Ako ju získať späť, ak ťa podviedla?

od | jan 21, 2018 | Ako získať späť ex | 16 komentáre

Podviedla ťa. Zradila ťa najhorším možným spôsobom. Jej časť, ktorá mala byť vyhradená len pre teba, skončila u iného muža. A najhoršie na tom je to, že to urobila vedome. Jej srdce a jej hlava súhlasili s tým, že bolo v tom momente správne byť ti neverná.

Ako sa cítiš? Si nahnevaný? Sklamaný? V depresii? Všetko naraz?

V každom prípade prichádza na rade ten hlúpy paradox. Zradila ťa, no ty ju stále ľúbiš a chceš ju späť. Si pripravený dať vášmu vzťahu druhú šancu a odpustiť jej.

A za to ťa rešpektujem. Klobúk dole. Odpustiť neveru nedokáže hocikto, chce to fakt gule a mentálnu silu.

Úprimne? Obdivujem to aj preto, že ja osobne by som to nedokázal. Viem odpustiť veľa. No nevera je za mojou hranicou znesiteľného.

Si ale iný muž ako ja. Dá sa povedať, že si dokonca lepší muž ako ja. V tomto určite. A preto ti chcem pomôcť získať to, po čom tak túžiš. Pretože si to zaslúžiš.

Ale než sa k tomu všetkému dostaneme, chcem ťa upozorniť, že…

Než začneme, potrebujem ti povedať niečo dôležité

Mnohí z Vás na moju stránku prídu s cieľom získať návod, ako získať späť expartnerku krok za krokom.

Problém však je, že dosiahnúť také niečo je zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšľanie, správny plán a niekedy aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.Môj návod, ako získať späť bývalú priateľku obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (ucelenú stratégiu „ako ju získať späť“, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravený), nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Dve kategórie nevery

Keď sa povie slovo nevera, väčšine mužov automaticky napadne klasícká fyzická nevera. Bozky, sex a podobne. Lenže existuje ešte jeden druh nevery, ktorý je v skutočnosti ešte nebezpečnejší. A čo je na tom najhoršie? Že ženy majú skôr tendenciu pre tento typ nevery, narozdiel od mužov.

Čo to je? Emocionálna nevera.

Možno si práve prekrútil očami. Pravdou je, že keď som o tom počul prvýkrát, reagoval som rovnako.

„Emocionálna nevera? Blbosť. Nevera je keď sa „dotkneš“ iného človeka.“

No čím viac som toho vedel o ženách a o tom, ako premýšľajú, tým viac som si uvedomil, čo emocionálna nevera je a ako je pre vzťah nebezpečná.

Zhrňme si to, sú dva druhy nevery:

 • Fyzická nevera
 • Emocionálna nevera

Poďme si o oboch povedať viac. Začnime tou jednoduchšou, fyzickou.

Čo je fyzická nevera?

Som tak trochu konzervatívny typ človeka. Takže moja definícia fyzickej nevery je pomerne striktná. Fyzická nevera je podľa mňa oveľa viac ako sex. Považujem za neveru aj to, ak moja žena drží (romanticky) za ruku iného človeka.

Takto zhruba vyzerá môj zoznam:

 • Spomenuté držanie za ruky
 • Bozk na pery
 • Bozk na líce (romanticky)
 • Pochopiteľne sex
 • Všetko medzi bozkávaním a sexom

A potom sú to tie šedé zóny, ktoré niekto ako neveru vnímať môže a niekto nie. Ako sa poznám, ja tieto veci ako neveru vnímam.

Príklad? Povedzme že by si šiel so svojou priateľkou do nočného klubu, dáš si pivo a zrazu zbadáš svoju priateľku, ako tancuje s iným mužom a tlačí svoj zadok o jeho rozkrok. Možno to pre niekoho nevera nie je, no pre mňa áno.

Myslím, že celá táto sekcia je jasná, poďme teda na tú komplikovanejšiu časť.

Čo je emocionálna nevera?

Aby si mohol pochopiť emocionálnu neveru, potrebuješ najprv pochopiť, aký je rozdiel medzi mužom a ženou.

Keďže si muž, nemusím ti extra opisovať, ako muži premýšľajú. Čiže to skrátim. V zásade pokiaľ ide o vzťahy, preferujeme fyzické prejavy lásky – bozky, sex, dotyky. Ženy na druhú stranu túžia viac po emocionálnych prejavoch.

Emocionálna nevera prichádza vtedy, keď jej emočné potreby nie sú naplnené. Čo sa vtedy stane? Tvoja žena začne hľadať, kto by jej tieto potreby mohol naplniť.

Povedzme, že sa dáš so svojou ex znova dokopy, no ďalej nenapĺňaš jej emocionálne potreby. Čo urobí? Nuž, v práci má nového kolegu, volá sa Michal. Keďže jej Michal venuje pozornosť, začne napĺňať jej emocionálne potreby. Výsledok?

 • Michal je prvou vecou, na ktorú myslí, keď sa ráno zobudí. Hoci by sa zobudila aj vedľa teba.
 • Píše Michalovi viac ako tebe.
 • Začne s Michalom tráviť čas a chodiť s ním napr. na kávu. (zatiaľ bez toho, aby sa niečo dialo)
 • Keď máte sex, predstavuje si Michala.
 • Začne sa obliekať viac sexy, len aby sa viac páčila Michalovi.
 • Každý deň sa teší do práce len preto, aby Michala stretla.
 • Začne Michalovi hovoriť veci, ktoré tebe nie.
 • Začne Michalovi hovoriť o vašom vzťahu a o tom, ako nenapĺňaš jej potreby.

Toto všetko sa stalo len preto, že si nenaplnil jej potreby a Michal bol prvý sympaťák po ruke, ktorý ju počúval.

Ešte stále si myslíš, že emocionálna nevera nie je nevera?

Ak stále nie, možno ti toto zmení názor.

Najlepší spôsob ako opísať emocionálnu neveru je predstaviť si ju ako most k fyzickej nevere. Pozri sa na jednotlivé body. Všetko sú to veci, ktoré by si mala spájať s tebou. Jediné, čo Michal nemá a ty áno, je jej „telo“. No garantujem ti jedno. Čím viac si Michal upevní svoj status emocionálnej podpory, tým bližšie je k tomu, aby sa stal aj fyzickou „podporou“.

Inak povedané, ak ťa tvoja priateľka emocionálne podvádza, je len krok od toho, aby ťa podviedla aj fyzicky.

Prečo ťa tvoja ex podviedla?

Čo sme sa doteraz naučili o ženách? Že sú skôr emocionálne, kým my dbáme skôr na to fyzické.

Sme tu samí muži, tak si nemusíme klamať. Prečo muži podvádzajú? Pretože sme nadržaní. Vidíme našu sexy kolegyňu v krátkej sukni pri tlačiarni a napadne nás, ako by sme ju po pracovnej dobe vyložili na svoj pracovný stôl.

Ženy sú podstatne komplikovanejšie. Aj keď sú neverné fyzicky, prežívajú to oveľa emotívnejšie. Kým muži po nevere nemajú problém odísť a fungovať vo vzťahu ďalej, ako by sa nič nestalo, ženy sa k mužovi, s ktorým podviedli, skôr emočne pripútajú. Muži nemajú problém so sexom na jednu noc. Ženy aj v prípade nezáväzného sexu preferujú skôr dlhodobejšie záležitosti a na svojho milenca sa upnú.

Ok, poďme teraz hovoriť o tebe.

Si tu, pretože ťa tvoja ex podviedla a ty ju napriek tomu chceš späť. Nuž, kým sa ponoríme do toho, ako ju získať späť, potrebuješ pochopiť, prečo cítila potrebu oddať sa inému mužovi.

Prečo je dôležité to pochopiť? Hneď z troch dôvodov:

 • Pochopíš, čo si myslela, keď sa rozhodla byť ti neverná. Dokážeš sa tak na vec pozrieť z jej pohľadu.
 • Pochopíš, čo si vo vašom vzťahu mohol urobiť inak, aby sa to nestalo.
 • Naučíš sa, ako sa správať tak, aby ti tvoja ex alebo akákoľvek iná žena už nikdy nemala tendenciu byť neverná.

Poďme teda na to.

Jej emocionálne potreby neboli naplnené

Povedzme že ty a tvoja ex ste spolu bývali. Mali ste malý byt a tvrdo ste obaja pracovali, len aby ste ho mohli platiť.

Pre mnoho párov sa to zdá ako sen. Žiť spolu a sami, to musí byť super, nie?

No, je tu jeden problém. Obaja ste neustále v práci a tak sa prakticky nevidíte. A čo je horšie, keď prídete domov, ste príliš unavení na to, aby ste sa venovali jeden druhému. Výsledok? Začne sa cítiť sama.

Bol si tou osobou, ktorej dôverovala viac ako komukoľvek. Prišla za tebou vždy, keď ju niečo trápilo, pretože vedela, že sa na teba môže spoľahnúť. Vždy, keď potrebovala uspokojiť svoje emočné potreby, bol si tu.

Niečo sa však zmenilo. Už sa spolu prakticky nerozprávate. A potom sa zjavil jej kolega Michal. Všetci vieme, ako to dopadne.

Zmenil si sa

Keď si prvýkrát stretol svoju ex, zamilovala sa do určitej verzie teba. Znie to divne, ale zahrajme sa na to, že vieme vrátiť čas späť. Vráťme sa do dňa, kedy si ju stretol.

Aký si bol? Pekne si sa obliekal, staral si sa o svoje telo, mal si na sebe super vôňu a bol si milý.

Vráťme sa do prítomnosti a pozri sa na seba. Už taký skvelý nie si, či? Začal si ju brať ako samozrejmosť. Prestal si sa snažiť, stratil si tehličky na bruchu a miesto nich máš pod tričkom skôr jeden veľký kváder.

A vôňa? Ok, stále používaš tú super vôňu. Ale čo z toho, keď z toho milého chalana je zrazu arogantný magor, ktorému je všetko jedno?

Nevravím, že toto všetko je tvoj prípad, je to len príklad. No povedz si narovinu, neznmenil si sa? Možno budeš nakoniec prekvapený, že ťa podviedla AŽ teraz.

Nevera ako pomsta

Mám rovnakú stránku ako je táto. Len je určená pre ženy. Takže denne počúvam príbehy žien, ktoré si prechádzajú rozchodmi. A zároveň teda počúvam ženy, ktoré boli svojim partnerom neverné. Vieš, aké sú tri najčastejšie „výhovorky“, ktoré počúvam?

 • Bola som opitá
 • Moje emocionálne potreby neboli naplnené
 • Bola to moja pomsta

Alkohol a opitosť nepovažujem za skutočný dôvod a je to podľa mňa naozaj len výhovorka. No ostatné dva dôvody beriem vážne. Emocionálne potreby sme si už rozobrali, ale čo pomsta?

Nuž, ak je to tvoj prípad, že si ju podviedol ešte predtým, je prirodzené, že chce, aby si cítil tú bolesť, čo cítila ona. Je preto možné, že sa jednoducho rozhodla pre pomstu. Ak si myslíš, že toho nie je schopná, moje klientky by ťa presvedčili o opaku.

Má to proste v sebe

Potom je tu ešte jeden typ žien. Volám ich hnilé jablká.

Najhoršie na týchto ženách je to, že akokoľvek sa snažíš a akokoľvek skvelý vo vzťahu budeš, aj tak ti budú neverné.

Prečo? Pretože sú to ženy, ktoré stále hľadajú niečo lepšie. Sú ako vírus, ktorý skáče od hostiteľa k hostiteľovi, až kým sa nedostanú na úplný vrchol.

Ako zistiť, že tvoja ex patrí medzi takéto ženy? Pozri sa na jej minulosť. Podviedla svojich predošlých partnerov? Minulosť je zvyčajne dobrý našepkávač toho, čo sa bude diať v budúcnosti. A ak teda chodíš s niekým, kto podviedol všetkých svojich predošlých partnerov, je úplne logické, že máš problém.

V tomto prípade ti úprimne radím, aby si sa o ňu nesnažil. Nemá to význam a akokoľvek ju ľúbiš, bude ťa bolieť menej teraz zabudnúť, ako keby máš tú neveru prežívať stále dookola.

Moje pravidlá, čo sa týka návratu k nevernej ex

Ok, povedali sme si, prečo ťa podviedla. To jej v každom prípade nedávalo žiadne právo to urobiť. Dokonca aj keď si ju podviedol prvý, aj tak na to nemala právo. Kto hasí oheň ohňom? Nechcem, aby si si povedal, že to celé dáva zmysel a je logické, že ťa podviedla, pretože na to mala dôvody. Možno mala, ale urobiť to aj tak nemusela.

Takže ty ju chceš späť. Než sa ale do toho pustíme, potrebuješ zvážiť, či je to vôbec dobrý nápad.

Dokážeš žiť s faktom, že ťa podviedla?

Povedzme že sa ti podarí získať ju späť.

No si ochotný žiť s myšlienkou, že ťa už raz podviedla a môže to urobiť znova?

Ak si myslíš, že táto myšlienka len tak odíde, tak sa mýliš. Niekedy to môže trvať aj roky. A ešte horšie je to v prípade, že ten muž je stále v jej živote.

Teraz ti odporučím niečo, čo sa ti môže zdať trochu extrémne, no ak chceš fungujúci vzťah, je to nevyhnutné.

Zaslúžiš si jednu vec

Toto je moje pravidlo. Jedno dôležité pravidlo, ktoré ak nebude splnené, nemal by si sa ani pokúšať získať ju späť.

Ak by ste sa totiž dali dokopy, no daný muž by bol stále v jej živote, je malá šanca, že by vám to klapalo. Každý možný kontakt s ním by ťa totiž privádzal do šialenstva. Tie myšlienky ťa zjedia zvnútra.

„Je mi znova neverná?“

„O čom sa bavia?“

„Čo je na ňom také skvelé?“

„Prečo prišla neskôr z práce?“

Ak tvoja ex nie je ochotná nášho „Michala“ vymazať zo života, vnímam to od nej ako jednu veľkú facku. Takže toto je moje pravidlo. Buď to urobí alebo nestojí za to, aby si sa o ňu snažil.

Samozrejme, ak si ju predtým podviedol aj ty, musíš byť ochotný urobiť to isté, aby si ju zbavil prípadných pochybností.

Toto pravidlo je dôležité, pretože ti výrazne pomôže v snahe vyrovnať sa s danou situáciou. Miesto toho, aby si sa obával Michala, sa môžeš sústrediť na to, ako váš vzťah napraviť. Veď aj bez Michala v jej živote bude ťažké sa s tým vyrovnať.

Ako ju získať späť, ak ťa predtým podviedla?

Rozhodol si sa, že ju chceš späť. Ale čo urobiť preto, aby sa to stalo?

To, že ona urobila chybu neznamená, že to bude jednoduché. Jeden z najväčších omylov mužov je, že získať takúto ženu späť musí byť samozrejmosť.

V mysli tvojej ex si totiž vinný aj ty. Ty si ten, ktorý ju priviedol až k nevere. Nehovoriac o tom, že sa určite bojí tvojej prípadnej pomsty a toho, že jej to budeš vyhadzovať na oči do konca života.

Prečo sa bojí k tebe vrátiť?

Podviedla ťa. To je fakt a nič, čo povie, to nezmení.

Nevera je najväčšia možná zrada vo vzťahu, toho ste si zrejme vedomí obaja. A práve preto má veľké obavy vrátiť sa do vzťahu s tebou. Má na to hneď niekoľko dôvodov.

Čo ak mi nikdy neodpustí?

Tvoja ex ťa podviedla a ak nie si nejaký robot, zrejme si na ňu naštvaný. Ja osobne by som to napríklad absolútne nedokázal odpustiť.

Ale povedzme, že by som to dokázal a dali by sme sa znova dokopy. No myšlienky by som zmazal ťažko. Takže by som ju chytil za ruku a pravdepodobne si pomyslel niečo ako:

„Zaujímalo by ma, či toto robila aj s ním..“

Keď by som ju pobozkal, napadlo mi by niečo ako:

„Presne takto bozkávala aj jeho.“

A sex?

Zrejme:

„Toto s ňou robil aj on.“

Inak povedané, nebol by som schopný sa cez to preniesť. A toho sa tvoja ex bojí najviac.

Čo ak ma teraz podvedie on?

Už som niečo hovoril o nevere ako pomste. A nie je žiadnym tajomstvom, že tieto myšlienky majú po nevere od ženy mnohí muži. No ženy nie sú hlúpe.

Ženy sú dokonca často múdrejšie. Obzvlášť v týchto situáciach. Veľmi dobre si vedia spočítať riziká a vyhýbajú sa situáciam, ktoré by ich mohli zraniť. A to je presne návrat k tebe po nevere.

„Podviedla som ho, takže by som mu ako keby dala právo podviesť mňa.“

Aj preto je riešením to, aby prerušila kontakt s „Michalom“. Dokáže ti tým, že si pre ňu naozaj dôležitý a tvoj hnev mierne opadne. Menší hnev, menšia šanca, že sa rozhodneš pre neveru z pomsty.

Bola to jeho vina

Ženy nie sú neverné bez dôvodu. Znamená to, že si svojej ex niečo neposkytoval. Jednoducho jej niečo chýbalo, cítila sa sama a našiel sa Michal, ktorý jej to dal.

Pozri sa teraz na to z jej pohľadu. Cítila sa sama a má pocit, že bola donútená k nevere, pretože potrebovala pozornosť. A čo ak jej to spravíš znova?

Preto ju musíš presvedčiť, že veci budú teraz iné. Áno, ona urobila chybu, no musíš jej aj ty ukázať, že si si vedomý svojich chýb a si pripravený robiť veci odteraz inak.

Je pravidlo nulového kontaktu v tomto prípade dobrý nápad?

Ak čítaš môj blog, určite si počul o pravidle nulového kontaktu. Vlastne ak čítaš môj blog, hovorím o ňom prakticky všade a teba to možno už aj otravuje. Odporúčam ho prakticky v každom prípade.

No toto je článok o nevere. Je nulový kontakt potrebný aj v prípade, že ti bola neverná?

Samozrejme!

Dve výhody nulového kontaktu v tomto prípade

Ak ťa podviedla, je nulový kontakt extrémne účinný z dvoch dôvodov.

Prvý je, že ti nulový kontakt dopraje čas na to, aby si vychladol. Podviedla ťa a ak z toho nie si smutný, je s tebou niečo zle. Takže 21-45 dní bez kontaktu ti dovolí sústrediť sa na nejaký čas na seba a na svoj život, vďaka čomu sa ľahšie vyrovnáš so zradou. Samozrejme, znie to ľahšie ako to je.

Druhý dôvod je, že tvoju ex to privedie do šialenstva a to je v tomto prípade dobrá vec. Z mojej skúsenosti sú ženy po nevere ochotné uprosiť ťa o odpustenie. To je síce dobre, no je lepšie jej to na začiatok neodpustiť a na nejaký čas odísť. Bude sa cítiť ešte horšie, no začne ťa vnímaš ako obrovskú hodnotu.

Výsledok?

Nebude premýšľať nad tým, ako sa pohnúť vpred, ale nad tým, ako ťa získať späť.

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…