Ako ju získať späť, keď má iného partnera

od | máj 6, 2017 | Ako získať späť ex | 160 komentáre

Je to jedna z najhorších situácii a zvyčajne vyzerá asi takto…

Hovoril si si, že je to ok.

Rozchod bol vlastne celkom fajn rozhodnutie a prvé týždne si vlastne spokojný, že to tak dopadlo.

Lenže ako ubiehaju týždne, uvedomil si si, o čo si naozaj prišiel a ako veľa pre teba naozaj znamenala.

Rozhodneš sa, že ju chceš naspäť a skúsiš zistiť na čom si pomocou nejakej nenápadnej, nič nenaznačujúcej SMS…

 

 

Nevyhnutná facka od reality je na svete a vysnívanú idilku, ako to dáš doporiadku a ona sa k tebe vráti nahradil hnev, smútok a žiarlivosť.

Tvoja bývalá si našla niekoho iného.

Ale pred tým, ako začneš prepadať emóciam a spraviš nejakú hovadinu, prosím zastav sa a vypočuj ma.

Áno, je to zlé. Ale nie je to koniec sveta a dá sa s tým niečo robiť.

Šanca získať ju späť, keď má niekoho iného stále existuje a práve to, ako to spraviť, sa dozvieš v tomto článku.

Ale predtým než sa k tomu dostanem…

Pravdepodobne tu hľadáš návod na to, ako svoju ex získaš späť. Krok za krokom.

Problém však je, že znovu získať bývalú partnerku nie je také jednoduché. No dá sa to.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšľanie, správny plán a priznávam sa, že aj trochu šťastia. Je toho tak veľa, že opísať to v jednom článku je doslova nemožné.

Môj definitívny návod, ako získať späť bývalú priateľku, obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ nájdeš na odkaze nižšie:

 

No dosť bolo predslovu, poďme teda krok za krokom zistiť, či u tvojej bývalej máš ešte stále šancu.

A aby sme to spolu vedeli zistiť, musím ťa upozorniť na jednu, dôležitú vec

Daj si pozor, aby ťa „náhradník“ nepovažoval za riziko

Nič ľudí nemotivuje viac, ako strach zo straty a spoločný nepriateľ.

V prípade, že tvoja ex randí s niekym novým, za žiadnu cenu mu nedaj najavo, že ju chceš získať späť.

Hrozí totiž, že:

  • Zacíti, že ju chces dostať späť a on si ju začne chrániť a zabraňovať tomu, aby ste sa stretli.
  • Začne podporovať jej negatívny pohľad na teba, malovať ťa na čierno a bude si s ňou budovať vzťah podobne, ako si ho budujú dve kamarátky, keď za chrbtom ohovárajú tu tretiu.

Jednoducho povedané, je dôležité, aby ťa nevnímal ako hrozbu a aby si z teba s tvojou ex nevytvorili konverzačný objekt, z ktorého si budú robiť srandu, čím by si akurát prehĺbili vzťah (je to nepekné, ale aj ohováranie iných je forma budovania súznenia medzi 2 osobami).

Ako sa tomu vyhnúť?

Ako sme si vysvetlili vyššie… V momente, kedy ťa jej nový partner začne považovať za riziko, tvoje šance získať ju späť sa dramaticky znížia a preto sa musíš za vyhnúť tomu, aby si tvoje snahy všimol. Ale ako?

Nenápadnosťou.

Ide o to chovať sa tak, aby si zároveň pozitívne pôsobil na emócie tvojej ex (a vyprovokoval v nej túžbu vrátiť sa k tebe) a aby si to robil spôsobom, ktorý nevzbudí zbytočnú pozornosť.

Ak to dokážeš, nie len že tvoj „náhradník“ si nič nevšimne, ale v momente kedy si to konečne všimne už bude neskoro.

Aby si to dokázal, musíš sa vyhnúť tejto 1 chybe:

Najväčšia blbosť, ktorú môžeš spraviť je ukázať svoje karty skôr, ako to má zmysel.

Ak je jej nový vzťah čerstvý a jej negatívne emócie voči tebe silné, nepomôže ti to, ona ťa i tak odmietne a akurát sa prezradíš (a riskuješ utuženie ich vzťahu, ako som písal vyššie).

Ako to teda spraviť?

Čo chces spraviť namiesto toho je nedať jej najavo, že ju chceš späť a namiesto toho sa zamerať na zmenu jej postoja. Potrebuješ, aby vychladli jej negatívne emócie a aby namiesto toho začala spomínať na to dobré a aby si jej začal chýbať.

Akonáhle to dokážeš, spôsobíš, že bude zmätená z vlastných pocitov a z toho, že cíti silné emócie k dvom rôznym mužom a nevie čo vlastne chce.

A najpravdepodobnejšie je, že sa pokúsi zdôveriť tomu, kto by ju mal vypočuť a podporiť (jej nový priateľ).

Je otázne, kedy sa to stane, ale ak svoje karty zahráš dobre, stane sa to.

A ako si myslíš, že zareaguje jej nový partner pri slovách, že jeho nová partnerka je stále naviazaná na jej bývalého?

Pravdepodobne nie dobre a skôr, ako pochopenia a podpory sa jej dostane hádky, žiarlivej scény a urazenia sa. A ak na teba jej nový partner začne útočiť a ochraňovať ju pred tebou v tomto bode, nebude to mať žiadnu silu. Prečo? Pretože jej emócie voči tebe sa zmenili a zatiaľ čo v minulosti by na teba začala kydať spolu s ním (pretože hnev a negatívne emócie voči tebe), teraz to už berie ako útok na niekoho, koho má rada a začne sa ťa naopak zastávať.

A ak sa tak stane a oni sa následne rozídu, máš jednak otvorené dvere k návratu k nej a navyše… nemáš sa prečo cítiť zle, pretože to bolo na konci dňa ICH rozhodnutie a nemôžeš za to, že ona ma k tebe silné emócie a on to nevie prežiť.

Ok. Toto je ideálny spôsob, ako ju dostať späť v prípade, že randí s niekym iným, ale upozorňujem, že hoci šanca, že to vyjde existuje, nie je to stopercentné a nemusí sa to vždy podariť.

Aká je šanca, že mu ju preberieš a získaš ju späť?

Ako som písal viac krát, snažím sa k ľuďom pristupovať úprimne, neklamať im a nesľubovať im, čo nedokážem splniť.

Stojím si za tým, že kompetentnejšie rady na tému „ako získať späť bývalú“ nenájdeš nikde inde a samozrejme popri týcho radách zadarmo ponúkam aj prémiový kurz, ale nebudem kvôli jeho predaju klamať, zavádzať, sľubovať nesplniteľné a ohýbať realitu (možno práve preto sú tie rady kompetentné, haha).

A realita je taká, že aj tvoja bývalá partnerka je iba človek a má na konci dňa slobodnú voľbu rozhodnúť sa, čo chce od žvota a čo ďalej.

Dokážem ti pomôcť pochopiť skutočné príčiny, prečo ste sa rozišli a ukázať ti tie najlepšie techniky, ako jej ukázať, že si sa zmenil, vzbudiť v nej pochybnosti o svojom rozhodnutí a prebudiť tak túžbu vrátiť sa k tebe… Ale stále platí, že nie som čarodejník a ani neviem čítať myšlienky a aj keď som dokázal pomôcť obrovskému množstvu párov, niekedy to žiaľ nevyjde.

Ak ťa to sklamalo a nemieniš čítať ďalej, tak prepáč a maj sa 🙂

Ak ma chápeš a oceňuješ, že svojim čitateľom nemienim klamať, pokračujeme…

Rozumiem, že to nie je na 100%. Akú mám teda skutočne šancu?

Tu hneď na začiatok upozorňujem, že nepopisujem štatistické data z výskumu ale iba môj pohľad na vec z rozhovorov z mnohými mužmi a ženami mimo túto stránku (som sociálny, výračný človek a zaujímam sa).

A čo je smutné…

Väčšine mužov a žien to nevyjde a získať späť ich ex sa podarilo približne 1 z 5 ľudí, s ktorými som sa na túto tému bavili (a že ich bolo). A to hovorím o rozchodoch všeobecne – v tomto konkrétnom prípade (ex randí s iným) to vychádzalo doslova na jednocifernú percentuálnu šancu.

Ale mám aj dobrú správu…

Pointou tohto môjho „výskumu“ (s hroznou metodikou a nedodržaním pravidiel, ako by štatistický výskum mal vyzerať a žiadny karentovaný časopis by ho nezverejnil) bolo pochopiť, ako postupovali, aké chyby robili a ako to dopadalo u ľudí, ktorí nehľadali pomoc skúseného človeka, ale išli na vlastnú päsť.

A akonáhle som rozposlal e-maily mojím bývalým klientom, ktorí sa v tejto situácii ocitli (tzn. ex ma niekoho nového a oni ju/ho chceli späť) a neriadili sa vlastnými emóciami, ale postupovali podľa mojích rád, dozvedel som sa, že vrátiť sa späť k bývalému sa podarilo až polovici z nich.

A v porovnaní s ostatnými alternatívami (ísť na vlastnú päsť, volať veštici, alebo počúvať ľudí čo sľubujú nemožné) je to sakra dobrá šanca.

Pozor: Tvoja ex vás bude porovnávať

Všetci to po rozchodoch robíme a nevyhne sa to ani tebe.

Môžeme samozrejme spoločne dúfať, že jej nový partner sa k nej chová ako hovado, čoho následkom jej začne chýbať vzťah s niekym dobrým (s tebou) a začneš jej chýbať.

To je ideálna situácia, ale čo ak sa to nestane? Ako ju dostať späť, ak sa k nej jej nový partner chová ako k princeznej?

Čo ak sa k nej jej nový partner chová dobre?

Než sa na túto situáciu pozrieme hlbšie, chcem aby si lepšie pochopil, čo znamená „správať sa k nej dobre“.

Dobré správanie sa nie je v tomto kontexte ani tak o otváraní dverí a usádzaní v reštaurácií (tým nehovorím, že to nie je dôležité), ale o niečom hlbšom…

Je to o schopnosti na venovať vlastnej partnerke pozornosť, snažiť sa napĺňať potreby a túžby, komunikovať s ňou, počúvať ju, byť jej oporou a nesúdiť ju. Jednoducho – byť partnerom, ktorý má partnerku úprimne rád a záleží mu na nej.

A pokiaľ si sa k nej v tomto kontexte choval zle a jej nový partner sa k nej chová dobre, nie je to vždy najlepšia pozícia a nedá sa vždy očakávať, že sa žena vráti zo vzťahu, kde to funguje do vzťahu, kde to nefunguje.

Našťastie, hoci získať ju späť za takýchto okolností nie je isté, stále to možné je.

Ako je to možné?

Je tomu tak preto, že hoci na logickej úrovni jej môže ten nový vzťah pripadať lepší, na emočnej máš oproti jej novému parnerovi niečo, čo on nie…

Emočné puto

Nech sa k nej jej nový partner chová akokoľvek dobre, na konci dňa to nemusí nič znamenať.

Mnoho žien sa na koniec aj tak chce vrátiť k ich bývalému partnerovi, pretože ani objektívne lepšie správanie muža,  ku ktorému nič necíti nemôže vždy tromfnúť hlboké city, ktoré prechováva k jej bývalému partnerovi (nech už sa choval akokoľvek).

A práve toto je citlivé miesto, ktoré sa pokúsime využiť.

Namiesto sľubovania, že budeš lepším a bojovania o jej srdce logikou budeme o jej srdce bojovať emóciami: Využitím faktu, že nech už bolo akokoľvek, stále k tebe prechováva silné emócie a to je niečo, čo jej jej nový partner dať nedokáže.

Čo ak sa k nej jej nový partner chová zle?

Toto je tá jednoduchšia situácia a pri troche šťastia (a pri tom, ako sa dnešní muži chovajú) je to aj tvoj prípad.

Ako som už povedal, tvoja ex Vás bude navzájom porovnávať a je iba otázkou času, kedy k tomu príde.

A pokiaľ sa ocitne v situácii, kedy objektívne vidí, že:

  • Jej nový partner sa k nej chová horšie, ako ty
  • K jej novému partnerovi necíti tak silné puto, ako k tebe

…je iba otázkou času, kedy ju to začne prirodzene tiahnuť do vzťahu, ktorý bol objektívne lepší po všetkých stránkach. Tj. vzťah, ktorý mala s tebou.

Neuvážený rozchod a facka od reality

Hoci to nebude znieť pekne, ľudia sa niekedy chovajú ako idioti a je možné, že sa to stalo aj v tomto prípade.

Je úplne možné, že si objektívne nič strašné nerobil a tvojej ex jednoducho prerástlo jej ego cez hlavu, stretla niekoho, kto v danej chvíli pôsobil lepšie a ona sa rozhodla to využiť.

Lenže nie je všetko zlato čo sa bliští a ona môže po 1-2 mesiacoch zistiť, že spravila obrovskú chybu, že muž ktorý jej sľubovali hory-doly sa jej v skutočnosti iba chcel iba dostať do nohavičiek a že niekoho ako ty už tak ľahko nenájde.

Píšem to preto, lebo nie každý vzťah, kedy žena muža opustí pre iného, padá na mužovej neschopnosti chovať sa k jeho partnerke dobre a niekedy je naozaj problém na jej strane (a na strane jej nevyrovnanosti, malichernosti, nespokojnosti a prehnanom sebavedomí).

A hoci to nie je príjemné, je dôležité pozrieť sa na veci v širšom kontexte a nestrácať dôveru v lepšiu budúcnosť. Aj tvoja EX je iba človek a mohla spraviť chybu. Ak ju spravila a uvedomila si jej dôsledky a donútilo ju to porozmýšlať nad sebou a nad tým, čo sú skutočné hodnoty, stojí za to jej dať šancu.

4 kroky, ako ju získať späť, ak si našla niekoho iného

1. Obdobie nulového kontaktu

O období nulového kontaktu som už písal podrobne v tomto článku, ako aj v mojom kompletnom návode, ako získať späť bývalú partnerku a tak sa k nemu nechcem podrobne vraciať.

Pravidlo nulového kontaktu v kocke

Pravidlo nulového kontaktu je obdobie, kedy úplne prerušíš všetky kontakty s tvojou bývalou partnerkou s cieľom využiť ľudskú podstatu (chceme to, čo nemôžme mať a nevážime si to, čo máme) a dosiahnúť, aby si jej začal chýbať a aby jej negatívne emócie nahradil spomienkový optimizmus (akonáhle jej chýbaš, jej mozog začne vytláčať negatívne spomienky a bude si minulosť s tebou idealizovať)

Ak si si moje články na túto tému čítal, tak už určite vieš,  že zvyčajne doporučujem 3 rôzne dĺžky obdobia nulového kontaktu, a to:

  • 3 týždne nulového kontaktu
  • 1 mesiac nulového kontaktu
  • 6 týždňov nulového kontaktu

Lenže pravidlá sa musia v istých okolnostiach porušovať a práve toto je ten prípad. 3, 4 alebo 6 týždňov je v tejto situácii príliš dlhá doba a preto odporúčam prerušiť kontakt iba na 2 týždne.

Prečo iba 2 týždne? Stačí to?

2 týždne je skutočne krátka doba (dlhšie obdobie znamená, že efekt obdobia nulového kontaktu na tvoju ex by bol silnejší), ale pracujeme tu predsa len s ľudskou prirodzenosťou a ísť si nulový kontakt dlhšie, ako 2 týždne by znamenalo vznik zbytočných rizík, ktoré nestoja za silnejší emočný vplyv na tvoju ex, ktorý by sme za iných okolností chceli dosiahnúť.

Za prvé, ostať v období nulového kontaktu dlhodobo ak vieš, že tvoja ex sa stretáva s niekym iným je poriadný nápor na psychiku a nejeden muž také niečo dlhodobo nezvládne.

A čo je dôležité – ono to nie je ani tak mimo a tvoje telo vie, prečo mu to nevonia.

City k človeku totiž rastú časom a čím dlhšie ju s jej novým partnerom necháš osamote, tým viac riskuješ, že sa do neho zahľadí až príliš a získať ju späť bude oveľa ťažšie.

Jednoducho povedané: Obdobie 2 týždňov doporučujem preto, lebo je to dostatočne dlhá doba na to, aby si v nej vyvolal smútok z toho, že nie si v jej živote a zároveň dostatočne krátko n to, aby sa počas toho stihla príliš naviazať na jej nového partnera.

2. Obnov vaše spoločné puto

Pokiaľ sa spätne pozriem na svoje vzťahy, je jedna vec, ktorú som fakt nedokázal zniesť. A bolo to to, keď sa moja priateľka kamarátila, resp. bola denne v kontakte so svojim bývalým.

Možno to znie, ako že som chcel svoju priateľku kontrolovať, alebo že som bol jednoducho žiarlivý, pravdou však je, že mi je jedno, čo si o tom myslíš. Čisté priateľstvo medzi bývalými partnermi jednoducho neexistuje a videl som príliš veľa na to, aby som mohol povedať opak.

A buď teraz úprimný ty. Páčilo by sa ti, keby sa tvoja frajerka/manželka stretávala so svojim ex?

Ešte to otočme.

Predstav si, že stretneš nové dievča. Je perfektná. No jej najlepší kamarát je jej ex. Teda niekto s kým spávala. Kto sa jej dotýkal na tisíc spôsobov a šepkal jej do ucha tie najintímnejšie veci. Rozpráva sa s ním každý deň, stretáva sa s ním a keď ju niečo trápi, povie to jemu, hoci by emocionálnu podporu mala dostať od teba.

Bol by si s tým v pohode a išiel by si do toho vzťahu?

98% mužov nie.

A bez hanby priznávam, že ani ja nie.

Tak už máme jasno. Ale načo nám je táto informácia v našej snahe?

No trikrát hádaj, ideme naštvať jej priateľa tým, že sa s tvojou ex skamarátime 🙂

Buď jej kamarátom

V tejto chvíli sa nemôžeš sústrediť na to, že ju chceš späť. Vyhoď si to z hlavy, aj keď chápem, že je to sakra ťažké.

No v tejto chvíli je to to najlepšie, čo môžeš urobiť.

Ako som už povedal, je veľmi zriedkavé, aby bol nejaký muž v pohode s tým, že jeho frajerka/manželka je v kontakte so svojim ex. Preto jej nový priateľ určite nebude v pohode s tým, keď zistí, že ste si k sebe opäť našli cestu. Výsledok? Medzi ním a tvojou ex to spôsobí napätie.

A presne to chceš. Od tejto chvíle spraví on nevedomky všetku prácu za teba.

Buď jej oporou

Teraz prichádza tvoja chvíľa. Jej vzťah je napätý a ona potrebuje podporu. To je tvoj čas. Ak jej dovolíš sa otvoriť a docieliš, aby ti znova dôverovala, prakticky si vyhral.

Porozmýšľaj nad tým.

Potrebuje podporu, no od priateľa ju nedostáva, pretože sú „vďaka tebe“ na nože. Keď jej túto podporu dáš ty, automaticky ťa začne so svojim súčasným priateľom porovnávať.

Ale pozor. Keď hovorím o podpore, nehovorím o tom, aby si jej zachraňoval vzťah. Nechcem, aby si o ňom vôbec hovoril. Ak chce, aby si jej poradil s jej vzťahom, odmietni to tak zdvorilo, ako to len bude možné.

Pri čomkoľvek inom, čo vyžaduje podporu, tam však pre ňu budeš na 100%.

3. Obnov svoju príťažlivosť cez SMSKy

Spravme si krátku rekapituláciu.

Vykonali sme skrátenú verziu pravidla nulového kontaktu. (Aby spolu nemali príliš veľa pokojného času). Potom sme sa s ňou opäť skamarátili, aby sme ju potom dokázali emočne podporiť, pretože sme sa stali „zodpovednými“ za problémy v ich vzťahu.

Toto by bolo, ale čo ďalej?

Nuž, treba POMALY začať budovať príťažlivosť.

Čo myslím tým „pomaly“?

Chybu, ktorú robí mnoho mužov, je fakt, že miesto aby postupne vplávali do vody, skočia rovno do najhlbšieho miesta a utopia sa. Obrazne samozrejme, stále hovorím o príťažlivosti.

Tak či tak, prísť za ňou a pozvať ju rovno na rande je príliš veľké riziko.

Prečo?

Pretože si zatiaľ nevybudoval absolútne žiadnu príťažlivosť. Žiadnu chémiu. Nie je v tom žiadna romantika. A ženy milujú romantiku. Milujú, keď sa muž snaží o ich pozornosť. Takže keď všetky tieto kroky preskočíš a rovno ju pozveš, zvyčajne to nezaberie.

Povedzme, že tvoja bývalá má nového frajera. Si na tomto webe a spravil si všetko, čo som písal. Skrátené obdobie nulového kontaktu, následne si sa stal jej kamarátom. Jej frajer sa naštval a sú rozhádaní.

Miesto aby si sa do toho vrhol po hlave, uvedom si, že najlepšie vybuduješ príťažlivosť na osobnom stretnutí. Znamená to, že cez správy jej len podvedome niečo naznačiť, počkáš, kým vybuduješ trocha príťažlivosti, následne sa dostaneš k telefonátu, tam vybuduješ trocha príťažlivosti a nakoniec ju pozveš na rande, kde to celé zavŕšiš.

Viac o tom, ako získať späť tvoju ex s pomocou textových správ sa dočítaš v tomto článku.

4. Navrhni jej stretnutie

Podarilo sa ti zvládnuť obdobie nulového kontaktu.

Bol si jej priateľom a oporou.

Cez spoločné písanie si sa ti podarilo obnoviť vlastnú príťažlivosť a tým aj jej záujem o teba.

Teraz je čas zistiť, či sa to vyplatilo.

Tak ako celý čas, aj v tomto bode chceme zostať mimo radar. To znamená, že pozvanie von formuluj ako stretnutie dvoch kamarátov a v žiadnom prípade nie ako rande.

V tomto bode je možné, že ťa spočiatku odmietne, pretože sa nepatrí, aby sa dievča vo vzťahu stretávalo s jej ex.

Ak sa tak náhodou stane a ona ťa odmietne, nevzdávaj sa a vráť sa k tretiemu bodu (budovanie príťažlivosti) pred tým, než sa ju znobu pokúsiš dostať von.

Čo ak povie „Áno“?

Pokiaľ povie áno a je skutočne ochotná stretnúť sa, si na dobrej ceste a môžem ti zagratulovať.

Znamená to totiž 2 veci:

  • Stále k tebe niečo cíti
  • Svojho terajšieho partnera nerešpektuje natoľko, aby ti povedala „nie“

A to je dôležité (a dobré pre teba) z dôvodu, že partnerka, ktorá svojho priateľa skutočne miluje a rešpektuje, by si niečo také nedovolila. Za žiadnú cenu by neflirtovala s iným mužom s ktorým pred tým niečo mala a tobôž nie, aby s ním potajme chodila von.

Ak teda tvoje pozvanie von akceptuje, znamená to, že jej nezáleží na vzťahu a citoch jej terajšieho partnera natoľko, aby si odoprela vlastnú túžbu vidieť ťa.

A neviem ako to vidíš ty, ale podľa mňa to je dobré znamenie (pre teba 😉 ).

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…