3 chyby, ktoré zabijú tvoje šance získať ju späť

od | máj 15, 2017 | Ako získať späť ex | 16 komentáre

V tomto článku sa pozrieme na 3 fatálne chyby, ktoré muži robia, keď sa snažia obnoviť vzťah so svojou bývalou a poradím ti, čo robiť, ak si niektorú (alebo všetky) z nich po vašom rozchode spravil.

A neboj sa, v nadpise iba preháňam, aby si na tento (super) článok klikol…

Nech si spravil hoci aj všetky chyby o ktorých píšem, nič nie je stratené a so správnym postupom sa z toho dá dostať von. A neboj, nebudem ti tu iba kibicovať a poukazovať na chyby, ale poradím ti taktiež konkrétne riešenia, ako z toho von, ak si náhodou niektorú z týchto troch chýb spravil.

Taktiež chcem zdôrazniť, že tu odomňa nedostaneš žiadne prázdne sľuby a budem písať iba, čo si NAOZAJ myslím (vychádzajúc z dlhoročných skúseností z práce so stovkami mužov v podobnej situácii, akou si prechádzaš ty teraz). Ak si myslím, že v tvojej situácii ešte máš šancu na záchranu, poviem ti to. Ak si myslím, že je to stratené, nebudem v tebe zbytočne živiť nádeje a tiež ti to rovno poviem.

Chceš teda poznať 3 najväčšie porozchodové chyby a čo robiť, ak si nejakú z nich náhodou spravil?

Dobre… Poďme na to!

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohí z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť expartnerku krok za krokom.

Problém však je, že získať späť bývalú partnerku nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj návod, ako získať späť bývalú priateľku obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (ucelenú stratégiu „ako ju získať späť“, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudeš pripravený) nájdeš, ak klikneš na odkaz nižšie:

 

Dosť bolo slov, poďme sa už pozrieť na tie 3 chyby…

Ale ešte pred tým (Už ma neznášaš? 😉 ) preberme, ako bude tento článok formátovaný…

Ako som písal vyššie, nechcem tu iba vypichnúť chyby a preto to spravíme takto. V každej časti ti poviem:

 • Opis chyby: vysvetlím ti, čo konkrétne sa stalo, čo sa dialo a deje v hlave tvojej ex a prečo to vlastne bola chyba, aj keď sa to v tej dobe mohlo zdať ako super nápad.
 • Ako to napraviť: Nechcem iba brblotať, čo si spravil zle. V tejto časti ti preto napíšem čo presne robiť, ak si danú chybu spravil, aby si anuloval jej efekt.

Dobre…

Teraz už naozaj dosť obkecávania a poďme sa na tie chyby pozrieť…

Chyba č.1: Prosil si ju, aby sa k tebe vrátila

Okay. Toto je jedna z tých najčastejších chýb, ktoré muži robia a zároveň…

Prosiť ju aby sa k tebe vrátila je strašná somarina, ktorá nebude fungovať.

Prečo?

Rozumiem, žeti  to môže prísť ako geniálny nápad, ale je to chyba práve z toho dôvodu, že ako som už písal vo viacerých článkoch na tomto webe… Ženy rozmýšlaju inak ako muži.

Viem si predstaviť logiku, s akou človek dospeje k názoru, že prosiť ju o to, aby sa k nemu vrátila je dobrý nápad. My muži máme veľmi veľké egá a predstava, že sa za nami doplazí naša ex, alebo ktokoľvek, bude nás s plačom prosiť o odpustenie za čokoľvek čo urobila a my zídeme zo svojho trónu a povieme jej „Dobre, máš poslednú šancu“ znie fakt super. Ibaže je tu jeden problém…

Žiadna žena (ani tvoja ex) takto nerozmýšla.

Možno si si všimol, že sa pri mojích tvrdeniach veľakrát opieram o evolučnú psychológiu a v tomto bode to nebude inak. Ide totiž o to, že akokoľvek to nerady priznávajú, ženy sú priťahované k „alfa“ typom muža, ktorým dôverujú, že ich budú vedieť ochrániť a postarať sa o ne a ich potomstvo (pretože evolúcia nepozná kondómy a preto v podvedomej časti je toto zmýšlanie vždy prítomné).

A pokiaľ ju po rozchode začneš na kolenách prosiť, aby sa k tebe vrátila, nešteklíš jej tým ego a nenakláňaš šťastenu tvojim smerom (ako si mnoho mužov myslí), ale ukazuješ jej slabosť, nesebavedomie a neistotu (čo sú všetko „beta“ vlastnosti). Takéto chovanie ťa automaticky dáva do pozície slabosti a žiadnu ženu z pozície slabosti nezískaš.

Ak ju chceš získať späť, musíš jej dokázať, že si stále ten silný, sebavedomý chlap schopný postarať sa (do ktorého sa zaľúbila), aby si ona sama povedala, že „ok, tento muž je silný, sebavedomý, rozhodný a ja a moje potomstvo s ním budeme v bezpečí„, čo ju bude motivovať vrátiť sa k tebe.

A to nás už privádza k otázke – „Ako z tejto chyby von?“

Ako túto chybu napraviť

Ak si ju prosil o odpustenie a ona ťa poslala kade ľahšie, tak v tejto chvíli neexistuje stratégia, po ktorej aplikovaní by sa k tebe chcela vrátiť.

Čo však existuje, je stratégia, ako anulovať efekt tejto chyby a dostať sa z pozícíe slabosti do pozície sily.

Pretože platí, že nech použiješ akúkoľvek taktiku tak:

 • Z pozície slabosti s veľkou pravdepodobnosťou fungovať nebude
 • Z pozície sily s veľkou pravdepodobnosťou fungovať bude

Ako sa teda dostať do pozície sily po tom, ako si ju prosil, aby sa k tebe vrátila?

Prosením o návrat si v svojej EX vybudoval predstavu, že má tu lepšiu pozíciu a že ty si ten slabý. To čo potrebujeme je obrátiť to a dostať ťa znovu do pozície sily.

To dokážeš s pomocou pravidla nulového kontaktu.

Čo to znamená?

Znamená to absolútne prerušiť akýkoľvek osobný aj neosobný kontakt s tvojou ex.

A teda tu zdôrazňujem, že pôjdem možno aj proti tvojej logike (alebo skôr ti len neporadím formou, ako by si chcel) ale robím to preto, aby som ti naozaj pomohol obrátiť šance v tvoj prospech…

Pretože aj keď to bude bolieť, tak tie bolestívé riešenia sú niekedy jediné čo funguje.

Ako teda píšem vyššie, pre anulovanie pozície slabosti chcem, aby si s ňou absolútne prerušil kontakt a začal sa chovať tak, ako keby ste sa spolu definitívne rozišli a už nikdy spolu nebudete.

To znamená:

 • Začni chodiť do posilňovne a športuj
 • Začni sa stravovať zdravo
 • Choď von, buď sociálny, zabávaj sa s kamarátmi a nevyhýbaj sa ženskej pozornosti
 • Pracuj na svojom biznise, alebo na svojej práci, aby si zvýšil svoje obraty alebo šance na povýšenie
 • Medituj, choď do prírody alebo si nájdi terapeuta… Čokoľvek, čo ti pomôže vybudovať si pozitívne myslenie v týchto ťažkých časoch

Áno, je to risk. Áno, nie je to ľahké. Áno, bude to bolieť a možno sa budeš cítiť zle.

Ale čo tým dosiahneš je, že sa v jej očiach z toho slabého chlapca, ktorý ju s plačom prosil aby sa k nemu vrátila, ktorého slabošské chovanie ju odpudzovalo, dostaneš do pozície toho silného chlapa, ktorý má svoj cieľ. ktorý na sebe maká, ktorého nezlomí ani strata lásky a aj napriek tomu pôjde ďalej tvrdo za lepšou budúcnosťou, pretože možno ho táto žena odmietla, ale príde ďalšia.

Pretože (a opäť podotýkam, formulujem to k našemu „primálnemu“ opičiemu mozgu a nehovorím, že máte mať deti) aj keď nesplodí a nebude sa starať o potomstvo u tejto ženy, tak stále potomstvo splodí a robí všetko preto, aby bol tým mužom, ktorý sa oň bude vedieť postarať.

Jednoducho povedané… V jej očiach sa staneš znovu tým silným, sebavedomým alfa mužom do ktorého sa zaľúbila a ktorému dôverovala, že bude jej oporou v spoločnej ceste životom.

A toto je presne tá pozícia sily o ktorej hovorím. Takto vyzerá silný, príťažlivý chlap, ktorý svojími činmi dokáže donútiť jeho ex pýtať sa: „aké by to asi bolo, keby sme boli znova spolu?“.

Chyba č.2: Žiadný plán, ako ju získať späť

Opäť sa jedná o typickú mužskú vlastnosť a opäť je to obrovská chyba.

Neviem či je to našími egami a či to tak máš tiež, ale ja sám som chodiacim dôkazom, že prehnané sebavedomie bez toho, aby malo oporu v realite nie je úplne super vlastnosť a ako príklad môžem opísať aj tento web.

Tiež som si pri jeho budovaní hovoril, že to bude ľahké. Že veď iba kúpim doménu, hosting, nejak tam zlepím grafiku a pôjde to. A že načo to robiť sám, keď si môžem objednať freelancerov, ktorí to spravia za mňa.

Lenže realita ma prefackala…

Grafiku mi freelancer spravil úplne zle. Snaha o pomoc s textami a copywritingom (nech som sa akokoľvek snažil vysvetliť im, ako to majú robiť a akokoľvek dobré podklady som prichystal) boli tiež iba zbytočne vyhodený čas a peniaze.

Ak som to chcel spraviť poriadne, tak som to jednoducho musel spraviť sám a akonáhle som to začal robiť, tak som pochopil, prečo výsledky pomoci, ktorú som si najal boli tak zle.

Pretože akokoľvek som si myslel, že som zožral všetku múdrosť sveta, tak prax ma prefackala.

Dať dokopy ten test, ktorým sa snažím vypočítať tvoje šance bola práca na niekoľko dní a radenia sa so skúsenými developermi. Napísať článok tak, aby mal hlavu a pätu, aby si nezaspal už v polovici a aby som ti naozaj niečo dal mi zabralo asi 3x toľko času, ako som predpokladal.

Aj keď viem čo robím, viem ako robiť weby, viem písať a mám dostatok empatie a skúsenosti vo vzťahoch ako iba malý fragment populácie okrem mňa…

Aj napriek tomu bolo dať tento web dokopy asi 3x tak ťažké ako som predpokladal a vôbec to nešlo tak ľahko ako som čakal. Pokiaľ by som sám nezažil tú bolesť z rozchodov, pokiaľ by som sám nevedel, aké peklo je stratiť milovanú osobu, lebo som niečo nechtiac do*ebal… Asi by som si už dávno povedal, že na to kašlem, že mi to za ten čas nestojí. Lenže z vlastnej skúsenosti aj z pozorovania dobre viem, aké peklo to je a pokiaľ teda vďaka mojím „životným skúsenostiam“ dokážem poradiť a pomôcť, tak to jednoducho urobím.

Čo tým chcem povedať je, že (a podotýkam, nechcem ťa uraziť, iba komunikovať na rovinu)…

Ak si myslíš, že napraviť chyby, ktoré sa vo vašom vzťahu stali, že vyventilovať tú bolesť, ktorá sa nakopila a presvedčiť ju, že stratiť dôveru v teba bola chyba je jednoduché a dokážeš to sám, tak sa s veľkou pravdepodobnosťou mýliš.

Ak nechceš riskovať a spoliehať sa na šťastie, potrebuješ plán

A možno keby sme sa bavili o nejakom balení dievčat, kde na ničom nezáleží, tak ti poviem: „Rob si čo chceš“. Sám som nikoho rady nepočúval, proste som chodil von na diskotéky a naučil som sa to. Zaujať a zbaliť ženu beriem ako samozrejmosť a jediné čo ma trápi je nedostatok tých, ktoré pokladám za „frajerkový materiál“. A možno by mi to so správnym vedením trvalo menej času, ale to je jedno. Ide o to, že ak som aj porobil kopec zbytočných chýb, tak o nič nešlo, pretože to boli len nejaké neznáme baby v klube.

Lenže tu sa nebavíme o nejakej neznámej babe. Tu sa bavíme o žene, ku ktorej prechovávaš takú mieru citov, že obetuješ svoj čas a čítaš tieto riadky a aj napriek tomu, že ťa určite muselo napadnúť, či niesom len nejaký teorerik a či tu zbytočne nezabíjaš čas.

Nie, nie som a naozaj makám na tomto webe a pretavovaní skúsenosti do textu, aby som ti mohol pomôcť a preto ti radím – nájdi si skutočný plán, ako ju získať späť a nasleduj ho.

Je mi jedno či ho budeš mať odo mňa, alebo z akéhokoľvek iného webu.

Za seba viem povedať, že formulovať si „stratégiu, ako“ podľa mojích rád určite nebude chyba, pretože som si dal obzvlášť záležať na tom, aby boli ľahko pochopiteľné, nasledovateľné a s maximálnou šancou na úspech.

Takže za seba ti môžem poradiť pozrieť sa na:

 • Vzťahový reštart – môj prémiový kurz, ako ju získať späť krok po kroku, kde idem do detailov ako nikde inde (a že idem v mojich blogoch do detailov)
 • Ako ju získať späť – Najdlhší článok na tejto stránke. Viac ako 6-tisíc slov textu bez akejkoľvek vaty.
 • Ako docieliť, aby si jej chýbal – návod, v ktorom ti podrobne vysvetlím, akým tajomným kung-fu môžeš docieliť, aby si tvojej ex začal chýbať

K tejto chybe som toho už napísal dosť, poďme na číslo 3…

Chyba č.3: Darčeky, dovolenky a prekvapenia

Áno, viem…

Tak ako aj ja si určite videl všetky tie romantické scény vo filmoch a seriáloch, ktoré nasledujú jednoduchú schému:

Ako zbaliť babu alebo v získať späť ex v 3 krokoch podľa Holywoodu:

 • Sprav nejake superveľké gesto (gigantická kytica ruží, dovolenka, púšťanie romantickej pesničky z magnetofónu v daždi pod oknom…)
 • ???
 • Profit

Lenže potom príde studená sprcha od reality a geniálny plán samozrejme nezafungoval.

A nezafungoval preto, lebo si k žene príliš milý v situácii, kedy by si mal byť tak trochu debil.

A neber to zle, ani to nečítaj ako nejaký misogynizmus. Existuje málo mužov, ktorí maju viac úprimnej lásky, empatie a citu, ako ja.

Ale čo sa snažím povedať je, najdôležitejšie pri snahe získať ju späť (podobne ako je pri snahe zbaliť ju, alebo udržať si ju) je vedieť kedy byť milý a kedy byť debil.

A zvyčajný dôvod, prečo sa toľko vzťahov rozpadá (alebo ani nezačne) je, že muž bol debil, keď mal byť milý a milý, keď mal byť debil.

My muži máme zvláštny dar robiť to presne naopak…

Kedykoľvek máme pocit, že je všetko okej, naša priateľka je nám ľahostajná a nevnímame jej potreby, nedávame jej toľko opory, koľko by potrebovala. Nedostáva sa jej toľko pozornosti, koľko by očakávala a nezasypávame ju toľkými prejavmi lásky a oddanosti, koľko by očakávala.

A potom keď to vybuchne a ona je naozaj nahnevaná a sklamaná, tak zrazu chceme robiť všetky tie gestá ktoré sme mali robiť pred tým. Zrazu chceme kupovať ruže, tráviť s ňou čas, pozývať ju na večere a dovolenky.

Lenže robiť čokoľvek z toho v bode, kedy ste rozídení, nemá zmysel.

Áno, žena to chce a očakáva to, ale očakáva to od svojho partnera a akokoľvek to bolí – po rozchode ťa ako partnera neberie a zasypávať ju darčekmi v tomto bode je pre ňu podobne nepríjemné, ako keby si zrazu začal zasypávať darčekmi kolegyňu alebo spolužiačku, s ktorou ste spolu dokopy nikdy nič nemali. Môže sa premôcť a tváriť sa milo, ale v hlave si nepovie „wow, to je romantické!“, ale skôr „och, to je divné, čo mám preboha robiť, aby mi dal pokoj a neublížila som mu?“.

Ako túto chybu napraviť?

Zopakujem…

Je mi jasné, že zasypať ju darčekmi vyzerá byť super nápad, ale v tomto bode tým ničomu nepomôžeš.

To, že ste sa rozišli má pôvod v určitej strate dôvery v teba a tá môže mať rôzne formy.

Možno má pocit, že:

 • Si ju málo ľúbil
 • Dostatočne si si ju nevážil
 • Nebol si jej oporou, keď ťa potrebovala
 • Nedal si jej toľko emócií a zážitkov, koľko očakávala
 • Nebol si natoľko silným a sebavedomým chlapom, za akého ťa mala

Jednoducho ide o to, že tvoja ex mala nejakú fundamentálnu potrebu (ktorá nemá nič spoločné s darčekmi) a ty si ju nevedel, alebo odmietal plniť.

A cesta von nespočíva v tom snažiť sa kúpiť si čas darčekmi a povedať jej, že sa zmeníš, ak ti dá šancu (je kľudne možné, že tých šancí si už niekoľko dostal a potom si sa tomu nevenoval), ale naopak…

Identifikovať, čo konkrétne bol problém, ktorý spôsobil, že ste sa museli rozísť.

Zapracovať na sebe a stať sa počas obdobia nulového kontaktu lepším mužom, aby z teba bolo už na prvý pohľad cítiť, že čokoľvek čo si nespĺňal a nevedel jej dať už máš a že ak podvolí a vráti sa k tebe, tak tentokrát to naozaj bude inak.

Ako to dokázať sa dozvieš na mojom blogu a v mojom prémiovom kurze.

Máš ešte šancu získať späť tvoju ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…