonovanie

Celý čas sa snažíme ísť na istotu, a preto nepôjdeme rovno na rande, ale od budovania puta cez správy sa presunieme k rozhovorom cez telefón.

Tvoj cieľ v tomto bode je vybudovať ešte väčšie puto a záujem o teba až do bodu, kedy budete vedieť pretelefonovať hoc aj hodiny.

Akonáhle sa dostaneš až do tejto pozície, rande je už v podstate nevyhnutnosť a prirodzeným vyústením tohto procesu.

Krok 3: Rande

Ako to bude pokračovať, je už na tebe. Pokiaľ ho dokážeš zmenežovať spôsobom, že z neho odíde šťastná, spokojná a ohromená tým, ako veľmi si sa zmenil k lepšiemu, si na tej najlepšej ceste k návratu.

Čo potrebuješ vedieť o SMS-kovaní

Poďme sa lepšie pozrieť na prvý krok od ukončenia fázy nulového kontaktu a povedať si niečo viac fáze písania si.

Tu chcem upriamiť pozornosť hlavne na:

 • Pravidla písania si: Čomu sa vyhnúť, ak nechceš zmariť šance na obnovenie vzťahu
 • 4 typy reakcií na správy: Čo pre teba znamenajú a ako reagovať
 • Čo jej napísať: Ako s pomocou správ obnoviť puto a záujem o teba
 • Ako sa posunúť: Od písania k telefonovaniu

Pravidlá písania si

Neviem, ako dlho ste boli spolu a neviem ako často si sa pred vzťahom zoznamoval a randil s inými ženami, ako tvoja expartnerka.

Hovorím to z dôvodu, že pri komunikácii s partnerkou pravidlá do veľkej miery neexistujú, obe strany si stopercentne dôverujú a celá komunikácia je prirodzená a otvorená. Lenže to platí iba pre ženy, s ktorými chodíš a čo si môžeš dovoliť pri partnerke a kamarátoch, si nemôžeš dovoliť pri cudzej žene, ktorú balíš – a ani pri tvojej ex, ktorú chceš zbaliť naspäť.

Aby si sa vyvaroval zbytočným chybám, chcem vypichnúť dve pravidlá, ktoré v písaní musíš dodržiavať.

Pravidlo 1: Nebuď „ten“ chalan

Nech to znie akokoľvek zle a nech sa nám to akokoľvek nepáči, musíme akceptovať jedno. Ženy sú väčšinou klebetné a čokoľvek jej napíšeš neuvidí iba ona, ale minimálne jej najlepšia kamarátka, ak nie sestra, mamina, druhá najlepšia kamarátka tak ďalej.

Je preto dôležité vystupovať spôsobom, aby si v správach zanechal pocit: „Wow, toto je zaujímave. Kam to asi povedie?“ a nie „Bože, to je zúfalec.“

Za žiadnu cenu nechcem, aby si bol v tej druhej kategórii a preto sa vyvaruj:

 • prosenia o to, aby sa k tebe vrátila
 • posielania ďalších správ, ak neodpísala na tú prvú
 • emočných výbuchov a vecí, ktoré nemusia byť pochopené a môžeš vyznieť blbo

Menej je viac a hlavne na začiatku je dôležitejšie dávať si pozor, aby si to nepokazil a nie vymýšľať šaolinské správové kung-fu techniky, ako ju zaujať.

Pravidlo 2: Dávaj si pozor na dĺžku správ (na oboch stranách)

Predstavme si dve možné situácie.

 • Situácia A: Poslal si jej 20-slovnú správu a ona „do autu“ odpísala 2-3-mi slovami a takto to vyzerá počas celej konverzácie.
 • Situácia B: Poslal si jej 20-slovnú správu a ona odpísala 15-mi slovami správu, na ktorú sa dá normálne nadviazať.

Ktorá z tých dvoch situácii je lepšia?

Samozrejme, situácia B, z ktorej možno narozdiel od situácie A cítiť záujem.

A čo ak sa náhodou ocitneš v A? Nie je to koniec sveta, ale v tom prípade je dôležité dávať si pozor na dĺžku jej správ a prispôsobovať jej dĺžku tvojich odpovedí, aby si náhodou nevyznel ako „ten“ chalan.

4 možné reakcie na tvoje správy

To čo napíšem ti môže pripadať, ako samozrejmosť, ale emócie dokážu poblázniť nejedného muža a preto chcem prejsť 4 možné typy jej reakcií na tvoje správy. Tak sa na to vrhnime.

Pozitívna reakcia

Pozitívna reakcia je každá reakcia z ktorej:

 • Cítiť nadšenie a radosť
 • Dáva priestor nadviazať na ňu a pokračovať v konverzácii

Teda stav, do ktorého našu konverzáciu potrebujeme dostať. V praxi to vyzerá nejak takto:

Písať k tomuto čokoľvek obsiahle nie je nutné a ak takéto reakcie na správy dostávaš, môžem ti povedať iba: „Dobrá práca, si na správnej ceste.“

Neutrálna reakcia

Neutrálna reakcia je reakciou, kedy síce dostaneš odpoveď, ale je nemastná-neslaná, ťažko sa na ňu odpisuje ďalej.

Napríklad:

Prečo to robí? Znamená to niečo? V prvom rade ťa chcem upokojiť – neutrálne odpovede sú úplne normálne a čas od času sa pritrafia. Ak sa ti takej reakcie dostane, môže to mať viacero dôvodov…

Možno si napísal v nevhodnej chvíli a ona iba šoféruje, alebo má zhon v práci. Možno sama nadobudla dojem, že do konverzácie neinvestuješ dostatok a opláca ti to.

A čo je pravdepodobné, ženy to robia často, jej neutrálna reakcia je iba testom na to, ako zareaguješ, aby…

 • zistila, či o ňu naozaj stojíš a nevzdáš to
 • otestovala tvoje sebavedomie – teda či zareaguješ s pokojom, alebo či ťa tým rozhodí

Ak teda dostaneš neutrálnu reakciu, hlavne nepanikár a vyvaruj sa prehnaným reakciám (úplná ignorancia alebo naopak tsunami správ).

Mnoho mužov mylne predpokladá, že každá reakcia musí byť super, pretože to inak nikam nevedie a ona asi nemá záujem.

Ako vidíš, nie je to vždy tak a treba si predovšetkým zachovať chladnú hlavu a používať rozum.

Negatívna reakcia

No dobre, možno si tvojej ex niečim naozaj ublížil (stane sa, všakže) a jej reakcie nie je ani len neutrálna, ale doslova z nej srší hnev.

Pekné by bolo, keby sa to nedialo, ale žijeme v realite a stáva sa.

V praxi to môže vyzerať takto:

Tu chcem podotknúť, že ak sa tak náhodou stane, v žiadnom prípade neprepadaj emóciam a nezačni sa s ňou hádať. Mnoho mužov tak žiaľ zareaguje a slovami nedokážem opísať, aká je to hlúposť.

Ak náhodou negatívnu správu dostaneš, je lepšie položiť si otázku: „Prečo sa tak cíti?“ a namiesto skoku do hádky komunikovať spôsobom, aby:

 • Nadobudla pocit, že ju počúvaš, rešpektuješ jej názor, neignoruješ jej kritiku, ale naopak sa z nej chceš poučiť, aby si bol lepším partnerom a mužom.
 • Sama vďaka tvojej pokojnej a rozvážnej komunikácii zaradila spiatočku a začala komunikovať konštruktívne, bez osobných útokov a urážania sa.

Žiadna reakcia

Napísal si jej, čakáš, čakáš, čakáš…

A nič. Ignorancia. Prečo to do pekla robí a čo s tým? Ak sa ti stalo práve toto, tak najdôležitejšie je upokojiť sa, neprepadnúť emóciam a nezačať jednať skratovo. Treba hlavne pochopiť, čo je za tým.

Toto nie je len tak nejaká žena z baru, toto je tvoja bývalá priateľka a z toho vychádza, že v určitom bode vášho vzťahu na teba bola naozaj naviazaná a rozhodne nie si v kategórii „nikto“ alebo „len nejaký chalan z baru,“ ku ktorému nič necíti a preto sa jej nechce odpisovať.

To znamená, že pokiaľ ti neodpisuje, je jednoducho stále nahnevaná za niečo, čo si urobil. Znamená to, že to musíš riešiť okamžite, vypisovať jej a snažiť sa to „napraviť“ hneď teraz?

Je to pasca, do ktorej padne až príliš veľa mužov, ale odpoveď je nie. Nech je akokoľvek naštvaná, s najväčšou pravdepodobnosťou tu hrá svoju úlohu jej ego, čo možno využiť.

Navonok sa síce tvári nahnevane, ale s veľkou pravdepodobnosťou zároveň dúfa, že o ňu zabojuješ.

Namiesto okamžitej reakcie na jej ľahostajnosť je preto lepšie počkať niekoľko dní a nedať jej to, čo očakáva, vypisovanie, ale naopak naštrbiť jej ego tým, že nebudeš reagovať vôbec, aby začala premýšľať nad tým, či o ňu teda budeš bojovať.

Jednoducho sa snažíme o to dostať ju z dominantnej pozície (tzn. pocit, že má možnosť výberu) do neutrálnej až submisívnej (tzn. začne o sebe pochybovať a uvedomuje si risk, že ťa môže naozaj stratiť), kedy bude vnímavá voči tvojím správam a náchylná odpovedať.

Ako s pomocou správ reštartovať príťažlivosť a puto?

Chcem zdôrazniť, že ako si si zaiste všimol získať späť tvoju ex je proces, ktorý nejaký čas trvá a ani pri písaní nemôžeš čakať, že stačí jediná kúzelná správa nabitá emóciami, po ktorej bude všetko fajn a ona tvoja.

Tak ako pri randení a zvádzaní novej ženy, aj tu platí, že tvoja ex chce byť zvádzaná a dobýjaná, čo vyžaduje plán.

V tejto časti ti ukážem, ako ju pomocou správ začať dobýjať a obnoviť jej záujem o teba.

Chcem tiež zdôrazniť, že aj tu platí známe pomaly ďalej zájdeš.

Počas celého procesu získavania/zvádzania tvojej ex si totiž potrebujeme dávať pozor, aby sme nevytvorili zbytočný odpor.

Oveľa jednoduchšie, ako dostať sa od prvej správy rovno k rande (tu hrozí, že ti okamžite povie nie a celú tvoju snahu zabije), je začať pomaly a postarať sa o to, aby sa znova cítila príjemne, keď si spolu píšete a tešila sa, keď na Messengeri uvidí správu s tvojim menom.

A ak sa tak naozaj cíti, tak až potom je vhodné presunúť sa k telefonátom a až potom na rande.

Pretože takýmto spôsobom ju síce nezískaš hneď, ale veľmi tým znížiš riziko, že sa to v nejakom bode pokazí. A ešte raz, bavíme sa o tvojej ex a nie len o nejakej babe z baru a práve práve preto odporúčam ísť radšej pomaly ale na istotu, ako rýchlo za cenu zbytočného riskovania.

Prvá správa: Čo jej napísať?

Podarilo sa ti vydržať to a niekoľko týždňov si o nej nepočul. Je čas ozvať sa.

Veľa mužov to nezvládne a vysype to zo seba. Mal som klientov, ktorí boli na skvelej ceste získať ex späť, aby jej potom vysypali, ako to celé hrajú, lebo som im to poradil, ale oni si nechcú nechať radiť, ženu milujú a chcú to vykričať do sveta. Pre mňa neprekvapivo to celý proces zničilo a celé týždne snaženia boli fuč.

Prvý kontakt musí byť presne naopak, stopercentne pozvoľný, prirodzený, nenásilný a rozhovor by si mal ukončiť ako prvý.

Príklad takéhoto kontaktu?

Rád by som v tejto konverzácií vypichol pár bodov. Prvý je, že správa je jednoducho zaujímavá. Sú tam spomenuté konkrétne udalosti a spomienky, na ktoré jednoducho zareaguje.

Druhá je, ako rýchlo je konverzácia ukončená. Oslovil si ju, dostal pozitívnu odpoveď a ukončil si to s tým, že sa ozveš neskôr.

Tým, že jej oznámiš, že sa ozveš, dáš jej do hlavy chrobáka a ona začne čakať. „Kedy mi konečne napíše?“

A kedy jej teda napíšeš? Minimálne o 24 hodín neskôr, maximálne o 48 hodín neskôr. To čakanie bude inak poriadne ťažké:)

Útok na spomienky

Spomienky sú tvojim hlavným pomocníkom v snahe získať ju späť. Rozdeľujem ich na všeobecné a emotívne. Najprv sa budem venovať tým všeobecným. Prečo?

Pretože na citlivé veci ju najskôr potrebuješ pripraviť. Ako som už viac rázy spomenul, jednu vec naozaj nechceš – unáhliť to.

Vieš, mohol by si na ňu „zaútočiť“ s emotívnymi vecami. Začala by debata a čoskoro by z toho bola hádka. A bolo by po všetkom. Rozumnejšie je zistiť, či je na rozhovory o týchto emotívnych veciach pripravená. Kľúčom je vytiahnuť pozitívne spomienky, ktoré ale nie sú priveľmi emocionálne.

Napríklad?

 • spomenúť túru v Tatrách
 • spomenúť vtip, ktorému ste rozumeli iba vy dvaja
 • jedinečný film, ktorý ste si spolu pozreli

Ukážková konverzácia:

 

Pointou je, aby si asociovala váš zážitok s príjemnými pocitmi, ktoré vtedy prežívala.

Ale pozor. To že reagovala pozitívne ešte neznamená, že je pripravená na emotívne rozhovory. Pamätaj, že si na veľmi tenkom ľade a každý zlý krok môže všetko zničiť. Je lepšie ukončiť takúto konverzáciu v najlepšom a emotívne spomienky odložiť na ďalší deň.

Emotívne spomienky

Veľmi dôležitá časť celého procesu, kde skutočne zistíš, na čom presne si. Ženy sú totiž veľmi emotívne stvorenia.

V tejto časti začneme písaním, prejdeme k telefonátom a ukončíme to stretnutím. Chcem teraz, aby si sa zamyslel nad vzťahom s tvojou ex a vybavil si zopár skutočne krásnych emotívnych momentov. Nie, nehovorím o ničom sexuálnom, hoci je sex veľmi dôležitá súčasť každého vzťahu. No ak by si to vyložila tak, že s ňou chceš len spávať, nedopadol by si dobre. To je stopercentne jasné.

Skús si skôr spomenúť na rozhovory s ňou. Alebo na určité momenty. Pamätám si, keď jedna moja bývalá priateľka zvládla poslednú skúšku v semestri. Kúpil som jej ružu. Stála asi tri eurá a bol to vôbec prvý kvet, ktorý som dobrovoľne a bez dôvodu žene kúpil. Áno, hanba mi.

Keď som ju obdaroval, žiarila šťastím a nevedela sa odomňa odlepiť. Nikdy som ju nezažil tak oddanú. A v ten deň mi prvýkrát povedala, že ma ľúbi.

Ak by som sa ju teda snažil získať späť, napísal som jej toto:

Spomeň si na niečo naozaj pekné, prekonaj strach a zisti, na čom v skutočnosti si.

Prechod na telefonáty

Áno, mohol by si jej zavolať rovno. No budem sa opakovať, som fanúšik pomalého a istého progresu. Navyše, existuje tisíc dôvodov, prečo ti nemusí zdvihnúť. Je to jednoducho zbytočný tlak.

Predstavme si ale, že vaše rozhovory začínajú byť opäť fajn. Je čas opäť ju počuť. Spôsobov, ako prejsť k telefonátom, je niekoľko. Môj zaručený vyzerá asi takto:

Dúfam že máš pripravenú dobrú historku 🙂

Telefonát

Telefonovanie je trošku komplikovanejšie, ako písanie si. A ženy majú oproti nám jednu obrovskú výhodu: Dokážu počúvať.

Každé jedno tvoje slovo je poctivo zaznamenané a musíš si byť teda istý, že ten čas využiješ čo najlepšie.

Základ telefonátu je, aby si ho ukončil v najlepšom. Áno, možno je to skvelé, smejete sa a nechce sa ti skončiť, telefonoval by si celú noc. No nezabúdaj, že sme v pomalom procese a ideme na istotu, chceme ju získať späť.

Takže áno, treba ju zrušiť. Jednak preto, aby chcela viac, ak budeš telefonovať príliš dlho, vykecáte sa a nebude ťa potrebovať počuť aj nasledujúci deň. Ver mi, ak ukončíš telefonát v správnom momente, bude na teba myslieť celý zvyšok dňa. ZA-RU-ČE-NE!

Čo keď príde trápne ticho?

Nie je normálne pripravovať sa na každú konverzáciu vopred. To by si bol skutočne divný. No toto je špecifický prípad a je treba sa poriadne pripraviť. Veď bojujeme o našu ex.

Ak náhodou príde trápne ticho, je dobré mať pripravený malý ťahák, kde budeš mať zapísané témy, ktoré môžeš otvoriť.

Prvé stretnutie

Bez toho, aby si ju stretol, ju späť nezískaš. A teraz už sme na konci. Je čas.

Ako ju dostať na rande?

Či sa ti podarí ju dostať von závisí aj od toho, ako si dodržiaval to, čo som ti odporučil. Ženy si to neuvedomujú, no podvedome ťa bodujú a aby si ju dostal na rande, potrebuješ mať tých bodov dosť. Koľko? Nikto nevie. Ale dosť.

Príklad: Žena sedí na bare a osloví ju muž. Dá mu pár minút a oboduje ho:

 • Je pekný = +1 bod
 • Má dobrú prácu = +1 bod
 • Vie ju rozosmiať = +1 bod
 • Je príjemný = +1 bod

Ak sa ti podarí ziskať dosť takýchto bodov a nazbierať čo najmenší počet mínusiek, máš veľkú šancu dostať ju na rande.

Tu sa ukáže pravé zrkadlo. Ak si na sebe skutočne zapracoval, dostaneš druhú šancu. Ak nie, zostanú ti mínusky z čias, kedy ste sa rozišli.

Keď už ste na rande

Vyčerpávajúci článok, čo povieš? Ale už sme na konci. Máš ju presne tam, kde si ju chcel mať. Ste na rande. Tu ti už nepoviem nič špeciálne. Len jedinú vec.

POČÚVAJ JU!

Chcem, aby si sa na to sústredil, zasa tak zložité to nie je. Áno, bol som tam. Premýšľaš nad tým, ako by si ju pobozkal, ako nádherná je. No ak si spravil všetko ako si mal, k bozkom a intímnejším veciam sa ešte dostanete. Rande je o počúvaní a pochopení toho, čo ti tvoja ex hovorí.

Ak si spravil všetko správne, je to už len tvoj boj. Zvýšil si svoje šance na maximum a bolo mi cťou ťa na tejto ceste sprevádzať.

Verím, že čoskoro už ju nebudeš musieť označiť tým hlúpym prívlastkom „ex“.

Drž sa!

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…