Ako sa stať znova príťažlivým pre tvoju ex?

od | máj 16, 2017 | Ako získať späť ex | 4 komentáre

Príťažlivosť. Tak neskutočne mocná sila. Tak mocná, že ak ju pochopíš, dokážeš čokoľvek s akoukoľvek ženou.

V tomto článku ti chcem povedať o tom, ako môžeš príťažlivosť využiť vo svoj prospech v našej veci. To znamená, že ju využiješ tak, aby si pritiahol svoju ex späť do tvojho života.

Buďme k sebe na začiatok úprimní. V tejto chvíli pravdepodobne nie si muž, po ktorom by tvoja ex túžila a pri spomienke na teba práve nežiari a nerozdáva úsmevy na všetky strany. Našim cieľom je, aby sa to zmenilo a aby sa do teba opäť zamilovala. Ako? S pomocou stratégií, ktoré ti v tomto článku predstavím.

Tak poďme na to. Ale varujem ťa. Čaká ťa naozaj kopec práce.

4 kroky, ako obnoviť svoju príťažlivosť

Príťažlivosť sa skladá z mnohých mikrodielov a aby sme ju maximalizovali, potrebuješ si prejsť tieto štyri základné úrovne.

 • Potrebuješ pochopiť, aké typy príťažlivosti existujú.
 • Potrebuješ pochopiť, ako ženy vnímajú tvoj vzhľad a osobnosť.
 • Potrebuješ sa naučiť rozprávať príbehy.
 • Potrebuješ nájsť rovnováhu medzi zdravím, hojnosťou a vzťahmi.

Znie to jednoducho, čo povieš?

Nuž..ak budeš čítať ďalej, zistíš, že toto je debata na dlho. Nestrácajme čas a poďme sa na to spoločne pozrieť.

Ale predtým než sa k tomu dostanem…

Pravdepodobne tu hľadáš návod na to, ako svoju ex získaš späť. Krok za krokom.

Problém však je, že znovu získať bývalú partnerku nie je také jednoduché. No dá sa to.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšľanie, správny plán a priznávam sa, že aj trochu šťastia. Je toho tak veľa, že opísať to v jednom článku je doslova nemožné.

Môj definitívny návod, ako získať späť bývalú priateľku, obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ nájdeš na odkaze nižšie:

Poďme teda k spomínanej príťažlivosti.

Typy príťažlivosti

Ťažko úrovne príťažlivosti presne opísať, pretože sa bavíme o tisíckach premenných, no ja osobne som si vytvoril systém, ktorý pracuje s piatimi rôznymi úrovňami.

Úroveň 1 – Nenávisť

Je celkom dosť možné, že to je práve tvoj prípad. Chceš svoju ex späť, no ona tvoje snahy neberie. Snažíš sa ospravedlniť (možno aj za veci, ktoré si neurobil) a ona na teba kašle. Možno si aj vyskúšal nejaké zúfalé filmové gesto, no nezabralo to.

Vieš, ženy sú dosť emotívne stvorenia. A hranica medzi láskou a nenávisťou je u nich dosť tenká. Nie je nijak zriedkavé, že žena mužovi vyzná lásku, aby o desať minúť neskôr nepríčetne opakovala, ako strašne ho nenávidí.

Úroveň 2 – Ľahostajnosť

Úprimne? Je lepšie byť na úrovni 1 ako tu. Ak si totiž na úrovni 2, môže to znamenať len dve veci.

1. Naozaj si jej úplne ukradnutý

Inak povedané, zmierila sa s rozchodom a nevidí vo vás žiadnu budúcnosť. Nevie si vás spolu absolútne predstaviť a ak si v takejto pozícii, máš reálny problém. Aby som ale nepochoval všetky tvoje nádeje, väčšina žien má problém s rozchodom sa vyrovnať a máloktorá sa nejak enormne rýchlo dostane do tejto fázy.

2. Tvári sa, že si jej ukradnutý

„Ale prečo by to robila?“

Nuž, chce vidieť tvoju reakciu.

„Nie je to príliš infantilné?“

Áno, je.

„A funguje to?“

Áno, funguje.

Ženy to robia preto, aby si potvrdili svoju dôležitosť pre teba. Tvári sa, že jej je to jedno, aby si o ňu bojoval. Vieš čo je paradox? Že najlepšia vec, ktorú môžeš v tomto prípade urobiť, je nerobiť nič.

Pretože ak to predstiera, nevydrží to. A ak nie, aspoň zistíš na čom si.

Úroveň 3 – Kamarátstvo

Už asi chápeš, ako budú úrovne stúpať. Problém je, že sme pravdepodobne na úrovni 1 a potrebujeme sa dostať na úroveň 5. A aby si svoju ex znova priťahoval, potrebuješ ísť jednu úroveň po druhej.

Kamarátstvo je úroveň, ktorú v zásade nie je ťažké dosiahnuť. Aj tak vznikol pojem „friend zone“. A mnohí muži si naivne myslia, že toto je level, kam sa chcú dostať.

„Chcem s ňou byť aspoň kamarát.“

Super, znie to roztomilo. Ale prosím, prestaň sa hrať na nežného a chápavého chlapca. Na môj web si pravdepodobne prišiel preto, aby si ju získal späť. Tak poďme bojovať ako muži o to, po čom túžime.

Úroveň 4 – Viac ako kamarátstvo

Ako len opísať túto úroveň. Povedzme že ste po rozchode našli spoločnú reč a celkom si rozumiete. Začínaš s ňou flirtovať. Ona začína flirtovať s tebou. Nejak to iskrí. Možno podobne, ako keď ste sa spoznali.

Ak sa dostaneš tam, kde ste boli v čase, keď ste sa spoznávali, si na veľmi dobrej ceste. Jedným dychom však dodám, že veci stále nie sú oficiálne.

Úroveň 5 – Láska

Posledná úroveň. Miesto, kam si sa túžil dostať.

Myslím, že to nemusím nejak dopodrobna vysvetlovať.

Áno, žena môže milovať veľa vecí.

Môže milovať film…

Svoje šaty…

Jedlo…

No na úrovni 5 sa bavíme o inej láske. Bavíme sa o láske takej, ktorá sa vyrovná láske matky k novonarodenému dieťaťu. Tak silnej, že matka pre svoje dieťa urobí čokoľvek. Dokonca by zaň možno obetovala aj život. Toto je niečo, k čomu sa budeme spolu snažiť dostať.

Záleží na vzhľade alebo osobnosti?

Táto téma bola rozoberaná snáď miliónkrát.

Mám k nej jeden obľúbený citát.

Vzhľad ťa dostane cez dvere, no osobnosť ťa udrží v miestnosti.

Veľa mužov si myslí, že príťažlivosť je založená na vzhľade. Nie, nebudem sa tváriť, že si ďaleko od pravdy – ženy sa rady pochvália pekným chlapom po boku. No nie je to prioritne o tom.

Osobne si za nás mužov myslím, že nám na vzhľade záleží tak na 60% a zvyšok je o osobnosti. To znamená že aj najkrajšia žena na svete nás odradí, ak je jej inteligencia na úrovni čajovej lyžičky.

Ženy sú však trochu iné.

Viac im záleží na osobnosti. Veď koniec koncov sú to práve ženy, ktoré majú tendenciu skôr skočiť do dlhodobého vzťahu. No boli by sme naivní, keby sme tvrdili, že o vzhľad nejde.

Ja osobne si myslím, že je to tak 50/50. Vlastne, čo ti budem klamať, je to názor mojej ženy.

Čo hovorí moja priateľka?

Keď píšem niektoré články, často sa jej pýtam na názor. Mám síce svoje postoje a pohľady, no je fajn počuť aj inú perspektívu.

Tu ťa ale upozorním na jednu vec. Znie to logicky – žena ti povie predsa najlepšie, čo ženu chcú. Lenže nenechaj sa oklamať. Čo ženy hovoria a čo naozaj chcú je obrovský rozdiel. A nie, nie je to len klišé, je v tom viac pravdy, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Späť k veci. Mám fakt skvelú priateľku a do témy „vzhľad vs. osobnosť“ mi pomohla vniesť úplne nový pohľad.

Keď som sa jej spýtal na to, ako vidí dôležitosť vzhľadu a osobnosti percentuálne, povedala mi presne to, čo som NECHCEL počuť.

„Každá žena je iná.“

Meh, fakt? Och, ako nenávidím tieto neurčité odpovede. A tak som sa pýtal ďalej.

JA: „Povedzme že všetky ženy sú rovnaké a musíš za všetky ženy povedať jednu konkrétnu odpoveď.“

ONA: „V tom prípade je to tak 50/50..alebo možno 40% vzhľad a 60% osobnosť.“

Keď som sa nad tým neskôr zamyslel, dáva to zmysel. Ako často vidíš pekného muža s neatraktívnou ženou? Určite nie tak často, ako peknú ženu s neatraktívnym mužom.

A potom je tu ešte jeden dôležitý faktor.

„Dosť záleží aj na veku. Čím je žena mladšia, tým viac dá na vzhľad. Staršie ženy zase preferujú silné osobnosti. V každom prípade ale vzhľad nikdy neprestane zohrávať svoju rolu.“

Nechcem ísť do nejakých zložitých rovníc, obraz si si snáď už urobiť stihol. Skôr prichádza na rad jedna podstatná otázka. Ak chceš svoju ex získať späť, na čom by si mal zapracovať? Na vzhľade alebo na osobnosti?

Tak vzhľad alebo osobnosť?

A čo tak obe?

Rád to prirovnávam k tenisu. Povedzme že s tebou prehrám zápas. Keďže som extrémne súťaživý a v športe trochu egoista, budem doma sedieť a premýšľať, ako by som sa mohol zlepšiť.

Aby som sa ale zlepšil, nemôžem prísť za trénerom a povedať, že chcem byť lepší tenista. Moja hra sa totiž skladá z niekoľkých druhov úderov. Tak napríklad:

 • Podanie
 • Ritern
 • Forhend
 • Bekhend
 • Volej
 • Smeč

Ak mám kvalitné podanie, prečo by som ho mal trénovať, keď som s tebou prehral preto, že väčšina mojich smečov končila v oute? Myslím že už vieš, kam touto analógiou s tenisom smerujem. Príťažlivosť sa totiž tiež skladá z viacerých zložiek. V tomto prípade budem hovoriť o tzv. „svätej trojici“.

 • Fyzický vzhľad
 • Obliekanie
 • Osobnosť

Ak si silná osobnosť, no ženy odpudzuješ ponožkami v sandáloch, asi vieš, čo je tvoja slabá stránka a na čom treba zapracovať. Aby si bol ale kompletný, potrebuješ vychytať muchy vo všetkých troch oblastiach.

Začnime vzhľadom.

Ako zlepšiť svoj fyzický vzhľad?

O tomto hovorím rád. Ide totiž o to, že drvivá väčšina mužov sa o seba naozaj nestará a príťažlivosť v otázke vzhľadu potom zákonite klesá. Muži sú ale vždy sami prekvapení, ako dobre môžu vyzerať, pokiaľ sa trochu začnú snažiť.

Ak sa snažíš získať späť svoju ex, veľa vecí bude aj o šťastí. Tvoj vzhľad máš ale plne pod kontrolou.

Ako začať?

Začnime niečím jednoduchým na vysvetlenie.

Posilka

Začni cvičiť. Poriadne. Bez výhovoriek. Dostaň sa do najlepšej formy svojho života. Nič nie je pre muža lepšie ako dvíhať železo. Prináša to tak neskutočné množstvo benefitov, že pokiaľ si doteraz posilku zanedbával, daj si záväzok, že to od tejto chvíle bude inak. Odteraz navždy.

Brada

Tu je to už trochu komplikovanejšie. Brada? Bez brady? Nuž, z mojej skúsenosti ženy veľké brady rady nemajú, skôr ich priťahujú strniská.

Sám uznaj, že toto vyzerá dobre.

A toto nevyzerá dobre.

Treba ale dodať, že každému z nás rastie brada inak. Preto ti dôrazne odporúčam návštevu dobrého holiča, ktorý ti už povie, čo sa ti bude hodiť najlepšie. Ja osobne som sa dlhé roky holil, potom som sa rozhodol skúsiť dlhú bradu, aby som raz po návšteve barbera odišiel s perfektne upraveným strniskom, ktoré si ženy okolo mňa nedokázali vynachváliť. Asi by som už nemal písať viac, žene sa to nebude páčiť :-).

Čo so šatníkom?

„Takže aby som ju získal späť, musím si kúpiť oblek?“

Nie, toto povedať nechcem. Skôr ti chcem vysvetliť, že aby si bol príťažlivý, potrebuješ sa obliekať ako muž, ktorý je sofistikovaným členom spoločnosti. Pravdepodobne to bude chcieť investíciu do nových vecí.

A hoci to nerád priznávam, skutočne sa dobre oblečený cítim podstatne sebavedomejšie.

Takto nejak vyzerá muž, ktorý je pre ženu príťažlivý. Či už sa bavíme o jeho vzhľade (všimni si bradu), alebo o jeho štýle. Ak takto oblečený prídeš na rande, ťažko sa jej bude hovoriť nie.

Osobnosť

Aby si mohol začať s rozvojom svojej osobnosti, mal by si najskôr pochopiť, čo to slovo vlastne znamená.

Poďme si preto vytvoriť imaginárneho kamaráta, ktorý by mal byť pre každú ženu perfektný. A aby mal takýto muž perfektnú osobnosti, musí byť sumárom určitých kvalít. Aké kvality by mal teda mať?

Tak skúsim:

 • dobrý poslucháč
 • zábavný
 • spoločenský
 • orientovaný na rodinu
 • verný
 • spoľahlivý
 • pozorný
 • zapálený
 • sebavedomý
 • pozitívny
 • vyspelý
 • úctivý
 • inteligentný
 • milý

Moja otázka na teba, Máš všetky tieto vlastnosti?

Vieš ju rozosmiať?

Rozumieš si s jej kamarátkami?

Nikdy si ju nepodviedol?

Si sebavedomý bez toho, aby si pôsobil arogantne?

Ak na tieto a ďalšie otázky, ktoré zo zoznamu perfektných vlastností vychádzajú, môžeš odpovedať áno, tak ti gratulujem – si perfektný muž.

No bez toho, aby som ťa podceňoval, asi to v niektorých oblastiach škrípe čo?

Nuž, treba na sebe začať makať.

„Ale ako?“

Ono to zas tak zložité nie je. Skús si vypísať tri vlastnosti, ktoré ti podľa teba chýbajú a priraď k ním možné riešenia.

 1. Si nedostatočne sebavedomý? Skús sa lepšie obliekať, začať cvičiť a prečítaj si knihu, ktorá by ti mohla pomôcť.
 2. Si nedostatočne vtipný? Skús sa prihlásiť na hodiny improvizácie.
 3. Nie si pozitívny? Skús zmeniť perspektívu.

Ako rozprávať príbehy?

Ok, povedzme že si na sebe zapracoval, začal si sa pekne obliekať a osobnostne si povyrástol o niekoľko úrovní.

Zostáva jediné – naučiť sa „predať sa“, aby ti bývalá uverila, že si sa skutočne zmenil. A to je možné nenápadne dokázať cez rozprávanie príbehov.

Všimol si si niekedy, ako ľudia pozitívne reagujú na príbehy. Keď niekomu povieš, aby sa nevzdával, mávne rukou. Keď si prečíta príbeh muža bez rúk a nôh, ktorý napriek domu úspešne podniká, nasledujúce dni bude plný motivácie.

Jednoduchý fakt – ženy milujú príbehy a ak sa naučíš ich dobre rozprávať, dokážeš sa ženám dostať do podvedomia ako cez nič iné.

V tomto prípade, teda pri našej snahe dostať ťa späť k tvojej ex, sa však potrebujeme špecificky sústrediť na také rozprávanie príbehov, ktoré ťa vykreslí v pozitívnom svetle. Že nemáš o čom rozprávať? Veď si na sebe celé mesiace tvrdo pracoval, aby si sa jej znova páčil!

Skúsim uviesť konkrétny príklad. Tento príbeh som si vymyslel, no slúži ako dobrý príklad toho, ako sa dá príbeh dobre predať.

Pár týždňov dozadu som počul skvelý vtip a tak som ho povedal bratovi. Nezasmial sa.

„Prečo sa nesmeješ?“, spýtal som sa.

„Brácho, mám ťa rád, ale ty fakt nevieš hovoriť vtipy.“

Aby si pochopila, som hrozne súťaživý a s bratom sa naťahujeme odmalička. Pamätám si, ako sme napr. súťažili o to, kto dá viac klikov (samozrejme že som vyhral). Tak či tak, rozhodol som sa vyzvať ho.

„Stavím sa o 100 eur že ťa rozosmejem,“ povedal som.

„Dobre, máš na prípravu týždeň a budeš mať päť minút na to, aby si sa ma pokúsil rozosmiať. Ale úsmev sa neráta, musím sa fakt smiať.“

„Dohodnuté.“

Mal som týždeň na to, aby som pripravil ten najlepší vtip. Hľadal som po celom internete, no nič mi neprišlo dosť dobré. Tak som urobil šialené rozhodnutie.

Zaplatil som 70 eur jednému standupistovi za to, že sa mi bude 2 hodiny venovať.

Až prišiel ten deň.

Postavil som sa pred svojho brata a povedal mu vtip.

A on?

Tváril sa otrávene.

„Robíš si srandu? To ti to vážne neprišlo vtipné?“

„Nič lepšie nemáš?,“ odvetil.

„Ježiš..zaplatil som 70 eur za kurz a nič z toho.“

„Počkať..ty si vážne zaplatil 70 eur za to, aby si mi povedal tento vtip?“

„Hej“

„HAHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHA….“

A takto som vyhral 100 eur. Hoci som teda predtým utratil 70. No nikto nemôže povedať, že nie som vtipný.

Nechcem si namýšľať, ale však ti prišiel ten príbeh zaujímavý a chytľavý? Toto je presne druh príbehu, ktorý tvojej ex (prípadne akejkoľvek inej žene) prezentuje tvoje kvality.

Ak chceš prezentovať, že si inteligentný, potrebuješ napr. príbeh o tom, ako si vo vedomostnej súťaži zničil vlastného profesora. Ak ju chceš presvedčiť, že si štedrý, nemôžeš jej povedať „som štedrý“, povedz jej o tom, ako si venoval stovky eur psiemu útulku.

Rovnováha medzi zdravím, bohatstvom a vzťahmi

A sme na konci. Balanc. Tak neskutočne dôležitá vec.

Ak ma niečo život naučil, tak je to fakt, že bez rovnováhy nikdy nie som šťastný.

Život sa skladá z troch hlavných zložiek. Sú to:

 • Zdravie
 • Bohatstvo
 • Vzťahy

Každej jednej zložke sa venujem vo svojej knihe (ODKAZ), teraz sa budem venovať skôr rovnováhe medzi nimi. Ono je to totiž veľmi zaujímavé zistenie, no skutočne keď máš všetky tri zložky v rovnováhe, pôsobíš oveľa príťažlivejšie pre ľudí okolo seba, vrátane tvojej bývalej.

Vieš čo si povie žena, keď stretne prachatého tučka? Pokiaľ to nie je zlatokopka (o ktoré predpokladám nestojíš), pomyslí si, že tento človek asi nie je dosť zodpovedný za svoje zdravie a tým pádom asi ani nebude dobrým otcom. Napríklad. Alebo si proste pomyslí, že je to prasa. Čo sa budeme tváriť.

A vieš čo si pomyslí, keď uvidí teba? Muža, ktorého brucho vyzerá ako pekáč buchiet, muža, ktorý vďaka svojmu biznisu zarába tisíce eur mesačne, resp. muža, ktorý je obklopený inteligentnými a ambicióznymi mužmi + krásnymi ženami?

„Tak ten by za to stál.“

A o tom, milý priateľ, je rovnováha.

Ako na ňu?

Nuž, jednoduchá matematika.

Venuj 33,3% času zdraviu, 33,3% času bohatstvu a 33,3% času vzťahom.

Nič viac, nič menej.

Ozaj, skoro by som zabudol. Je to ťažšie než sa zdá 😉

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…