Ako sa dať dokopy, ak si posadnutý svojou ex?

od | máj 20, 2017 | Dôležité | 22 komentáre

Keď idem do štatistík návštev tejto webovej stránky, prídem na zaujímavé veci. Vieš čo má približne 75% návštevníkov spoločné? Ak si myslíš že to, že sú po rozchode, asi by si nebol ďaleko od pravdy.

Ale hovorím o niečom inom. 75% návštevníkov sú muži. Čo to znamená? Že až štvrtinu návštevnosti tvoria ženy.

Ale čím to je? Že na stránku o tom, ako získať späť ženu, prichádzajú aj ženy..

No v prvom rade je to zvedavosť, chcú vedieť, čo o nich píšeme. No je tu ešte jedna podstatná vec – ženy, nech už to vyzerá akokoľvek, premýšľajú nad návratmi rovnako. Koniec koncov, všetci sme v istom zmysle rovnakí – len bojujeme o lásku.

Jedna dôležitá vec predtým, než do hĺbky rozoberiem tému tohto článku

Mnohí z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť expartnerku krok za krokom.

Problém však je, že získať späť bývalú partnerku nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v pár článkoch je pre mňa doslova nemožné.

Môj návod, ako získať späť bývalú priateľku obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (ucelenú stratégiu „ako ju získať späť“, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravený) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

A teraz k téme.

Ako sa sami stávame obeťou našej posadnutosti

Nechcem sa ťa nejak dotknúť, no nie som tu na to, aby som ti mazal med okolo huby. Chcem ti pomôcť dosiahnuť to, po čom túžiš. Či už je to návrat k ex alebo vyrovnanie sa s rozchodom.

Musím ale povedať, že ak si zablúdil na tento web, je dosť možné, že si svojou ex posadnutý. Na tom v zásade nie je nič nepochopiteľné a nie je to niečo, za čo by si sa musel hanbiť alebo za čo by som ťa išiel súdiť. Láska je jednoducho mocný čarodej a emócie po rozchode sú často tak neskutočne silné, že je ťažké zachovať si chladnú hlavu.

V každom prípade, mnoho z vás a drvivá väčšina mužov, ktorí sa kedy snažili získať svoju ex späť, v tejto fáze zlyhali. Emócie ich úplne ovládli a ich následná snaha získať bývalú späť cez rôzne veľkolepé gestá a sebaponižovanie narobila viac škody ako úžitku.

Tieto emócie a myšlienky nás jednoducho paralyzujú a my sa stávame ich väzňami. Zbaviť sa tejto posadnutosti je náročný proces, ktorý si vyžaduje kus sebazaprenia. Nie je to však nemožné a v tomto článku by som ti rád povedal, čo treba v takejto situácii začať robiť.

Než sa do toho pustím, rád by som ti povedal ešte jednu dobrú správu. Ženy, ktoré navštevujú moju stránku, sú na tom často veľmi podobne, ak nie horšie. Majú rovnaké problémy ako my. A rady, ktoré im ponúkam, sa príliš neodlišujú od tých, ktoré ponúkam tebe.

Než sa pustíme do konkrétnych riešení, je najdôležitejšie dokázať sa nad svoje emócie povzniesť. A aby sa nám to podarilo, musíme racionálne pochopiť, čo sa to s nami vlastne deje.

Analýza situácie

Prečo potrebujeme pochopiť, čo sa vlastne stalo?

Nuž, ako som už niekoľkokrát povedal, rozchod je sakra bolestivá udalosť. Celý život sa ti z ničoho nič obrátil hore nohami a ty si dosť možno úplne zišiel z cesty. Si ako taká loďka bez vesiel, len tak plávaš a čakáš, kam ťa unesie prúd. Nemáš šancu sám si určit svoj smer.

Áno, toto s nami robia emócie, obzvlášť takéto silné. Nedokážeš uvažovať racionálne a s najväčšou pravdepodobnosťou bude každé tvoje rozhodnutie v súvislosti so snahou získať tvoju ex späť chybou. To sa najčastejšie prejavuje na zúfalých smskách, posielaní kytíc do práce, zúfalých romantických činoch a podobne. Lenže z logického hľadiska je najlepší spôsob presný opak.

Potrebujeme preto nájsť spôsob, ako vidieť celú situáciu s nadhľadom, aby si mohol začať konať tak, aby to prinieslo požadovaný výsledok. A preto ti predstavim techniku, ktorá funguje ako akási diagnostika toho, čo sa vlastne stalo a čo sa s tvojou mysľou deje práve teraz. Ak dokážeš svoj súčasný stav pomenovať, spravil si obrovský krok k tomu, aby si sa mohol posunúť ďalej.

Táto technika sa skladá zo štyroch otázok: Čo, kedy, prečo a ako.

 1. Čo sa stalo medzi tebou a tvojou ex?
 2. Kedy tieto pocity posadnutosti začali?
 3. Prečo máš tieto nekontrolovateľné myšlienky?
 4. Ako tieto myšlienky zastaviť a prečo je to dôležité v snahe získať tvoju ex späť?

Čo sa stalo medzi tebou a tvojou ex?

To je otázka, ktorú sa možno pýtaš aj ty sám seba od začiatku. Čo sa vlastne stalo? Všetko vyzeralo byť fajn a zrazu BUM, celý vzťah sa v priebehu sekundy rozpadol. A pokiaľ teda nie si hlavným vinníkom rozchodu (v každom prípade vinný si, rovnako ako ona, hovoríme ale o scenároch ako že si jej fyzicky ublížil, bol jej neverný a podobne), nepomáha ti ani vedomie, že si nie si úplne istý, čo si spravil zle.

Možno to začalo hádkou. Bola to ale menšia hádka, veď takých ste absolvovali už viac. Len ona zrazu prišla s rozchodom.

Alebo ti jednoducho jedného dňa povedala, že už necíti to, čo by cítiť mala.

Alebo celý deň preplakala a nechcela ti povedať prečo. Aby z nej nakoniec vypadlo, že sa stretáva s niekým iným.

Chceš to zachrániť a tak sa začneš snažiť. Ona to ale zásadne odmieta. Začneš byť frustrovaný, nešťastný, nahnevaný a smutný. A posadnutý myšlienkou zistiť, čo presne sa stalo, že si sa do tejto situácie dostal. A sme tam.

Vieš, môžeš si skutočne racionálne premietať všetky veci, ktoré sa stali a nájsť tisíc dôvodov, prečo sa s tebou asi rozišla. No premýšľaš ako muž a ona je žena. Nech budeš premýšľať akokoľvek, nikdy to nepochopíš a bude ťa to zožierať.

Nemôžem od teba žiadať, aby si začal premýšľať ako žena. Len prijmi fakt, že to, čo ženy hovoria a robia, nemá vždy logický základ.

A prijmi aj fakt, že tak, ako sa teraz cítiš zle, tak sa budeš každý deň cítiť lepšie a lepšie. Ver mi.

Snažím sa ti len vysvetliť, že to, čo sa stalo, nie je žiadna záhada alebo niečo nezvyčajné. Deje sa to všade na svete, každú minútu. Ženy opúšťajú svojich mužov, hoci možno ani sami úplne nevedia prečo. Rovnako každú minútu niekto spozná lásku svojho života.

Takto jednoducho veci fungujú, zabudni na romantické filmy a prijmi realitu takú, aká je. Nebolo medzi vami žiadne magické prepojenie, ktoré nájdeš len v jednom človeku na svete. Nikto nie je pre nikoho stvorený a žiadny pár nie je perfektne zladený.

Vzťahy sú o niečom inom. Je to o snahe prekonať spolu všetky tie drobné prekážky, ktoré vzťah prináša. Nie vždy sa to ale podarí a tak to má byť.

Kedy sa začala posadnutosť prejavovať?

Niekedy človeka posadne myšlienka na ex, často sa to však stane už oveľa skôr, ešte počas vzťahu. A tak kým máš pocit, že je všetko ideálne, tvoja žena potichu trpí, až kým z ničoho nič udrie blesk a príde rozchod. Nerozumieš tomu, ona bola skvelá, ty si bol skvelý, váš vzťah bol skvelý.

Mal som kamaráta. Tvrdil presne toto. No keď hovoril o svojej ex, uvedomil som si jednu vec. Všetko, čo spolu podľa jeho slov prežili, bol jeho nápad. A nikdy nezabudol podotknúť, čo spravila zle. A nebavili sme sa o nevere, hovoril mi o veciach ako že sa bála predbehnúť kamión a jeho to vytáčalo. Že zabudla peňaženku v reštaurácií a museli sa cez celé mesto vrátiť. Že ona pozeráva Panelák, hoci podľa neho by mala radšej čítať knihy a Forbes.

Bolo mi to jasné. Tento kamarát (po tejto udalosti náš vzťah ochladol, keďže neuniesol pravdu) bol posadnutý svojou priateľkou natoľko, že mal potrebu ju neustále kontrolovať.

Čím skôr si priznáš, že si nebral svoju bývalú ako individualitu, ale ako niekoho, kto mal robiť veci tak, ako si ich ty považoval za správne, tým skôr oživíš šance, že ju raz získaš späť.

Ono totiž jedna vec platí na 100%.

Ženy neznášajú, keď im niekto druhý hovorí, čo majú robiť. Nechcú byť kontrolované. Áno, chcú sa cítiť bezpečne, emocionálne aj psychicky. No pokiaľ im začneš hovoriť, čo majú robiť, priprav sa na poriadne problémy.

Ak chce vyskúšať niečo, čo ty neuznávaš, nechaj ju. Je to jej život. Jej túžba skúšať nové veci. Jej spôsob osobného rastu. Vyhni sa neustálej kritike, pocitu nadradenosti a potrebe všetko opravovať.

Ona nie je tvoja a ty nie si jej.

Ste dve slobodné ľudské bytosti, ktoré spolu túžia tráviť čas.

Prečo vyzerám ako zombie, ktorý zúfalo túži po láske?

Stručne: Procesy v mozgu.

Možno si ani neuvedomuješ, že sa to práve deje. Možno to ani nie je také zrejmé. Možno nevnímaš, ako na teba ľudia pozerajú a ako na nich pôsobíš. Je to však jednoduché zistiť.

 • Prechádzaš sa bezcieľne po vonku, odkedy ste sa rozišli?
 • Nosíš stále rovnaké veci dokola?
 • Vyzeráš a cítiš sa príšerne?
 • Prestal si si česať vlasy a umývať zuby?
 • Zvykneš pozerať dlhé minúty „doblba“?
 • Smrdíš?
 • Si posadnutý myšlienkou vrátiť sa k svojej ex?

Ak aspoň na 3-4 otázky musíš odpovedať áno, máš problém.

Stal si sa totiž posadnutým láskou k svojej ex. Je to doslova závislosť podobná tej, akú majú narkomani či alkoholici. Úplne strácaš pojem o realite a v hlave máš len jediné. Ju.

Jediný spôsob, ako sa k tejto situácii postaviť s nadhľadom, je prijať fakt, že to nie si ty, ale hormóny, ktoré ti v hlave robia túto šarapatu. Tieto hormóny sú tak silné, že ti jednoducho nedovolia konať racionálne. Nie si to ale ty. Len akési „chemické procesy“.

Ako sa zbaviť závislosti na svojej ex a prečo ti to pomôže získať ju späť?

Ty a tvoja ex máte zrejme veľmi podobný problém. Ani jeden z vás nedokáže vymazať spomienky a tým vrátiť všetko na začiatok, kde to klapalo. Neexistuje ani jeden spôsob, ako vypnúť nepríjemné hlasy v tvojej hlave.

Dať si hlavu dokopy po rozchode je fakt náročný proces. Kým sa ti celá hlava ustáli, môže to pokojne trvať aj roky.

No hoci teda pamäť a pocity nevymažeš, existuje aspoň spôsob, ako si pomôcť. Skladá sa z dvoch zložiek:

 • Fitness
 • Pravidlo nulového kontaktu

Začnime cvičením.

Fitness

Rozchod prináša toľko negatívnych emócií, že sa mu v tomto ohľade ťažko niečo vyrovná. Čo s tým?

Nuž, buď sa schúliš do klbka a budeš nadávať na celý svet, alebo spravíš z citrónov limonádu.

Okej, budem konkrétny. Nie je lepší spôsob, ako využiť negatívnu energiu, ako nasmerovať ju správnym smerom. Alebo slovami môjho dobrého kamaráta: „To že od niečoho utekáš neznamená, že nemôžeš utekať niekam.“

Predpokladám že film Forrest Gump ti nie je cudzí. Pamätáš tú scénu, keď sa Jenny vykašľala na Forresta a odišla niekam preč?

On začal proste behať. Prišiel k jednému pobrežiu, otočil sa a bežal k druhému. Vydržal vyše tri roky. Fitness, v akejkoľvek forme, je jednoducho najlepší priateĺ každého chlapa, ktorý sa vyrovnáva s rozchodom.

Ako cvičiť? Je to na tebe. Hraj futbal, tenis, zdvíhaj činky, bicykluj či behaj, je to jedno. Ale športuj každý deň a ideálne aspoň 45 minút denne. Ak bežíš, sústreď sa na dlhšie a pomalšie behy. Ak bicykluješ, jazdi dlhé trasy.

Ide len o to, aby si zamestnal myseľ a popritom ešte urobil niečo pre svoje zdravie a dobrý pocit.

Pravidlo nulového kontaktu

Ak čítaš môj web pravidelne, toto pravidlo poznáš. Riešil som ho viackrát (napríklad aj na tomto odkaze). Tak to napíšem len v skratke.

Dôvod, prečo by si mal zmazať všetky kontakty na svoju ex a predstierať, že v podstate neexistuje (aspoň na nejakú dobu), je, že okamžite po rozchode jednoducho neuvažuješ triezvo. Prečo neuvažuješ triezvo, to sme si rozobrali v článku.

Ide teda o to, aby sa tvoja myseľ vyrovnala s rozchodom a aby si pri najbližšom kontakte s ňou vystupoval s čistou hlavou a pôsobil ako vyrovnaný muž. Ak by si totiž konal príliš skoro, viac by si si uškodil.

Druhá dôležitá vec je, že len ak nebudete v kontakte, len tak jej môžeš chýbať. Nemôže ti predsa chýbať niečo, čo máš pri sebe. Ak teda budeš neustále dobiedzať a obliehať ju, nikdy jej nedáš šancu zažiť túto silnú emóciu, ktorá je v snahe získať ex späť tvojim najsilnejším pomocníkom.

Daj si teda čas, nebuď na seba prísny a konaj tak, aby si raz dostal druhú šancu ukázať jej, že ako muž máš svoju cenu..

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…