Ako obnoviť kontakt s tvojou expartnerkou

od | jan 21, 2018 | Ako získať späť ex | 0 komentárov

Ako sa ozvať bývalej partnerke po rozchode? Zavolať, alebo radšej napísať?

Čo povedať tvojej ex je komplikovaná téma. Akým prostriedkom jej to však povedať, to je o niečom úplne inom. A na to sa budem v tomto článku sústrediť. Nie „čo povedať“, ale „cez čo jej to povedať“.

Keď sa nad tým zamyslím, hneď mi napadne päť najčastejších spôsobov, akými komunikujú muži so svojim ex.

 • E-mail
 • Smsky
 • Telefonáty
 • Facebook
 • Aplikácie ako WhatsApp, Viber

Ako som už povedal, táto príručka sa bude sústrediť na to, aby sme našli ten správny nástroj, ktorým tvoju ex kontaktovať. Niektoré spôsoby sú totiž lepšie ako iné.

Ale ešte pred tým…

Než ti vysvetlím, ako sa jej ozvať po rozchode, musím povedať jedno…

Mnohí z Vás na moju stránku prídu s cieľom získať návod, ako získať späť expartnerku krok za krokom.

Problém však je, že dosiahnúť také niečo je zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšľanie, správny plán a niekedy aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné. Môj návod, ako získať späť bývalú priateľku obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (ucelenú stratégiu „ako ju získať späť“, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravený), nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Aby si ju získal späť, potrebuješ sa držať postupnosti

Cieľom tejto stránky bolo úplne od začiatku v prvom rade to, ako zvýšiť svoje šance, že získaš späť svoju ex. Vážne by som ti chcel na 100% zaručiť, že sa ti to podarí, ale to by som klamal. Preto som využil svoje znalosti a skúsenosti na to, aby som aspoň tvoje šance drasticky zvýšil. Stačí nasledovať moju metódu.

Aby sa ti to podarilo, musíš ale presne nasledovať cestu, ktorá je vytýčená. V praxi to vyzerá asi takto:

 • Pravidlo nulového kontaktu
 • Sebarozvoj
 • Komunikácia (správy, telefonáty)
 • Rande
 • Nový začiatok

Ako vidíš, celý tento proces začína pravidlom nulového kontaktu. Ak by si ho vynechal, extrémne by si uškodil svojim šanciam. Potom nasleduje komunikácia, vezmeš ju na rande a nakoniec sa dáte opäť dokopy.

Keďže tento článok je o tom, aký je ideálny spôsob na kontaktovanie svojej ex, budeme sa sústrediť len na bod č.3. Čo ale neznamená, že môžeš predchádzajúce dva body vynechať. Ani na to nemysli! Vlastne, ak si ešte neaplikoval pravidlo nulového kontaktu, tento článok ešte nie je pre teba.

Dobre, poďme sa teraz venovať tomu, aký je ideálny spôsob, ako kontaktovať svoju ex.

5 spôsobov, ako sa ozvať bývalej

Vyššie som ti napísal 5 najčastejších spôsobov, akými muži kontaktujú svoje ex. Na pripomenutie, boli to:

 • E-mail
 • Smsky
 • Telefonáty
 • Facebook
 • Aplikácie ako WhatsApp, Viber

Nie je ťažké uhádnuť, že niektoré tieto spôsoby sú lepšie ako iné a ak chceš maximalizovať svoje šance, mal by si vybrať tú najlepšiu.

Ako začať?

Predstav si muža a ženu po rozchode. Muž chce získať ženu späť, preto začne nasledovať moju metódu. Aplikuje nulový kontakt, medzitým zo seba spraví lepšieho muža, jednoducho urobí maximum preto, aby boli jeho šance čo najlepšie.

Ak by ale svoju ex ignoroval 21-45 dní, nemôže zrazu pribehnúť pod jej balkón so sláčikovým kvartetom a požiadať ju o ruku. Lepšie bude ísť na veci pomaly a nechať plynúť veci „akože“ prirodzene. Ako?

Tak, že tento muž zvolí tú najmenej „násilnú“ formu kontaktu, správu.

Až keď sa opäť stane súčasťou jej „denného fungovania“, až vtedy môže veci nakopnúť a napr. jej zavolať. Keď sa k telefonátom dostane, môže ďalej pracovať na svojej príležitosti, aby ju po ďalšom čase mohol pozvať na rande.

Pamätaj:

 • Po nulovom kontakte by mali prísť správy
 • Správy vedú k telefonátom
 • Telefonáty vedú k stretnutiam

Dôležitosť správneho načasovania

Na načasovaní záleží.

Na načasovaní vlastne sakra veľmi záleží.

Takto, povedali sme si, že najlepším spôsobom na prvý kontakt sú správy. NA PRVÝ KONTAKT. Pravdou je, že ak ju chceš získať späť, nemôžete si písať neustále dookola. Prečo?

Pretože také telefonáty prinášajú oveľa väčšie výhody než správy. Ak by si si s ňou ale zase neustále volal, tiež by to bolo divné. Aj telefonáty totiž musia byť vykonané len v určitom čase. V akom čase?

V takom, kedy si pre ňu skrz správy tak príťažlivý, že sa obaja túžite počuť. V tom momente je telefonát lepší nápad.

Päť spôsobov, ako sa ozvať tvojej ex

V tejto časti si rozoberieme spomenutých päť spôsobov. Aké to boli?

 • E-mail
 • Smsky
 • Telefonáty
 • Facebook
 • Aplikácie ako WhatsApp, Viber

Každý jeden z týchto spôsobov rozoberiem a poviem ti, čo si o nich myslím. Ukážem ti, že niektoré sú lepšie ako iné a niektoré by si nemal používať vôbec.

E-mail

Vedel si, že prvý e-mail bol odoslaný v roku 1971?

No až o niekoľko desiatok rokov neskôr sa dostal medzi ľudí. Vtedy to bol veľký boom, všetci si písali maily a Hollywood začal točiť filmy o tom, ako sa cez e-maily formovali celé vzťahy. Pamätá si niekto ten nasladlý film s Tomom Hanksom a Meg Ryan?

Časy sa však odvtedy pohli trochu ďalej. Je skôr rarita, aby muž a žena spolu komunikovali cez mail. Ten sa stal skôr pracovným nástrojom.

Preto si myslím, že e-maily sú síce skvelá forma komunikácie, no nie sú skvelou formou komunikácie s tvojou ex.

Prečo?

Pretože e-maily a romantika, to jednoducho nejde dokopy. Keď už romantika a internet, tak jednoznačne cez správy. Jediným dobrým dôvodom, prečo použiť e-mail, je to, keď si ťa tvoja ex zablokovala. Povedzme, že ste mali nejakú hroznú hádku. Alebo vieš čo? Povedzme hypoteticky, že si ju podviedol. Hrozne sa naštvala a všade si ťa zablokovala.

Nemôžeš jej napísať. Nemôžeš jej zavolať. Nevieš ju dokonca ani dohľadať na Facebooku.

Vtedy je e-mail dobrý nápad. Inak povedané, e-mail je dobrý nápad len vtedy, keď je to jediný možný spôsob. Inak si myslím, že existujú podstatne efektívnejšie spôsoby.

Smsky

Smsky mám veľmi rád. Sú to na jednu stranu obyčajné správy, na druhú stranu je niečo špeciálne na smskách, v súčasnej dobe všetkých messengerov.

Nemusíme si klamať, väčšina z nás sa za deň pozrie na telefón tak stokrát. Prečo? Pretože chceme vidieť správy! Takže nebude žiadnym prekvapením, keď ti poviem, že ak jej napíšeš smsku, uvidí ju prakticky okamžite. Narozdiel napr. od e-mailu, kde to môže teoreticky trvať aj dni.

No to nie je najväčšia výhoda smsiek.

Pozri, rozišli ste sa a je v tom veľa emócií. Možno je v nej hnev. Možno je v nej žiarlivosť. Možno je v nej smútok. Možno jej chýba sex s tebou 🙂

Každopádne, krátko po rozchode majú ľudia tendenciu konať na základe emócií. To znamená, že veľmi ľahko sa môže stať, že ti povie niečo, čo sa ti vôbec nebude páčiť. Povedzme niečo o tvojej rodine.

Ak by ste v tej chvíli telefonovali alebo stáli oproti sebe, je dosť možné, že by si vybuchol a celá snaha by bola fuč. Textové správy ti dovoľujú odpoveď trikrát premyslieť, než stlačíš „odoslať“. Dovoľuje ti upokojiť sa, keď máš tendenciu reagovať neadekvátne.

To mi príde ako celkom slušná výhoda.

Telefonáty

Telefonáty sú skvelý spôsob, ako u tvojej ex vybudovať príťažlivosť. Dokonca si myslím, že v celom procese snahy získať tvoju ex späť sú telefonáty NUTNOSŤOU. No ako som už spomenul, nie je to také jednoduché.

Ako som spomínal na začiatku článku, ak chceš získať svoju ex späť, potrebuješ si prejsť určitým procesom. Ten vyzerá zhruba takto:

 • Pravidlo nulového kontaktu
 • Sebarozvoj
 • Komunikácia (správy, telefonáty)
 • Rande
 • Nový začiatok

Čiže? Po nulovom kontakte nemôžeš rovno zavolať svojej ex a pozvať ju na rande. Túto chybu však robí toľko mužov, že to ani neviem spočítať. Sú tak nabudení, že dokázali vydržať bez kontaktu, že jej chcú hneď povedať, ako veľmi ju milujú.

No telefonát po 21-45 dňoch ignorácie je jednoducho príliš. Už pri správach som spomínal, akú veľkú rolu zohrávajú po rozchode u oboch emócie. No a keďže budeš po niekoľkých týždňoch konečne počuť svoju ex, tých emócií tam bude až-až.

Posledné, čo chceš po pravidle nulového kontaktu, je zbytočná hádka.

Skús si predstaviť, že 21 dní čakáš na telefonát. Zavoláš jej a nevieš sa dočkať, až budeš počuť jej hlas.

Voláš…

Zvoní to. A zvoní. A zvoní. Žiadna odpoveď. 21 dní ju ignoruješ a potom ani nezdvihne telefón? Začneš byť nahnevaný. Zavoláš jej znova. Teraz zdvihne, no odpovie iba otráveným „čau“.

Jej prístup ťa nahnevá a začne hádka. Aby sa čoskoro z telefónu ozvali tri slová: „Už mi nevolaj.“

Už vieš, aké sú riziká telefonovania príliš skoro?

Aj správy majú v tomto prípade zmysel. Správy totiž majú dva hlavné ciele – vybudovať príťažlivosť a pripraviť ju na telefonáty. Aby nebola prekvapená, že jej voláš, ale aby sa naopak nevedela dočkať, až ťa bude konečne znova počuť.

Facebook

Facebook je asi najpopulárnejší spôsob komunikácie. A nedáva úplne zmysel donekonečna si písať smsky, keď Facebook je rýchlejší a zadarmo.

Bez ohľadu na to ale treba povedať, že Facebook nie je ideálny? Prečo? Pretože písanie si cez Facebook je zvláštne. Nezdá sa to byť skutočné. Keď žene napíšeš smsku alebo jej zavoláš, je to vzrušujúce. Keď jej napíšeš na Facebooku, žiadne spojenie necítiť.

Páčilo sa ti už nejaké dievča a pýtal si si od nej kontakt? Pýtal si si Facebook? Predpokladám, že si si radšej vypýtal jej číslo. Prečo? Pretože každý vie, že správy a telefonáty sú oveľa mocnejšie ako vypisovanie si na sociálnej sieti.

Čo ale neznamená, že je to vyslovene zlé. No hlavne spočiatku preferuj smsky.

Aplikácie ako WhatsApp, Viber či Snapchat

V tomto som trochu staromódny. Väčšinu dospievania som mal ako telefón tzv. „véčko“, potom som si kúpil Google Nexus a teraz mám v rukách starší iPhone. A až pri poslednom telefóne som sa dostal k aplikáciam ako WhatsApp.

Úprimne, keď mi o nich niekto povedal, nevidel som v tom zmysel. Veď máme smsky a Facebook. A aj keď som si ich časom založil, nikdy si ma úplne nezískali. Nebavilo ma mať 5 rôznych aplikácií.

Poznám však veľa párov, ktoré na týchto aplikáciach fungujú. A úprimne, to je práve jediný dôvod, prečo by som ich preferoval pred inými formami.

Ak ste si celý čas písali cez WhatsApp alebo Kik, ste na to zvyknutí a je teda rozumné využiť na komunikáciu takúto formu. Stalo sa to vašou normou a nemá extra zmysel to meniť. Nezabúdaj ale, že bez ohľadu na to, akú aplikáciu na správy používaš, stále je to o tom istom – vybudovať príťažlivosť a pripraviť ju na telefonáty.

A vieš, čo je najhorší dôvod pre komunikáciu cez tieto aplikácie? Povedzme, že ste po rozchode a všade si ťa zablokovala. Nemôžeš jej napísať, nemôžeš jej zavolať. Si stratený. Tvojou jedinou možnosťou je dopis, e-mail alebo ukázať sa pri jej dverách ako nejaký stalker.

Potom si spomenieš, že používala Snapchat. Nikdy si Snapchat nepoužíval, pretože ti prišiel hlúpy. No zo zúfalstva si ho založíš a pošleš jej fotku.

Prečo je to zlý nápad?

Pretože v tomto prípade si veľmi dobre uvedomí, aký si zúfalý, keď si len kvôli nej založíš Snapchat. A tam, kde je zúfalstvo, tam neexistuje príťažlivosť. Práve naopak.

Ver mi, ak chceš svoju ex získať späť, posledné čo chceš aby si myslela je to, že si stalker a podivín.

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…