3 znaky, že by ste sa k sebe mali vratit

od | máj 15, 2017 | Ako získať späť ex | 65 komentáre

„Mám sa k nej vrátiť?“

Dobrá otázka. Neboj, nie si jediný, kto sa snaží prísť na odpoveď. Desaťtisíce, snáď až státisíce mužov na Slovensku už riešilo túto dilemu. Koniec koncov aj to je dôvod, prečo existuje táto stránka. Pretože chcem pomôcť presne takým, ako si ty.

Ak si na tejto stránke prvýkrát, niečo málo by si o nej mal vedieť. Snažím sa vytvoriť skutočne plnohodnotný zdroj informácií, založený na základe mojich vlastných skúseností. Všetky princípy a postupy, o ktorých píšem, som otestoval buď sám na sebe, alebo na stovkách mužov, ktorým som pomohol získať ich ex späť.

Predpokladám, že si sa na moju stránku dostal preto, že sa snažíš dať so svojou ex znova dokopy. Hoci som pripravený ti pomôcť tak veľmi, ako len dokážem, predtým, než sa pustíme do práce, treba si zodpovedať asi najdôležitejšiu otázku celého procesu. A keďže nemám rád povrchné informácie, pôjdeme pekne do hĺbky.

Mal by si sa k nej vrátiť?

Až sa ti podarí úprimne zodpovedať túto otázku, budeme vedieť, ako ďalej. Či by si sa mal myšlienok na svoju ex vzdať a začať pracovať na svojom novom živote, alebo začneme aplikovať postupy, o ktorých na tejto stránke píšem.

Ale predtým než sa k tomu dostanem…

Pravdepodobne tu hľadáš návod na to, ako svoju ex získaš späť. Krok za krokom.

Problém však je, že znovu získať bývalú partnerku nie je také jednoduché. No dá sa to.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšľanie, správny plán a priznávam sa, že aj trochu šťastia. Je toho tak veľa, že opísať to v jednom článku je doslova nemožné.

Môj definitívny návod, ako získať späť bývalú priateľku, obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ nájdeš na odkaze nižšie:

 

A teraz k veci…

Ako som už naznačil, nemám rád povrchné informácie. Chcem ti v tomto článku povedať naozaj všetko, aby si vedel so 100% istotou zodpovedať otázku, či sa vôbec pre teba oplatí snažiť sa získať ex späť.

V prvej časti článku rozoberiem šesť dôvodov, prečo sa niekto snaží získať svoju ex späť. Tieto dôvody sú často sebecké, naivné, resp. zúfalé. Ale neboj sa, nebudem ťa súdiť. Sám veľmi dobre viem, aké sú rozchody bolestivé a aké ťažké je zachovať si v takýchto chvíľach triezve uvažovanie. Ak sa teda v niektorom z bodov nájdeš, treba sa k realite postaviť čelom a priznať si, že je na čase to pravdepodobne zabaliť.

V druhej časti budem naopak rozoberať tri objektívne dôvody, prečo je snaha získať ex späť dobrý nápad a prečo by sa to so správnymi postupmi mohlo a malo podariť.

Tak a už nestrácajme čas, poďme rovno na to.

6 dôvodov, pre ktoré by si to mal nechať tak

Skutočne nechcem byť k tebe nepríjemný, viem totiž presne, ako sa asi cítiš. No vážim si aj ženy a nemôžem pripustiť, aby sa ktokoľvek snažil získať svoju ex späť pre jeden z týchto dôvodov. Mojim cieľom sú kvalitnejšie vzťahy celkovo. Chcem pomôcť mužom, ktorí to myslia úprimne a ktorí chcú získať svoju ex späť preto, že úprimne ich vzťahu veria a túžia so ženou ešte raz vyskúšať vybudovať niečo dlhodobé, možno aj na celý život.

Takže ak sa nájdeš v jednom z nasledujúcich šiestich dôvodov, nielen že ti nechcem pomôcť, vlastne ťa ani nechcem na tejto stránke. Skúsenosti ma už naučili, že ľudí so zlými úmyslami je príliš veľa a nechcem byť za to zodpovedný. A áno, nebolo by to prvýkrát, čo by niekto použil moje efektívne postupy preto, aby napáchal ešte viac škody. Ver mi, ten pocit zodpovednosti nie je nič moc.

Snáď som ťa nevyplašil.

Napriek tomu úprimne verím, že väčšina mužov prišla na túto stránku s dobrým úmyslom.

A predpokladám, že po mojom emotívnom príhovore si zvedavý, čo sú vlastne tie zlé dôvody.

A som rád že sa pýtaš…

Dôvod č.1: Na sex

Nerád na to spomínam. Bol to jeden z mojich klientov. Všetko sa zdalo byť fajn, chalan bol veľmi príjemný a učenlivý, zdalo sa, že to myslí vážne. Až mi raz napísal e-mail.

Ďakoval mi za moju pomoc. Nevedel si moje rady vynachváliť. Spravil všetko to, čo som mu poradil a napokon získal to, po čom túžil – naposledy ju dostať do postele a nechať ju tak.

Cítil som sa strašne. Pocit, že niekto moje metódy využíva na to, aby uspokojil svoje sebecké a egoistické túžby.. naozaj som to mal v tej chvíli chuť zabaliť.

Možno ťa to láka, rozumiem. Sme muži. Sex nás poháňa. No toto skutočne nie je cesta. Ak je teda jediným tvojim úmyslom naposledy pretiahnuť svoju ex, príp. s ňou vybudovať niečo ako „kamarátstvo s benefitmi“, prosím, odíď z tejto stránky a začni žiť v celibáte.

Dôvod č.2: Pretože si bol zvyknutý

Ak sa dlhodobo stretávaš s jednou ženou, skôr či neskôr sa u vás ustália určité zvyky a rutiny. Napr. ranné smsky. Alebo telefonáty. Alebo pravidelné večery s vínom a filmom každý štvrtok.

V zásade ide o to, nech už boli vaše zvyky akékoľvek, že si si na ne s najväčšou pravdepodobnosťou navykol.

BUM. ROZCHOD.

A všetko, na čo si bol zvyknutý, je preč. Niektorí muži sa dostanú dokonca do stavu, ako by stratili vlastnú identitu. V dôsledku toho získajú pocit, že bez ex ten život akosi nejde. A tak prídu k záveru, že bez nej nemôžu existovať.

Pravdou je, že títo muži nechcú svoju ex späť. Chcú len to, na čo boli zvyknutí. Nezaujíma ich žena. Zaujíma ich bezpečie a istota.

To, že si o toto všetko prišiel nie je dôvod, prečo by si sa mal chcieť vrátiť k svojej ex.

Dôvod č.3: Nemôžem bez nej žiť

Prepáč ale..vážne?!

Môžeš bez nej žiť.

Možno máš pocit, že zachvíľu prestaneš dýchať, no v skutočnosti slnko vyjde rovnako, ako každý iný deň. Z tej istej svetovej strany. Voda neprestáva tiecť, gravitácia neprestáva účinkovať. Absolútne nič sa nezmenilo.

Budem k tebe úprimný, hoci asi urazím niektorého z mojich bývalých klientov. Vieš čo si myslím o mužovi, ktorý mi povie, že nemôže bez ženy žiť? Predstavím si fňukajúce malé dievčatko, ktorému tečie soplík z nosa a nie je schopné cez plač povedať jedno slovo.

Poviem to inak. Ak je toto podľa teba dôvod, prečo sa vrátiť späť k ex, mal by si sa na to vykašľať a zapracovať prioritne na svojej mužnosti.

Prečo je to ale vlastne zlý dôvod? Pretože je to prejav zúfalstva a nulovej kontroly emocionality. A to sú veci, ktoré ti nie že nepomôžu, oni ti vlastne celý proces výrazne skomplikujú. V prvom rade sa potrebuješ dať dokopy.

Ak chceš totiž získať svoju ex späť, jediná cesta je cez pokojný prístup, sebavedomie a vyrovnanosť. Žiadne zúfalé činy.

Dôvod č.4: Nevera

Nemám rád neveru. Fakt že vôbec. Napriek tomu som však ochotný pripustiť, že niektorí ľudia robia chyby a zaslúžia si druhú šancu.

Sú však ľudia, ktorí si druhú šancu nezaslúžia. Vieš ktorí to sú?

Tí, ktorí podvádzajú pravidelne a s rôznymi partnermi.

Mám kamaráta. Bol ženatý. Manželstvo skončilo, keď ju nachytal v posteli s jeho iným kamarátom. Ako neskôr vysvitlo, bola mu neverná celkovo šesťkrát. So šiestimi rôznymi mužmi. Taká žena si nielen nezaslúžila môjho kamaráta ako muža, ona si vlastne nezaslúži absolútne nikoho.

Nebudem to naťahovať.

Ak si ju vo vzťahu podvádzal, resp. ak ona podvádzala teba, je na čase, aby sa vaše cesty rozdelili. Prečo? Pretože história sa opakuje. Vždy.

Dôvod č.5: Má niekoho iného

Začala si s niekým novým. Príšerný pocit, viem. Pre každého muža na svete je ťažké predstaviť si jeho milovanú v náruči niekoho iného.

Ako ju drží..

Ako sa jej dotýka..

Ako sa s ňou miluje..

Ak som ťa práve nahneval, prípadne rozosmutnil, prepáč. A áno, rozumiem tvojim pohnútkam. Niekedy si uvedomíme cenu milovanej osoby až vtedy, keď o ňu prídeme.

Naozaj. Chápem ťa.

A v tomto bode nehovorím o tom, že ak vám to klapalo, no je práve s niekým iným, tak ju nemôžeš chcieť späť. Vlastne to stále nie je úplne stratená situácia. Hovorím tu o niečom inom. Hovorím o mužoch, ktorí chcú ženu späť len zo žiarlivosti. Nie sú ochotní jej dovoliť pohnúť sa ďalej.

Je to ako s hračkami. Ako malý si mal svoju obľúbenú hračku a hral si sa s ňou v každú možnú chvíľu. Ako si rástol, hračka ťa začala nudiť. Zahodil si ju a začal si sa hrať s niečim iným. Hračku chytil tvoj malý brat a začal sa s ňou pre zmenu hrať on. A vtedy to prišlo.

„Hej, to je moja hračka.“

Nahneval si sa, udrel si ho a vzial si si hračku späť. Chvíľu si sa s ňou hral, až si si uvedomil, že ťa to naozaj nebaví. Jediný dôvod, prečo si ju chcel späť, bolo to, že si nedokázal zniesť myšlienku, že sa s ňou hrá niekto iný.

Asi rozumieš, kam tým smerujem.

Ak je toto jediný dôvod, prečo ju chceš späť, tak by si mal zahodiť svoje ego a nechať to tak.

Dôvod č.6: Ona je môj život

Prezradím ti jednu z najdôležitejších vecí celej mojej filozofie. Ak chceš získať svoju ex späť, NESMIEŠ byť zúfalý. Ženy vycítia zúfalosť na kilometre a neexistuje jediná žena, ktorú by zúfalé činy priťahovali.

Za to rešpekt u nich stratíš rýchlosťou svetla. Skutočný muž totiž zúfalý NIKDY NIE JE.

Takže ak tvrdíš, že ona je tvoj život, nie je to dobrý základ preto, aby to fungovalo. Možno to znie milo, možno to tak aj v srdci cítiš, no jednoducho nemáš šancu.

Potrebuješ oveľa lepší dôvod.

„Dobre, ale čo je lepší dôvod?“

Som rád, že sa pýtaš.

3 situácie, kedy vrátiť sa k nej má skutočne zmysel

Dôvod č.1: Za rozchod mohli len okolnosti

Povedzme že máš priateľku.

Je milá, inteligentná, pekná, ambiciózna.. jednoducho žena, ktorá stojí za to. Váš vzťah je skvelý a každý deň stojí za to.

Je tu len jeden problém.

Budúci mesiac sa sťahuje do zahraničia. Dostala skvelú ponuku, ktorá sa nedá odmietnuť. Užijete si posledné spoločné chvíle, no potom si priznáte, že bude rozumnejšie vydať sa každý svojou cestou.

Toto je rozchod kvôli okolnostiam.

Je to rozchod, za ktorý nikto z vás nemôže.

Okolností, ktoré vás rozdelia, môže byť viacero.

 • Pracovná ponuka vo vzdialenom meste.
 • Vysoké školy ďaleko od seba.
 • Nútené odsťahovanie sa.
 • Rodičia sú proti vášmu vzťahu.
 • Kultúrne a náboženské rozdiely.
 • A tak ďalej, myslím že to chápeš.

Ale úprimne, rozchod kvôli okolnostiam musí byť skutočne rozchod kvôli okolnostiam. Ak si ju počas vzťahu podvádzal, no neprišla na to a rozišli ste sa len kvôli diaľke, nie, nepatríte k sebe.

Dôvod č.2: Klapalo vám to

Čo znamená skvelý vzťah?

Ak mám povedať svoj názor, tak je to toto všetko dokopy:

 • Milovali ste sa.
 • Dokázali ste komunikovať aj v zlých časoch.
 • Dôverovali ste si.
 • Sex stál za to.
 • Boli ste ako najlepší priatelia.
 • Bolo vám spolu dobre.

Ak bol tvoj vzťah takýto, chápem, prečo ju chceš späť a som ochotný spraviť všetko preto, aby som ti pomohol. Je jasné, že rozchod trochu veci komplikuje, no ak nejaký vzťah stojí za záchranu, tak je to takýto.

Opäť je ale potrebné byť úprimný. Vidí to tak ideálne aj ona?

Ak áno, poďme do toho!

Dôvod č.3: Sú v tom aj deti

Maj ma za staromódneho, no ak sú vo vzťahu deti, mali by dvaja ľudia spraviť všetko preto, aby veci fungovali. Jediný scenár, kedy som proti, je pravidelná nevera. Veď si si už asi všimol, ako strašne nemám rád neveru.

Vlastne..ešte v prípade, že dochádza k násiliu. Žiadne dieťa si nezaslúži vyrastať v takom prostredí.

Ale k veci.

Podľa môjho názoru je dieťa tá najkrajšia vec, akú môžu dvaja ľudia spolu vytvoriť.

A áno, chápem, dieťa vie nabúrať vo vzťahu všetky stereotypy. Muž aj žena potrebujú obetovať spánok, energiu a čas, aby dal dieťaťu všetko, čo potrebuje. Pozornosť ženy sa zrazu nesústredí len na muža, ale primárne na dieťa. Nie všetci muži sú ochotní to zniesť. Sexu je tiež s veľkou pravdepodobnosťou menej, s čím budú mať takisto niektorí muži problém.

No toto všetko sú sebecké pohnútky. A ak si niečo vyrastajúce dieťa zaslúži, tak je to kompletná rodina. A mimochodom, ak bolo dieťa plánované, tak existoval moment, kedy ste sa navzájom tak veľmi milovali, že ste sa spolu rozhodli vytvoriť novú ľudskú bytosť.

Nie je to niečo, čo stojí za záchranu?

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…